Recenze: Bav se s příšerkami, Fujtablíci v akci

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Máte doma děti, které už nebaví doplňování, vybarvování a kreslení stále stejných úkolů? Pak jim pořiďte fujtablíky a příšerky!

Nakladatelství Slovart vydalo pro děti dvě knížky, které budou mít úspěch hlavně u kluků. První se jmenuje Fujtablíci v akci, a ta druhá Bav se s příšerkami.

Obě slibují spoustu legrace a zábavy.

Fujtajblíci v akci

fujtablici_titulka124 stran příšerných čmáranic, slizkých vetřelců, blivajzů a všeho hnusáckého. Opravdu je to tak. Tahle publikace nabízí dětem zábavné a veselé kreslení, doplňování, spojování a spousty dalších úkolů.

Oproti jiným knihám s podobným tématem, je tady všechno slizké, hnusné a odporné. 🙂 Chcete si zasoutěžit o nejlepší domácí zmrzlinu?

Děti si také mohou vyzdobit hrobku, pžipravit ples příšer, nakreslit příšerku nebo spousty žížal na párty.

V nabídce najdete Červi&žužu, Čokoláda& křupaví švábi nebo Sliz&limetka.
Dáte si? 🙂

Bav se s příšerkami

Pojď se bavit s příšerkami, zažeň tak nudu a těš se na šílenou jízdu.

Počítání, kreslení, spojování, bludiště nebo doplňování. Přesně tohle se děti mohou těšit. Celou publikací je budou provázet slizké, protivné, škodolivé a chlupaté příšerky všelijakých barev a tvarů.

Příšerky jedou na závody a potřebují dokreslit autům chybějící kola a také pohár pro vítěze. Spočítejte kolik mumií uteklo z hrobky a loví hmyzí obludy, nebo si zahrej na bláznivého návrháře a navrhni si svoji vlastní příšerku.

bav_se_s_priserkami_titulkabav_se_s_priserkami_ukazka1

Příšerky si nedají pokoj, stále o něco žadoní – nemají dost vykulených očí, zubů nebo růžků a chtějí je dokreslit. Prohánějí se na skejtu, až se z toho hlava točí, a potřebují skateboard obtáhnout a vybarvit. Obsadí nemocnici a děti je pak musí vypátrat mezi skutečnými doktory a sestřičkami, aby rozdováděné příšerky nevyvedly nějakou neplechu. Pořádají závody, ale závoďáky vyžadují generálku, bez kol se přece jezdit nedá.

A občas některý fujtajblík bulí – jak by ne, když mu chybí části těla. Přiřadit příšerkám správný stín je také potřeba, jinak je to s nimi k nevydržení.

No a představte si, mluví fujtajbličtinou – flak fle fláš? Rozumíte? Ne? Přece jak se máš? Ještě že děti tak baví počítat, kreslit, vybarvovat a vůbec dělat ve světě příšerek pořádek.

Nevíte jak zabavit děti? Pak jim pořiďte tyhle knihy a věřte, že díky tomu sklidíte u svých ratolestí velký obdiv. Protože mít příšerkové a fujtablíkové knížky, to je fakt něco.

Obě publikace jsou vlastně takové pracovní listy, ve kterých děti řeší různé úkoly. Procházejí bludišti, řeší zapeklité hádanky, kreslí, malují, vybarvují, doplňují, počítají.

Na konci každé knížky také najdete řešení k daným úkolům, ale myslím si, že to děti hravě zvládnou i bez nápovědy.

Krásně zpracovaná a veselá obrázkovo-úkolová knížka nabízí dětem spousty zábavy a učení v jednom.

Pusťte se tedy do záplavy nechutných úkolů, bléééééé. 🙂

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist