Miniencyklopedie nejen do auta

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Pokud doma máte zvídavé dítě, které chcete zabavit během jízdy autem, vlakem nebo při nepřízni počasí, zkuste sáhnout po některé z novinek z nakladatelství Edika.

Nakladatelství Edika spadající pod Albatros Media a.s. se zaměřuje především na populárně-naučné publikace pro děti a mládež. Není proto podivné, že v květnu letošního roku vydalo sérii brožur „Jak to, že…“. Každá z nich je úzce zaměřená – na svět techniky, na biologii člověka, na svět rostlin a živočichů nebo na vesmír.

Z nabídky mne tématicky nejvíce zaujaly tituly Jak to, že… planety obíhají slunce? a Jak to, že… počítače mají paměť? Obě připomínají od prvního pohledu zdařilé shrnutí informací o technice, resp. vesmíru. Autoři na obálce ani v textu nešetřili obrázky ani barvami. Text je jednoduchý a přináší stručné informace k danému tématu. Zájemci o poznání vesmíru se seznámí s Mikulášem Koperníkem, se Sluncem, cestami do vesmíru i koloběhem vody v přírodě.

vesmir_Astronomievesmir_Zeme

Navigaci, zbraním, robotům a umělé inteligenci, rozhlasu, telefonu a mnoha dalším technickým vynálezům nejen posledního století se věnuje technicky zaměřený díl.

technika_hardwaretechnika_telefon

Rozsahem informací tyto tituly nemohou nahradit klasické encyklopedie. Na rozdíl od nich jsou však skladné a cenově lépe dostupné. Malý čtenář v nich nachází odpovědi na spoustu otázek a autoři tvrdí, že publikace pomáhá s domácími úkoly. Do jaké míry je tato informace pravdivá bohužel nedokážu posoudit, neb nemám školou povinné dítě. S využitím rejstříku jistě může být brožura nápovědou při čtení odbornějších textů.

Ve zvídavých školácích jistě autoři vzbudí zájem o další poznání tématu. Zajímavé informace zde mohou načerpat i dospělí. Ačkoli při brouzdání na internetu najdete k daným tématům mnohem více informací, myslím si, že tento souhrn k jednotlivým tématům se v knihovničce neztratí.

Nakladatelství doporučuje tuto řadu knih z edice Oxford pro děti pro čtenáře od 12 let. Osobně bych je doporučila i čtenářům o něco mladším, kteří z nich mohou postupně čerpat informace a vytvářet si tak půdu pro další objevování a získávání informací.

Tituly si zaslouží pochvalu za jednoduchost, barevnost a díky zpracování je doporučuji pro děti od čtvrté třídy základní školy. Volba tématu už pak závisí na zájmech dítěte. V každém případě obě brožury z mého pohledu splnily velmi dobře předsevzetí nakladatelství Edika – vzdělávat děti i rodiče.


planety_nahledJak to, že… planety obíhají slunce?

Vydalo nakladatelství Edika

Edice: Oxford pro děti

Počet stran: 32
Formát: 190×245 mm
Vazba: brožovaná lepená

Knihu si můžete objednat třeba zde.


pocitace_nahledJak to, že… počítače mají paměť?

Vydalo nakladatelství Edika

Edice: Oxford pro děti

Počet stran: 32
Formát: 190×245 mm
Vazba: brožovaná lepená

Knížku si můžete objednat třeba zde.


edika_logoNakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Moderní učebnice sledující trendy ve vzdělávání pro všechny věkové skupiny a stupně pokročilosti. Knižní portfolio nakladatelství Edikazahrnuje nejen ucelené řady jazykových učebnic, vysokoškolské učebnice, učebnice pro technické obory, odborné slovníky či dvojjazyčné verze známých literárních děl, ale také bohatou nabídku publikací a pracovních sešitů pro rozvoj schopností a dovedností dítěte, jeho předškolní i školní přípravu.

Součástí knih jsou rozmanité přílohy jako například oblíbené zvukové nebo multimediální CD či DVD nosiče, které jsou v případě jazykových učebnic a příruček namluvené rodilými mluvčími.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • bokul

  Nuninko – co se týče vhodnosti do auta: Vzhledem k tomu, že to nejsou klasické knihy (tedy tuhá vazba), ale spíše sešity s odolnými deskami, tak dle mého názoru do auta vhodné jsou. Samozřejmě chápu, že pokud dítě ještě není čtenář a cestuje jen s jedním rodičem, tak si knížku samo tolik neužije. Nicméně pokud cestuje tříčlenná rodina, tak už to možné je.

 • Knížky jsou zajímavé.Ale nevím zda vhodné do auta. Alespoň u nás ne. Malý ještě neumí číst, do školy jde teprve v žáří :-), takže by u něho musel být někdo kdo by mu to četl. 🙂
  Ale jinak jsou moc pěkné.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Pěkné knížky a poučné!

 • mura

  pěkné a poučné knížky..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist