Jak se stát detektivem?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Je to celkem jednoduché, ale pozor! Také to je nebezpečné. Budete k tomu potřebovat někoho, komu můžete věřit a na koho se v případě nouze můžete také spolehnout. Detektivem se může stát třeba i malý chlapec. Nevěříte? Tak si poslechněte příběh chlapce jménem Emil.

Nakladatelství Audioberg vydalo audioknihu s názvem Emil a detektivové. Autorem je Erich Kästner.  Tentokrát nejde o knížku, kterou si vezmete do rukou a budete obracet stránky. Dneska se zaposloucháte do jednoho nezapomenutelného příběhu, který se odehrává v Berlíně.

Emil žije jenom s maminkou a právě se chystá na cestu k babičce do Berlína. Ještě než odjede, emil1dostane od maminky spoustu rad, jak má na sebe dávat pozor, že má být hodný a hlavně dávat pozor na peníze, které veze s sebou. Teď už jenom stačí nasednout na vlak a vydat se na cestu.

Ve vlaku se seznámí s lidmi, kteří s ním sedí ve vagónu. Během cesty usne a po probuzení zjistí, že se stalo něco opravdu hrozného. Jeho peníze jsou pryč. A jeho spolucestující taky. Emil se pouští do pronásledování zloděje. Jenomže je to dost těžké. Nemá žádné peníze a je ve městě, které nezná.

Štěstí se na něho usměje, když se seznámí s Gustavem, s klukem s houkačkou. Ten přivolá další kamarády a velká pátrací akce může začít. Dokonce i holky jsou užitečné. Všechny o tom přesvědčí Emilova sestřenice Pony.

Jak tohle všechno asi dopadne? Dokáží děti zadržet zloděje? Můžete se těšit na velice napínavý děj.

Kdo všechno se na audioknize podílel?

Erich Kästner je jedním z nejznámějších německých spisovatelů.V roce 1960 získal cenu Hanse Christiana Andersena. Z jeho dalších děl můžete znát např. tato – Luisa a Lotka, Kulička a Toník, Emil a tři dvojčata a další. Emil a detektivové je jeho prvotina z roku 1929, která se také dočkala audio zpracování.

Jan Jiráň, český režisér, hudebník, herec a také publicista. Do srdcí posluchačů se zapsal mimo jiné také audioknihami Medvídek Pů, Herry Potter, Mikulášovy patálie, Klapzubova jedenáctka a další.

Peter Binder, hudebník hrající jazz, blues, pop nebo rock. V současné době hraje v kapele Vltava.

Emil a detektivové je detektivka určená pro děti. Celé vyprávění je pojato vesele, vtipně a na závěr se také dočkáte jednoho ponaučení.

Jde o příběh dětí, které se rozhodnou pomoct neznámému chlapci, který v Berlíně honí zloděje. Přestože to jsou ještě děti, svým důvtipem dokáží neuvěřitelné věci. Od určování toho, kdo bude mít co na starost, až po konečné chycení pachatele.  I zde platí, že ten, kdo zrovna není vidět, může mít velice důležitý úkol.

Moc se mi líbí, že se parta kamarádů rozhodne vypořádat s lupičem na vlastní pěst, jenom proto, aby pomohla někomu, kdo se ocitl v nouzi. Emil tak získá zpátky nejenom co mu patří, ale navrch také nové kamarády.

Audiokniha obsahuje 2 CD. První CD trvá 46 minut a má 9 kapitol. Druhé CD trvá 49:32 minut a je také rozděleno do 9 kapitol. Celkově se teda můžete těšit na1 hodinu a 36 minut naprosto dokonalého příběhu, kterým vás provází hlasy známých herců. Vypravěčem je Jiří Lábus, Emila namluvil Sebastián Baalbaki, maminku Dana Batulková, babičku Libuše Švormová. Dále třeba uhrančivý hlas Marka Ebena, Josef Somr, a další.

Přebal audioknihy je moc pěkně graficky zpracován. Čeká vás tady i takový malý průvodce s krátkým popisem postav a míst, které najdete také v příběhu. Vše je doplněno barevými ilustracemi a také fotografiemi.

Co říct na závěr?

Tuhle audioknihu opravdu mohu doporučit. Přestože mě svrběly prsty na rukách, protože jsem nemohla otáčet stránky, moc pěkně se audiokniha poslouchala. Všemu bylo dobře rozumět. Dějem vás doprovází příjemná hudba a ostatní doplňující zvuky vůbec nejsou rušivé. Díky nim si budete moct živě vše představovat. Také výběr herců se mi líbí. Marka Ebena mám moc ráda a Jiří Lábus se jako vypravěč také osvědčil. Přestože při zvuku jeho hlasu ho vidím hlavně jako Rumburaka. 🙂

Emil a detektivové byl úplně prvním triumfem tohoto spisovatele a do dnešních dnů se dočkal překladu do neuvěřitelných 60 světových jazyků. Myslím si, že na tohle své dílo může být právem hrdý.


Emil_a_detektivove_titulka_AudiobergCD Emil a detektivové

Vydal: Audioberg
Délka: 1 hodina a 36 minut
Účinkují: Marek Eben, Libuše Švormová, Dana Batulková, Jiří Lábus, Arnošt Goldflam, Jaroslava Kretschmerová, Josef Somr, Oldřich Navrátil a děti z Dismanova rozhlasového dětského souboru
Režie: Jan Jiráň

CD Emil a detektivové si můžete koupit třeba zde.
Poslechnout ukázku si můžete zde.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • bioviruska

  Nám už také došla, tímto děkujeme.
  Děti se na balíček vrhly jako dravé zvěře. Hned si vyžádali pustit CD a poslouchali jsme. Musím napsat, že mi to chvílemi přišlo jak v m,ateřince ( dětičky leží a poslouchají pohádku), ale bylo to hezké. Líbí se 🙂

 • včera nám také přišla výhra, tak jsem zvědavá jak se nám detektiv bude líbit, děkuji 🙂

 • Ivča a Domča

  Emila si pamatuju z dětství:-) Knížka měla žlutý obal, četla jsem jí strašně ráda! Moc hezky napsaný článek a dost mě láká si Emilovy příběhy poslechnout:-)

 • Biovirusko, gratuluji a doufám, že se ti to taky bude líbit 🙂

 • mura

  moc gratuluji k výhře-ať se vám líbí

 • bioviruska

  vyhrála jsem ji tady v soutezi tak se těším až dojde a budeme si ji moci poslechnout 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist