Velikonoční dílna

Rubrika: Tvoření s dětmi

Po úspěchu vánoční dílny, uspořádaly paní učitelky ve školce i dílnu velikonoční. Byla to odpolední dílna pro děti a jejich rodiče nebo prarodiče. Tentokrát se vytvářely 3 věci s velikonoční tématikou.

pernickyU prvního stolečku se zdobily perníčky ve tvaru vajíček – malé a velké. V pytlíčkách byly připravené barevné cukrové polevy a děti zdobily dle své fantazie. Některým rádi pomohli i rodiče.

U druhého stolečku se tvořil zápich do misek (kelímků). Misky s obilíčkem už připravily děti předem. Aby misky byly pěkné, tak už byly obaleny krepovým papírem. Na nás s dětmi čekalo zdobení zápichu. Na to jsme měli připravené polystyrenové vajíčka a na jejich zdobení ubrousky na decoupage. Do vajíčka se zapíchla špejle a pak se vajíčko potřelo lepidlem a libovolné menší kousky ubrousků se na vajíčko přilepily. Poté se opět přetřelo vajíčko lepidlem. Vajíčko jsme mohli ještě dozdobit mašlí a lýkem.

venkuU třetího stolečku se tvořil beránek. Ten se vyráběl z keramického květináče. Květináč se natřel lepidlem a menší kousky vaty se na něj postupně nalepily. Z bílého papíru se vystřihla hlavička, z hnědého rohy, které se přilepily na hlavičku. Navrch hlavy se nalepil kousek vaty a obličej se dozdobil očičkama a domaloval se.

Když už jsme měli vše hotové, tak na nás čekalo ještě hledání velikonočního beránka. Byla to cesta po vesnici, se třemi úkoly. Tuto cestu dopoledne označily pomocí fáborů děti při procházce. Naštěstí se počasí umoudřilo a všichni jsme postupně splnili všechny úkoly. Dostaly jsme se na konec cesty a po splnění posledního úkolu děti dostaly čokoládového beránka. Pak už jsme se vrátili do školky. Vzali jsme si domů naše výtvory a už zdobí náš velikonoční stůl.

zapichMoc děkuji paním učitelkám, že nám připravily tak krásné tvořivé odpoledne. Podle reakcí rodičů se všem odpoledne moc líbilo a už se určitě těší na další tvoření, které pro nás nachystají.

Pro výrobu ZÁPICHU budete potřebovat:
polystyrenové vajíčko
ubrousek na decoupage
lepidlo
nůžky
špejli
mašle
(lýko)

beranekPro výrobu BERÁNKA budete potřebovat:
keramický květináč
vata
lepidlo
nůžky
bílý a hnědý papír
očička (můžeme namalovat)
fixy

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v dubnu 2011. Stačí se zapojit do diskuse Velikonoce, tradice, zvyky nebo do 22. 4. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: pvosa

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Anonymní

  V knihovně nápady z článku slavily velký úspěch!! Děkuji Simpik

 • bokul

  Vůbec se nedivím, že se všem tvořivé odpoledne líbilo, mě se líbí jak Tvoje reportáž tak i náplň toho odpoledne, kterou jsi zde popsala.

 • bamiska

  jé sluníčko to je krásné měli jste moc krásný den a výrobky jsou kouzelné…beránka jsem objěvila v toop sešitech už loni jsem si ho kvůli tomu koupila…ani nevíš jak ti závidím na tohle se s dětma moooc těším až zas budu ve školce…

 • Padmé

  Pvoso, děkuji Ti za hezký a milý článek a za kouzelné fotky :-). Je to radost. Moc se mi to líbí, tvoření s malými dětmi.

  U nás mají „Velikonoční dílnu“ i děti ve škole, malý taky „tvořil“ – v rámci vyučování – a přinesl domů „zápichy“ :-). Už jsou v květináči a zdobí :-).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist