Tvořeníčko – vystřihovaná zvířátka – dekorace

Rubrika: Tvoření s dětmi

Už je dávno po Velikonocích a všichni jsme veselou jarní dekoraci sundali do krabic. Přijde vám, že je to doma smutné a neveselé? Není nic jednoduššího než si trochu pohrát a vytvořit si dekoraci dětem do oken nebo na sklo dveří. Vím, že obchody jsou plné dokonalých a krásných obrázků, ale není nad to vytvořit si něco sami a přitom mít čas na děti a věnovat se jim.


Dnešní tvoření je velmi jednoduché. Vybrala jsem zvířátka, která má Honzík rád, ale vytvořit se dá vlastně cokoliv, od princezen, draků, šmoulů až po kytičky…  Do tvoření jsem se pustila, když malý spal, aby to bylo pro něho překvapení. No a potěšila jsem nejen jeho. Manžel po příchodu z práce prohlásil „vždycky jsem si přál mít takové dveře do ložnice 😀 “, máme totiž ložnici spojenou s pokojíčkem, tak se i přes ten prales holt bude muset do postele dostávat také.
Při tvoření si můžete s dětmi povídat o zvířátkách, co oni o nich vědí a i díky povídání je naučit něco nového. Kde žijí? Kolik mají nohou? Co mají rádi? Co je na nich zvláštního (dlouhý krk, chobot, ploutve…)? Jestli se s nimi můžeme setkat u nás a jestli ano, tak kde? Jestli je větší slon nebo želva? Kdo má víc nohou, had nebo žirafa? … Prostě cokoliv vám přijde na mysl, také se to odvíjí od věku dítěte…

POMŮCKY:

– barevné tvrdé papíry
– fix
– nůžky
– lepidlo
– obyčejnou tužku
– kopírák (pro toho kdo si není v kreslení až tak jistý)

Tyto barevné papíry jsem použila, koupila jsem je v Lidlu a na přidělání na dveře jsem použila lepení, jak vidíte na obrázku, já tomu říkám „žvýkačka“, prodává se v papírnictví.

1) Na papír si obyčejnou tužkou předkreslíme zvířátko, já jsem malovala slona, kterého má Honzík u své postele a při usínání se na něj spolu stále koukáme :-D.
Vystřihneme a je to, to byla rychlost viďte?! Záleží, jaké zvíře a jak složité na barvy a tvary si vyberete.

2) Kdo si není jistý a malování mu nejde až tak od ruky, může si obrázky stáhnout různě z internetu a obkreslit.

!!! Ale existují mnou velmi oblíbené sešitky TOPP, které jsou plné nápadů, vždy je určitý sešitek zaměřen na určitý nápad tvoření, uprostřed sešitku naleznete předkreslené tvary zvířátek, které stačí překopírovat
a jsou z vás mistři… tak jak to vidíte na fotografii.

 

* Podle tohoto sešitku jsem vytvořila ostatní zvířátka, stačí překreslit a vystříhat jednotlivé části z barevného papíru.

*  Nalepit a dát na okno či dveře.

Opičku

Lva

Hada a žirafy

 

Celkový pohled na dveře

Honzík byl spokojený, po vyspinkání jsme stáli u dveří a všechny zvířátka mi pojmenoval 😀 a doufám, že hned, jak trochu povyrosteme, bude tvořit se mnou a já mu budu lépe rozumět, které zvířátko by si chtěl udělat… v současné době:

slon je u nás „TON“
lev je u nás „UÁÁÁ“
žirafa je u nás „TANTÁ“
had je u nás „SSSS…“
opička je u nás „UUUUU“

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Bami je to od Diany-kreativní nápady-obrázky do oken stojí to 69kč.A vychází to 3-4 do roka.napřed jsem si to kupovala ale většinou to bylo vyprodané tak jsem si to předplatila.

 • bamiska

  berdy nevěděla by jsi název toho co odbíráš??

 • Teda Bami fakt užasný.nejvíc se mi líbí opičák.já odebírám taky něco podobnýho a dávám to do oken.vychází to snad 3-4 do roka.

 • bamiska

  ježečku i ostatní tohle je opravdu brnkačka a zvládne to každý 😀
  máš pravdu že když člověk vlítne a nakoupí vše najednou tak je to dost peněz, ale já se snažím koupit když je to v akce, občas něco zbyde po klukách ze školy a hlavně koupíš a pak toho spoustu zbyde a příště máš z čeho pracovat znovu….takže věřím že pravá i levá ruka to v pohodě zvládnou…a pak si tu ráda přečtu jak se povedlo..

 • Anonymní

  Bami, opět bomba. Máme stejný typ dveří – jedno velké sklo přes téměř celé dveře. Tento Tvůj nápad je fakt super. Už se těším, až budou nějaké penízky, že nakoupím barevné papíry, lepidla, pásky a všechny ty blbůsky, které jsou potřeba na ty Tvé nápady. Píšu blbůstky, protože to jsou maličkosti v malých hodnotách, ale pokud někdo začíná, jako já, že doma nemá ani lepidlo na papír, tak se to pak vyšplhá na slušnou částku 😉 Pak už budu akorát nadávat, jaká jsem kr..a, že jsem se do toho pustila, protože to nebude tak jednodcuhé a hlavně hezké. Já vždycky vím, jak by se to mělo namalovat, jak by to mělo být, jak vystřihnout, ale nějak to nedokážu vysvětlit těm mým pravým rukám… Ty prostě neposlouchají 😀
  Díky, díky, díky za inspiraci. *Ježeček*

 • vladenkaz

  takovéto tvoření je nejlepší zvládne ho každý a stačí jen trocha fantazie a hlavně žádné velké náklady. Hodně se u toho zabavíme:)

 • ludlinka

  obdivuju všechny výtvory, ale jsem na tohle levá, netvoříme nic, spíš si vyhrajeme v kuchyni při vaření a pečení

 • MarieB

  Bezva a příjemný nápad, také zvažuji co mláděti na dveře- jen mám strach, aby moje zvířátka nepůsobila hororově :-D.

 • bamiska

  padmé děkuji, také mi hlavou projelo jestli pak nebude v ložnici pak zvířetem 😀 ale to by bylo rozebírání na jiné stránky 😀 😀
  Honzík je zlato ty názvy máme krásně spatlané….LABUŤ je například uááá gaga(velká kachna v doslovném překladu)

  johano děkuji, malej byl spokojenej a pořád o zvířátkách mluví, až nás to přestane bavit sundáme a vymyslíme něco jiného….vždyt je to jen papír 😀

  krásný den

 • Padmé

  Ahoj Bami, díky za článek a kouzelné fotky :-).

  A nemůžu se nezeptat, co tím manžel chtěl říct?? 😀
  To jako že za dveřmi ložnice bude mít skutečnou divočinu??? 😉

  No a usměvavý Honzík je živým důkazem toho, jak se Tvoje tvořeníčko líbí! 🙂 A žirafa je „tantá“? 😀 To je krásné! 🙂 Jak si to ty děti poskládají po svém :-).

 • johana

  Taky dobrý nápad a nejvíc se mě líbí dveře se zvířátky , úžasný a je vidět jak je Honzík spokojený. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist