Děti v kuchyni: Halloween

Rubrika: Recepty, Tvoření s dětmi

Halloween se sice slaví až 31.října, Tomášek ale přišel ze školy s tím, že ho budou slavit už 20.října. Celý den budou mít Halloweenskou školu a mají přijít v masce a upéct něco dobrého, co se k tomuto svátku hodí. To vše mi oznámil jen 2 dny předem. Super, a co teď honem?

Já jsem se pustila do tvorby převleku, dětem jsem zadělala těsta na sušenky,perníčky a muffinky, duchy a dýně; připravila vykrajovátka a zdobení a práce mohla začít.

Pomáhat musely všechny tři děti, tedy Páťa (3), Táda (5) i Tomášek (8). Že je to moc bavilo, o tom snad ani nemusím mluvit.

Nejprve jsme se pustili do perníčků, které jsou hned měkké. Tomášek vyválel těsto, Táda s Páťou vykrajovali a skládali na plech. Dali jsme perníčky do trouby (tu jsem samozřejmě hlídala já) a mezitím se děti daly do máslových sušenek. Těsto vyválel opět Tomášek, mladší děti vykrajovaly.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Po upečení si sušenky potřely citronovou polevou a ozdobily barevným máčkem, kterému se u nás říká „ťuťu“. Perníčky si ozdobily čokoládovou polevou.

Pak jsme se pustili společnými silami do muffinů. Těsto si lžící děti dávaly do papírových košíčků. Přemýšleli jsme, jak je nazdobit, aby připomínaly Halloween? Krém se mi na ně dávat nechtělo, v lednici je uchovávat nebudou. Nakonec jsem dětem obarvila marcipán zelenou a oranžovou barvou. Kousek zeleného marcipánu jsem nastrouhala a děti daly na muffinky jako travičku. Na to vymodelovaly marcipánovou dýni.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Od všeho něco si tak Tomášek naskládal do krabičky a odnášel do školy. Domů si na oplátku donesl recept na dýňovou polévku a dýňový koláč.

Mami, doma nám toho moc nezbylo. Upečeme si ještě něco pro nás?“ ptal se Táda druhý den.

Tomášek zase chtěl, abychom si upekli ten koláč, co na něho donesl recept. Prý byl moc dobrý. A tak se peklo znovu. Tentokrát tedy dýňový koláč, sladcí duchové a sladké dýně.

Duchové a dýně s marcipánem

Co na ně potřebujeme?

  • 4 vejce
  • 120 g cukru
  • 120 g polohrubé mouky
  • marmeláda
  • marcipán či jiná potahovací hmota
  • trocha čokoládové polevy na ozdobení
  • rumové aroma

Nejprve vyšleháme tuhý sníh z bílků. V jiné nádobě utřeme žloutky s cukrem do pěny, přidáme polovinu sněhu z bílků a polohrubou mouku. Utřeme hladké těsto. Pak už jen ručně vmícháme zbylý sníh. Vylijeme na plech a upečeme si piškot. Z něho pak kolečkem vykrajujeme tělíčka duchů. Ty rozřízneme na půl, potřeme marmeládou a slepíme.

Vyválíme si marcipán či jinou potahovací hmotu. Z ní vykrajujeme kolečka velká tak, abychom s nimi přikryli tělo ducha. Nakonec namalujeme oči a pusu.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Jelikož nám při vykrajování koleček z piškotu určitě něco zbude, zužitkujeme i to. Piškot rozdrobíme, přidáme do něho marmeládu (nebo můžeme uvařit trochu pudinku a vyšlehat jej s máslem) rumové aroma a vytvoříme tzv. punčovinu. Z té vytvoříme kuličky, které obalíme oranžovým marcipánem, přilepíme šťopku ze zeleného marcipánu a raz dva máme i sladké dýně.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

S tím vším si vyhrály děti, pouze za mé občasné asistence. Na mě pak zbyl „jen“ úklid kuchyně. Ale abych dětem nekřivdila, i s tím mi pomáhaly. Večer pak padly do postýlek značně unavené.

Krásný Halloween!

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist