Advent je tu i s dárkem pro vás

Rubrika: Maminkovská dílna, Tradice a zvyky, Tvoření s dětmi

Inspirativní dárek o 1. adventní neděli je na VD již tradicí. Ani letos ji neporuším a něco pro vás mám. Na rozdíl od předchozích let jsem tentokrát nesáhla pro inspiraci do VD archivu.

No schválně, vybaví se vám, jaké dárky na vás čekaly během adventu v předchozích letech? Připište mi do komentáře, co vás napadlo jako první, než jste rozklikli tento článek 😉

(Možná jsem si teď zavařila… Co kdyby skončil tento článek bez komentářů? Ale risknu to, věřím, že mě v tom nenecháte.)

Správná odpověď: v předchozích letech jsme pro vás připravovali e-knihy plné vánoční inspirace sesbírané z již dříve publikovaných článků.

Letos trošku jinak

Když jsem přemýšlela, na co bychom se mohli zaměřit tento rok, nabyla jsem dojmu, že už tu snad všechno bylo. No a taky se mi tentokrát už zachtělo zase něčeho trošku jiného.

Ani nevím jak a kdy ten nápad přišel, ale stalo se a vy se dnes můžete podívat, k čemu to vedlo.

Rozhodla jsem se oslovit s nabídkou spolupráce své milé spolužačky z on-line kurzu, který jsem tu už okrajově zmiňovala a který nejspíš bude mým největším letošním milníkem. K mé radosti i překvapení na návrh s dost nejasnými obrysy kývlo hned deset z nich.

S některými jste se už na VD mohli setkat, většina jmen vám ale nejspíš nic říkat nebude. Zatím. Inspirace z jejich „dílny“ vás nejspíš zavede k jejich internetovým projektům. Některé z nich jsou ještě na samém začátku, jiné už si vydobyly své místo na slunci (nemůžu nezmínit účast Járy Bednářové v Sama doma 😉 ).

Kromě této změny je tu ještě jedna drobnost – letos nedostanete e-knihu, ale e-book 😀 Jak nemám ráda zavádění anglických slov do češtiny, toto pojmenování jsem už vzala na milost. Snad ho přijmete i vy. Ostatně je to celé stejně hlavně o obsahu, ne?

Teď už ale ten dárek

Dost omáček, můžete začít rozbalovat 😉

Ve vánočním papíru se zlatou stužkou je e-book obsahující 13 jednoduchých návodů na dárky, které zvládnete vytvořit i s dětmi: .

originalni-darky-od-deti-ebook-cover-250Originální dárky od dětí

Na 40 stranách najdete spoustu inspirace, jak vytvořit krásné a jednoduché dárky pro babičky, tetičky, kamarády i paní učitelky. Některé z nich jsou neuvěřitelně snadné a zároveň úžasně efektní. Jestli máte jen trošku kreativní duši (fakt stačí kapička), určitě si přijdete na své. Návody jsou jak pro tvoření s těmi nejmenšími, tak pro školáky.

Kromě zmiňovaných 13 námětů ještě dostanete bonus v podobě návodu na dárek, který můžete vytvořit PRO děti.

Když jsem se do tohoto experimentu koncem října pouštěla, netušila jsem, co od něj můžu očekávat. Výsledek víc než mile překvapil i mě samotnou.

Při sestavování e-booku jsem si několikrát říkala, že tohle musíme doma taky zkusit. První vlaštovičky jsou už na světě. Bylo to opravdu jednoduché a hotové výrobky naprosto předčily očekávání. Zdobené hrnečky se nám podařily tak, že mají holky obavy, že obdarované ani nenapadne, že jim je nazdobily ony samy. (Moje pomoc byla naprosto minimální. Spíš strpěly, že se jim do toho motám, protože jsem si to chtěla taky vyzkoušet.)

Kdo se na e-booku Originální dárky od dětí podílel

Kreativní jedenáctka, která má celé dílo na svědomí, se sešla v této sestavě:

Jaromíra Bednářová, Jana Bakičová, Romana Hanigerová, Iva Kolářová, Renata Pekařová, Lenka Podolinská, Jitka Rakušanová, Slávka Ramsová, Julie Rawding, Barbora Pecháčková Uchytilová a moje maličkost, která to jen všechno posbírala a dala dokupy.

Kliknutím na jméno spoluatorky se dostanete na její web 😉 – určitě doporučuji vyzkoušet, najdete tam spoustu další inspirace nejen k tvoření. O každé z nich se navíc dočtete i pár slov přímo v e-booku Originální dárky od dětí.

 

Předvánoční úkol

Práce na e-booku byla odměnou už sama o sobě. Proto vám ho teď předkládáme ke stažení zdarma.

Zároveň ale každá z autorek věnovala přípravě tohoto dárku dost času i energie, proto si troufnu vás zaúkolovat:

Pokud vás některý z návodů zaujme natolik, že podle něj vznikne nějaký dárek, nenechávejte si to pro sebe. Napište aspoň do komentáře, co jste si doma vyrobili a jak vám to šlo.

Pokud budete s hotovým dárkem spokojení, nezapomeňte se pochlubit fotkou.

Vaše zpětná vazba bude pro nás všechny tou nejlepší odměnou. Fotky hotových výrobků (ale třeba i z průběhu tvoření) můžete posílat na adresu petra@vasedeti.cz. Budu je netrpělivě vyhlížet a ráda z nich pak připravím třeba i nějakou VD výstavu.

Jak to vidíte, nebudu se těšit marně?

PS: První ukázka dárků vytvořených podle návodů v e-booku:

zdobene-hrnecky-a-duhove-voskovky

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Peťko, doporučuju začít od hrníčků – je to jednoduché, není potřeba žádná komplikovaná příprava a výsledek fakt stojí za to. My jich už máme asi 20 🙂

 • Peťka

  Super, děkuji! Mrknu a snad ještě něco stihnu. I když musím přiznat, že u nás už se moc nevyrábí. Letos nějak nestíháme a třeba výzdobu taky ještě nemáme komplet.

 • Petra Vymětalová

  danasi, vyzkoušíš?

 • danasi

  Děkujeme za super nápady

 • Marci55

  Je to skvělé.

 • Petra Vymětalová

  Děkuju jménem celé kreativní jednáctky za pochvalu 😉

 • Anonymní

  Waaau, baby velikánka pochvala a ďakujem. E-book je skvelý. Pre malých aj veľkých. A nielen na vianoce. Tlieskam 100x.

 • Petra Vymětalová

  Pro anonymní – některé návody jsou opravdu super jednoduché, takže nebude problém to stihnout ještě letos 😉

  gabulko, díky za vzpomínku, úplně se mi vybavilo, jak jsem kdysi taky plichtila své dárky na tajňačku 😀

 • Anonymní

  Děkuji za dobré nápady. 🙂 Uvidím,zda stihnu něco vyzkoušet už letos.

 • gabulka73
  gabulka73

  To mi připomnělo naše odpoledne s kamarádkou,kdy jsme jako asi desetileté holčičky již asi od září tvořily ručně vyráběné dárky k Vánocům

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist