Čekáte miminko? A máte pro něj připraveno vše, co bude potřebovat?

Rubrika: Péče o miminko

Vybíráte jména, dáváte dohromady výbavičku a už se svého drobečka nemůžete dočkat? Píšete seznam věcí do porodnice a těšíte se, až si ten uzlíček lásky přinesete domů. Až se společně vrátíte z porodnice domů, musí být vše pečlivě připraveno. Hned po porodu totiž nebudete mít ani chuť ani sílu běhat po obchodech, shánět plenky nebo žehlit. Takže nastávající maminky, máte vše připraveno?

Myslete hlavně prakticky

Na každé miminko by měla v jeho novém domově kromě dětského oblečení čekat pořádná výbavička. Ale nenechte se unést a s nákupy to příliš nepřehánějte. Myslete na to, že miminka rostou jako z vody a žádné dítko nepotřebuje skříň plnou roztomilých oblečků, ze kterých během pár měsíců vyroste. A miminku je stejně úplně jedno, co má právě na sobě. Proto myslete hlavně prakticky.

  • Jednou z nejdůležitějších součástí výbaviček jsou kočárky. Spousta maminek s pořízením čeká až na návrat z porodnice, ale vy budete určitě chytřejší. Pokud si kočárek pořídíte s předstihem, budete mít jistotu, že splní všechny vaše požadavky.
Tip: Omrkněte hit posledních let – kombinované kočárky. V sadě pořídíte hlubokou korbičku, sportovní nástavbu i autosedačku. Budete tak mít jeden kočárek od narození miminka až třeba do jeho tří let. Praktické, že?
  • Vystačíte si s velkým balením jednorázových plenek, tričky, osuškami, svetříky, čepičkou a pyžámky. Nejvíce využijete body a dupačky, ale přesto jich postačí od každého maximálně deset kousků.
Tip: Na miminka narozená v zimě by měly čekat také svetříky, overaly a zimní kabátky.
  • Nezapomeňte na fusaky a dětské spací pytle.
  • Zkontrolujte také zásobu hygienických potřeb pro miminka. Krémů, olejíčků, mastiček a vlhčených ubrousků totiž nebudete mít nikdy dostatek. Nezapomeňte ani na teploměr, žínku, lehátko do vany a hlavně dudlíky!
  • Rozhodně se neobejdete bez dětské postýlky, ale myslete prakticky a raději než maličkou kolébku s nebesy, ze které vám děťátko vyroste v řádu týdnů, si pořiďte postýlku, která bude sloužit déle.
  • Myslete i na sebe – hodit se budou kojicí podprsenky a přípravek na ošetření bradavek.

Máte všechno z našeho seznamu? Gratulujeme!

Napsal/a: Kašpárek Baby

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    ..a hlavně dudlíky! ..Malá měla dudlík dvakrát, vyplivla ho pokaždé a nechce a já jsem ráda. Krásně se obejdeme i bez nich. A krémy, olejíčky a mastičky? Miminko potřebuje čistou vodu a na opruzeniny Bepanthen, nebo jinou mastičku, ale patlat dětský tělíčko krémy plnýma chemie..Na co?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist