Ohnivé dobrodružství Práška přilétá do kin

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Uběhl pouze rok a na stříbrná plátna míří další dobrodružství odvážného Práška. Tentokrát opustíme svět závodů a poodhalíme svět leteckých hasičů. Láká vás oheň, kouř a nebezpečí? Připoutejte se, vzlétáme.

Jak víme z prvního dílu, stal se z obyčejného práškovacího letadla světoznámý závodník. Blíží se čas Kukuřičného festivalu a ve Vrtulákově se připravují na velikou leteckou přehlídku. Přípravy jim však překazí nehoda, která ohrozí nejen festival, ale i budoucnost Práškova rodného města. Jak to všechno dopadne, jak se Prášek popere se vzniklou situací a zda bude festival zachráněn… To uvidíte v novém dobrodružně-komediálním filmu: Letadla 2: Hasiči a záchranáři, který startuje 17. července. Musím se přiznat, že první díl Letadel jsem neviděla. Na pokračování jsem šla spíš ze zvědavosti. Jak určitě víte, hasiči jsou už delší dobu součástí mého života, a tak jsem si film o hasičích nemohla nechat ujít.

Co je obsahem příběhu? Klasika – hrdina musí překonat spoustu překážek. Čím jsou těžší, tím víc je obdivován. Mne na obdiv neužije, víc se mi líbil vývoj postavy a její reálnost. Logicky vzato, obyčejné práškovací letadlo by přeci nemohlo závodit bez následků. Jak praví přísloví: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“ A ono se při jednom tréninku opravdu utrhlo. Jenže Prášek si odmítá připustit pravdu a snaží si dokázat, že na závodění stále má. Bohužel to dopadne velkou havárií. Letiště je dočasně uzavřeno, než bude provedena renovace hasičského vybavení a než bude na letišti přítomen druhý certifikovaný hasič. Prášek se na radu starého hasičáka Maydaye vydá do národního parku Písty, aby pod dohledem velitele leteckých hasičů Břitvy absolvoval hasičský výcvik. Kromě Břitvy se seznamuje i s ostatními členy hasičské jednotky – Kapkou, Větrníkem, Cabbiem, Kouřovými skokany a mechanikem Márou. Tato na zemi nesourodá banda se při zásahu mění v pravé profesionály. Ti všichni společně učí Práška jak hasit, nabírat vodu a bojovat s požáry. Učit se musí rychle, protože k parku se blíží přírodní katastrofa. Podaří se jim společnými silami zachránit obyvatele? Prášek přeci není zcela v pořádku, vrátí se v pořádku do Vrtulákova?

"PLANES FIRE & RESCUE" BLADE RANGER. ©2014 Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved.PLANES: FIRE & RESCUE

Já asi nejsem odborník na animaci. Nedovedu říct, zda Letadla vypadají hůř než Auta. Možná mají pár chybiček. Film vznikl za pouhý rok, tudíž se některé ústupky daly předpokládat. A že příběh není originální? Mně to nevadí, držím jim palce, i když vím, jak to dopadne. Nejvíc se mi líbilo, že tvůrci dětem poodhalili nebezpečnou a namáhavou práci hasičů. Hasičem nemůže být každý, vždyť pracují tam, odkud ostatní utíkají. Nadšeně jsem tleskala, když se v týmu objevila Kapka. Holka součástí profesionálních výjezdových jednotek, to se jen tak nevidí. Do kina chodím kvůli zábavě, či odpočinku. Trablů a starostí máme v životě spoustu, tak proč si čas od času neodpočinout. Možná díky dítěti ve mně dokážu obdivovat desítky nápadů, řehtat se s ostatníma při nejrůznějších vtípcích, nebo slzet, když to s hlavním hrdinou nevypadá dobře.

PLANES: FIRE & RESCUEPLANES: FIRE & RESCUE

Vždycky film hodnotím hlavně podle reakcí těch, pro které je vyroben. Můžu dosvědčit, že všechny děti v kině seděly celých 84 minut jako přibité. Ještě nikdy jsem nezažila, aby můj jinak velmi aktivní syn se takovou dobu dokázal na cokoliv soustředit. Žádné prosby o pití, jídlo či toaletu. Děti se neumějí přetvařovat, každý pozná, když je „to nebaví“. Mohu přísahat, že je Letadla 2 stoprocentně bavila a že jsme je rozhodně neviděli naposledy. Já sama jsem na konci měla pocit, že jsme teprve před malou chvilkou přišli.

Příběh proměny práškovacího letadla v létajícího hasiče bude bavit především děti. Zda se budou bavit i dospělí, záleží podle mne hlavně na velikosti jejich vnitřního dítěte. Tak vzhůru do kina, zábava začíná…

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist