Pražská zoo a zámek v Tróji

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Jeden celý den jsme při našem pobytu v Praze věnovali zoo. I když chvílemi lehce pršelo, tak nám cestu za zvířátky nic nemohlo zkazit. Přestože jsme v ní byli už několikrát, tak je zde opět něco nového. Letos to jsou třeba velemloci, máte jedinečnou možnost obdivovat největší obojživelníky světa – velemloky čínské. Tento kriticky ohrožený druh může dorůstat délky až 1,5 m a vážit až 30 kg a nikde jsme ho ještě neviděli.


Napřed jsme prošli celé zoo a pak se rozhodli ještě jednou část projet ještě i vláčkem, dokonce jsme měli celý vláček sami pro sebe. Dlouho jsme se zdrželi u slonů, goril a tygra. Je zde spoustu krásných zvířat a pro odvážné zde je i lanovka, no já odvážná nejsem a tak jsem se na ní dívala jen ze země.

pražská zoo 3 Pražská zoo 1

Velice  nás zaujali kozorožci, jak si krásně běhali po skalách, jako by chodili po rovné zemi, dokonce Dominik dlouho stál a nechápal jak ty kozy mohou běhat po skále. Dokonce jsem čekala, že si to bude chtít taky vyzkoušet. Dětské hřiště bylo prázdné, protože bylo po dešti, ale vláček pro děti na hřišti jsme neminuli bez povšimnutí, jeden okruh za 10 kč se Domča svezl. Před východem mají vodní výběh lachtani a my měli to štěstí, že měli i vystoupení. To všem doporučuji, měli to moc krásné a Domča byl moc spokojený, že je viděl v akci.
Oběd doporučuji v jídelně pod hlavním vchodem, je tam samoobslužný úsek, výběr z několik druhů českých jídel. Mají i smažené řízky, hranolky, ale i třeba špenát a pečenými vrabci a bramborové knedlíky. Kdo chce něco lehčího, tak si vybere i z několika druhů salátu. Nebo je možnost i občerstvit se na několika místech v restauracích nebo stáncích.
Vstupné je 200 Kč pro dospělého a 150 Kč pro děti od 3-15 let, za parkoviště vybírají 100 kč a pokud budete brát sebou i pejska, tak i ten stojí 100 kč.
Po odchodu ze zoo jsme si ještě prohlédli park a zámek z venku,je to nejkrásnější barokní zámek ze 17.st.a při koupi turistické vizitky, nás paní přemluvila k prohlídce uvnitř. Nakonec jsme na prohlídku šli, jelikož je bez původce, takže časově neomezená, což je pro nás ideální. Viděli jsme sochy a krásné malby stěn a stropů. Zámecká zahrada je volně přístupná, cena prohlídky je 120 Kč a snížená je 60 Kč. Obojí jsme zvládli za jeden den a byl to krásný výlet.

pražská zoo 4


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.

V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • aladin10

  Do prahy se letos chytáme.

 • danasi

  Toto je jediná zoo, ve které jsem nikdy nebyla. Jinak jsem jako dítě nebo se staršími dětmi projela všechny. Za chvíli musíme zase začít jezdit s mladšími, aby nebyli o něco ochuzeni. Je ale pěkné pozorovat po letech jak se jednotlivé zoo mění a zlepšují.

 • jana231

  Osobně se mi líbí zoo v Praze i Plzni,v jiných jsem nebyla,když nepočítám stanici přírodovědců v Praze. Ještě se letos chystáme do zoo Ohrada Hluboká.O té chomutovské zoo jsem taky slyšela chválu,ale máme to dost z ruky.

 • Králíček4

  Bamisko,zoo Jihlava se i nám líbí,letos jsme tam byli už 2 x,máme to celkem sjízdné.

 • Lussy

  Jé, bami, nás jihlavská ZOO vůbec nenadchla, pořád jsme se tam chystali, ale máme to dost z ruky (2 hodiny autem) a jsem ráda, že jsme se tam stavili cestou z Vysočiny.
  Když vezmu rodinné vstupné v Praze (600,-) a rodinné v Jihlavě (280,-),tak v Praze je vstupné dvojnásobné,ale k vidění je toho 10 x tolik.
  V Praze jsme vždycky celý den, přijdeme hned ráno a domů až večer. V Jihlavě jsme byli 2 hodiny ani ne. Velikostně mi připomínala Liberec, kde ale za podobné vstupné (380,-) je víc zvířat.
  Nebo ZOO v Ústí, ta nadchla nás, vstupné 310,-, velikostně tak akorát, zvířat spousta, výborná restaurace, cvičení slonů atd.
  Nebo ZOO park v Chomutově – vstupné pro nás 4 je 240,-, sice tam nejsou žádná velká africká zvířata, ale jinak jich je tam spousta, sousta atrakcí, tam se dá být taky celý den.
  Co mě zklamalo je Safari ve Dvoře, tam jsme rádi jezdívali, ale rodinné vstupné 660,- plus jízda safaribusem je teda dost, navíc umožnili jízdu autům a to je teda něco.
  Ale to je můj subjektivní názor na některá ZOO 🙂

 • bamiska

  v sobotu jsme byli v Jihlavské Zoo a jednak se mi tam neskutečně líbí takže tam jezdíme pravidelně, ale hlavně je i přijatelné vstupné…..

  už je to pár let so jsme v Pražské byly a tenkrát jsem si říkala jak je to fajn a že se tu nechá trávit krásně procházka kočárkem atd….pak jsme tam zavítali znovu a nestačila jsem se za vstup divit….opravdu je to předražené a když jde nás pět tak je to pěkná darda plus parkovné a vše kolem….takže to mě odrazuje a raději jedu dvakrát na výlet jinam….

 • Marinada

  Včera byla v ZOO otevřena na místě bývalého slonince nějaká Rezervace Bororo, herní a odpočinkový areál pro děti a dospělé. Tak jsem zvědavá.
  Já tedy dávám přednost klidnějším místům, ale chodíme do ZOO pravidelně na dva datumy v roce a to tam bývá volno. Ještě je super jít do ZOO hned po ránu – ta zvířata se chovají úplně jinak než pak třeba za dvě hodiny, když se nahrnou davy lidí…
  Ale štve mě, že už není vstupné rozdělené na „v sezoně“ a „mimo sezonu“. Takhle se to pěkně prodraží.

 • nica1

  Pražská Zoo je super.Chodíme do Zoo každý rok.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist