Loupež oříšků v rytmu Gangnam style

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Další animák ve stylu Doby ledové míří do našich kin. Tentokrát se americká produkce spojila s kanadskou a jihokorejskou, čímž vznikla naprosto bláznivá podívaná.

Animovanou komedii o dvou vykutálených kamarádech s názvem Velká oříšková loupež natočil u nás téměř neznámý Peter Lepeniotis (režisér v Kanadě oblíbeného seriálu Bolts & Blip).

Příběh není moc komplikovaný, ale i tak dokáže sem-tam překvapit. Zvířata v městském parku jsou jako jedna velká rodina. Aby přežili, společnými silami shání potravu. Až na veverčáka Bručouna, který se stará zásadně jenom o sebe. Když jednou na začátku zimy nechtěně zničí všechny zásoby, je ostatními z parku vyhoštěn.

orisky2orisky3

Nyní se opravdu musí postarat v městské džungli sám o sebe. Shodou okolností s krysím kamarádem objeví obchod s oříšky, jehož vyloupením by sehnal náhradu za zničené jídlo. Netuší, že vyhlídnutý obchod je pouze zástěrka pro zločince, kteří chtějí vykrást nedalekou banku. A aby toho nebylo málo, mezi ním a oříšky stojí kromě gangsterů i od pohledu hrozivá fenka francouzského buldočka

Na to, jestli se Bručounovi podaří přechytračit zločince a opatřit zásoby na zimu, co má vůdce zvířátek Mýval vlastně za lubem a zda se veverčák přestane starat jenom o sebe, si budete muset počkat na návštěvu stříbrného plátna. Parta zvířátek na lup vyráží ve čtvrtek 27. února.

Osobně si myslím, že zajímavý nápad moc využit nebyl, a tak se vtipné momenty omezují většinou na křik, orisky4pády, výbuchy, vykulené oči, případně hlučné tělesné projevy. Snímek mi tím hodně připomíná Vlka a zajíce nebo Toma a Jerryho.

Ano, dvacetiminutový příběh by byl vtipný, ovšem 90 minut bylo spíše nudných, než zábavných. Jistě že animáky neoplývají humorem pro intelektuály, na druhou stranu, čeho je moc, toho je příliš. Z nijakého pocitu mne dostal až crazy závěr s animovaným jihokorejským raperem PSY, jehož tanečního stylu nebyl ušetřen nikdo. Ve stylu Gangnam se svíjeli všichni – od Bručouna po vůdce zločinců – při čemž přítomní náctiletí diváci doslova řvali smíchy.

Na rozdíl od LEGO příběhu je podle mne Velká oříšková loupež vhodná spíše pro menší diváky, kterým se příběh nerudného veverčáka bude určitě líbit.

 

Nezapomeňte si také zasoutěžit o hezké ceny – soutěž s filmem Velká oříšková loupež najdete tady.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Na film jsem s dětmi vyrazila o víkendu.
  Titulek tohoto článku mi přijde hodně nadnesený – uvedená píseň (mmch u mých dětí velmi oblíbená) zazněla jednou krátce ve filmu, a pak tedy doprovázela titulky na konci (ale ne na úplném závěru).
  Jako nudný film označit nemůžu – rozhodně ne z pohledu mých dětí (9 let). Děj sledovaly s napětím od začátku do konce.
  A když jsme opouštěly kino, přiznaly se i k slzám – když to vypadalo na smutný konec, i když to nakonec dopadlo happy-endem.

 • mura

  Jano K-díky za informaci-podívám se.

 • JanaK

  Muro, v programech by měla být Loupež již od čtvrtka 27.

 • mura

  už se těším až bude v kině

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist