Kráska a zvíře – pohádka, která nestárne

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Bylo nebylo… Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt…

Pokud se vám tato „pohádka“ líbila, pak byste si neměli nechat ujít zbrusu nové zpracování, které právě nyní vchází do našich do kin. V hlavní roli se navíc představí charismatický Vincent Cassel…

Jedna z nejznámějších pohádek přichází do kin ve velkolepém pracování režiséra Christophera Ganse. Čistá a upřímná láska překoná i tu nejhorší kletbu.

kraska_a_zvire6 kraska_a_zvire10

1810. Poté, co ztratil své štěstí na moři je zdrcený obchodník nucen odejít na venkov se svými šesti dětmi. Mezi nimi je i Kráska, jeho nejmladší dcera, která je velmi milá a veselá dívka.

Jednoho dne narazí obchodník na magickou říši Zvířete, který ho vyzve ke smrti za krádež jeho růže. Kráska, která se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí, se proto rozhodne obětovat svůj život místo svého otce. Nicméně, to není smrt, která čeká Krásku v hradu Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie.

kraska_a_zvire1kraska_a_zvire5

Každý večer se Kráska připojí ke Zvířeti, aby s ním povečeřela. Postupně jeden druhého poznávají a učí se vzájemné důvěře, jako dva cizinci, které vesmír odděluje.

I když se Kráska Zvířeti a jeho snahám brání, snaží se pomalu odkrýt tajemství této bytosti i jeho Panství. V noci se Krásce zdají úryvky ze života Zvířete a vyprávějí tragický příběh, ze kterého je zřejmé, že toto divoké a osamělé Zvíře bylo kdysi krásným princem.

kraska_a_zvire8kraska_a_zvire11

Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Kráska triumfuje nad nebezpečím. Nakonec vysvobodí Zvíře od zlého kouzla a objeví opravdovou lásku.

 

kraska_a_zvire_titulkaKráska a zvíře

Žánr: Fantasy, Romance, Thriller
Režie: Christophe Gans
Délka filmu: 112 minut
Přístupnost: přístupné
Verze: dabing
Hrají: Vincent Cassel, Léa Seydoux, André Dussollier
Premiéra: 13. 3. 2014

Film Kráska a Zvíře od režiséra Christopha Ganse ohromila italské publikum a kraluje italskému BOX OFFICU. Film měl premiéru 27. února a během 5 dnů film shlédlo 300 000 diváku a B.O. je prozatím 1.8 miliónu euro. Ve Francii měl film premiéru 12.února a má již přes 1.2 miliónů diváků.

Zahrajte si s Kráskou a zvířetem!

kraska_a_zvire12Věřím tomu, že Krásku a zvíře znáte asi všichni. Nové pojetí s Vincentem Casselem byste si určitě neměli nechat ujít! Zcela nepochybně vás tato pohádka nezklame. A volné chvíle si můžete zpestřit s naší soutěží, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci se společností Hollywood Classic Entertainment. Vyhrát můžete jako vždy krásné ceny, které potěší vás i vaše děti. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s filmem Kráska a zvíře běží od 10. do 23. března 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist