Tip na výlet: Zoopark na Hrádečku

Rubrika: Cestování

Během naší letní dovolené koncem prázdnin pod stanem v jižních Čechách jsme navštívili mimo jiné také Zoopark na Hrádečku. Jedná se o nestátní zařízení, které je oficiálně Zoo necelý rok. Rozkládá se na cca 10 ha a je neustále budována a posouvána vpřed.

Nachází se nedaleko Jindřichova Hradce mezi obcemi Horní Pěna a Dolní Pěna. Panuje zde velmi příjemná atmosféra, řekněme tak nějak až rodinná. Co jsme velmi ocenili a opravdu se nám líbilo, byla komentovaná prohlídka zoo. V době naší návštěvy tato prohlídka probíhala 2x denně – od 10.00 a od 15.00 hod.

Nikdy jsme takovou prohlídku neabsolvovali a musím říct, že nás uchvátila všechny. Od dětí až po dospělé. O zvířátkách jsme se dozvěděli nejen zajímavosti z jejich života, ale také třeba i jejich životní příběh – jak se do zoo dostali, odkud, z jakých podmínek apod. Také vztah pracovníků zoo a zvířátek byl neuvěřitelný – dokáží zvířátka přivolat, aby je návštěvníci viděli, pomazlí se s nimi, je vidět, že pro ně jsou „další rodinou“.

Momentálně se v zoo nachází cca 90 zvířat, od plazů přes ještěrky, papoušky, opičky, po oslíky, lamy, lvi, surikaty, klokany, psíky apod. K vidění jsou i malá mláďátka, nedávno narozená.

Některá zvířátka jsme viděli poprvé, jiná nám byla známá. Ale ke všem jsme se dostali mnohem blíže, než v jiných zoo. Některá zvířátka se smí i nakrmit, k oslíkům jsme byli puštěni i do výběhu a nakrmit je. Pohladit se nechalo například i velbloudí mláďátko. A kde se vám toto poštěstí? Nejen pro děti obrovský zážitek.

V zoo je dobře vyřešené i sociální zařízení, najdete zde i kiosek s občerstvením a nápoji. I zde je možné zvířátka adoptovat. Pro děti je zde také koutek se skluzavkami a pískovištěm. Děti si domů odvezly také krásné pohledy (nejen s krásnými obrázky, ale také kvalitní materiál).

 

Návštěva Zooparku Na Hrádečku předčila naše očekávání. Musím vyzdvihnout zdejší vztah ošetřovatel – obyvatelé zoo. Rádi se sem budeme vracet a sledovat vývoj dopředu, nová zvířátka, nová obydlí.

Zoopark Na Hrádečku

Horní Pěna 51, 378 31
okr. JINDŘICHŮV HRADEC

Vstupné:

Dospělí – 100 Kč
Důchodci 65+ – 60 Kč
Děti, studenti a ZTP – 50 Kč
Děti do 3 let – ZDARMA

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Já bych doporučila k návštěvě s dětmi ZOO Olomouc. Je tam spoustu zajímavostí a hlavně plno nových mláďátek.

  • Kyller

    My jsme také netušili, ale za rok se tam zase určitě podíváme, až pojedeme pod stan.

  • Peťka

    Okolo jsem v létě jela, ale netušila jsem, že něco takového zde je. Už vím, píšu si a určitě brzo navštívíme. Děkuji za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist