Poznávejte naši vlast a vyhrajte!

Rubrika: Cestování

Prázdniny se pomalu blíží do své poloviny a já vás pozvu na tak trochu netradiční výlety. Zapomeneme na chvíli na hrady a zámky a vydáme se poznávat naší krásnou vlast z trochu jiné perspektivy…

Pro všechny z vás jsou tu naše tipy na krásné a především praktické průvodce, které vydalo nakladatelství Academia. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. V edici Atlasy a Průvodce najdete bohatý výběr titulů, který vám umožní zorientovat se v okolním světě.

keltske_cechyGeologicke zajimavosti_obalka_print.qxdAMP_brozovana_print.qxd

Poznejte krásy naší vlasti!

 V prvním tipu zamíříme za krásami lidové architektury…

Dosud nejúplnější česká publikace o skanzenech slovem i fotografiemi seznámí čtenáře s téměř čtyřicítkou muzeí a objektů lidové architektury na území České a Slovenské republiky.

skanzeny_ceske_a_slovenske_republiky_nahledSkanzeny České a Slovenské republiky

Autor: Petr Dvořáček

Počet stran: 184
Vazba: brožovaná
Formát: 130 × 200 mm

Knihu si můžete objednat v eshopu nakladatelství Academia se slevou 20 %.
V úplnosti se tak mohou seznámit s nejcennějšími soubory dochovaných památek lidové architektury, jejichž turistickou přitažlivost dnes zvyšuje ještě oživení ukázkami lidového umění a řemesel. Poprvé jsou české a slovenské skanzeny prezentovány v jediné publikaci, jak to odpovídá geografické i kulturní blízkosti obou národů.

 

A teď zamíříme do podzemí…

V dalším svazku populární řady Průvodce se čtenář seznámí s rozšířením a pestrostí jeskyní u nás a nahlédne do jejich historie a objevování.

jeskyne_titulkaJeskyně České republiky

Autor: Petr Zajíček

Počet stran: 280
Vazba: brožovaná
Formát: 130 × 200 mm

Knihu si můžete objednat v eshopu nakladatelství Academia s akční slevou.
Stěžejní část knihy se zajisté stane podrobným průvodcem po všech veřejnosti zpřístupněných jeskyních v České republice a také po jeskyních, které jsou přístupné volně. Nebudou chybět ani kapitoly o nejvýznamnějších a zajímavých jeskyních pro veřejnost a turisty nepřístupných. Kniha nebude katalogem všech jeskyní na našem území, spíše zevrubně a přehledně provede čtenáře krasovým i nekrasovým podzemím. Cenné informace čtenář nalezne i v seznamu zajímavých odkazů či ve výkladovém slovníku terminologie specifické pro jeskynní svět.

 

Na Říp, Bezděz nebo Milešovku?

Populárně naučná publikace Sopky a sopečné vrchy ČR se zabývá terénními pozůstatky třetihorní vulkanické činnosti, jejichž morfologické útvary vytvářejí v mnoha regionech typický ráz české krajiny. Čtenář se dozví, že kromě notoricky známého Řípu, Bezdězu, Milešovky, Trosek nebo Komorní hůrky u nás existují desítky dalších památek na sopečnou činnost.

Sopky_obalka_02.qxdSopky a sopečné vrchy ČR

Autor: Martin Janoška

Počet stran: 416
Vazba: brožovaná
Formát: 130 × 200 mm

Knihu si můžete objednat se slevou v eshopu nakladatelství Academia.
Na sopečných kopcích, připomínající krajinné majáky s vynikajícím rozhledem, se často ukrývají zbytky pravěkých hradišť, tyčí se na nich zříceniny středověkých hradů nebo osamocené věže rozhleden.
Stěžejní částí publikace je encyklopedický přehled jednotně popsaných 160 lokalit coby pozůstatků třetihorní sopečné činnosti na našem území. Každou doprovází snímky celku i detailů, z nichž většina je i pro znalce české přírody a krajiny neotřelá a nová. Čtenář tu najde lokality známé a atraktivní, hlavně však místa, o jejichž existenci má tušení jen hrstka zasvěcenců. Zájemci o přírodu uvítají srozumitelně podané informace o horninovém složení, geologické stavbě, mineralogických, botanických i zoologických zvláštnostech, nechybí však ani historické zajímavosti a užitečné turistické informace.

Kam se vydáte?

ukazak_academia_soutez1Podnikáte o prázdninách turistické výlety za poznáním naší země? Chcete najít další skvělé tipy, kam se vydat a zároveň se něco nového dozvědět? Pak využijte některý z titulů z řady Průvodců, které vydává nakladatelství Academia. My jsme pro vás také připravili soutěž, ve které hned tři z vás mají šanci vyhrát balíčky všech tří knížek, které jsme vám představili. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s průvodci po naší vlasti běží od 21. července do 10. srpna 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Jarmuschka

    Měla jsem tu čest poznat Petra Zajíčka osobně.
    Máme u nás taky jeskyně (nejteplešjí v ČR – s celoročně stabilní teplotou tuším 14°C) a vloni jsme slavili 100 let od jejich objevení. Jednou z akcí oslav byla i výstava fotografií Petra Zajíčka.
    Moc zajímavé to bylo.

    A průvodce budou zajímavé jistě všechny (koukám, že trochu zápolim s češtinou…)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist