ZOO Lešná

Rubrika: Akce pro děti

Milé maminky, chtěla bych Vás všechny informovat o velmi krásné ZOO, která je umístěna ve Zlínském kraji. Je to ZOO Lešná. Velmi atraktivní pro rodiče i děti různého věku se stává svou polohou, ale i atrakcemi, které pro ně zaměstnanci připravili.

Procházíte hned několika expozicemi, kde zvířata pobíhají kolem Vás. Vy procházíte pouze vyhrazenou cestičkou a zvířata jsou tak navyklá, že mnohdy k Vám sama přiběhnou a zůstanou stát jen pár centimetrů od Vás.
Mezi nejatraktivnější asi patří průchozí expozice klokanů. Zde si můžete sednout na kládu a z očí do očí pozorovat krmící se klokany.
Druhou, alespoň pro naši rodinu, je průchozí expozice opiček lemurů. Na ně si dávejte pozor. Když jsme posledně procházeli mezi těmito lidoopy, byli jsme svědky krádeže lízátka jedné z opiček. Prostě viděla, že jedna malá návštěvnice líže lízátko, dostala na něj chuť a děvčátko bylo bez pamlsku. Opička si v klidu sedla na větev a lízátko domlsala sama.

Kromě jiného si mohou děti zajezdit na velbloudovi nebo ponících, projet se vláčkem, nakrmit zvířata potravou, kterou určila ZOO (je umístěna v automatech, kde si ji můžete za pětikorunu koupit).
Během prohlídky můžete pozorovat krmení zvířat (každé jinou hodinu).
Nejatraktivnějšími se asi stávají lachtani, kteří nemají problém Vás postříkat vodou z bazénu, do kterého pro potravu skáčou.

Pokud najdete čas a budete mít cestu kolem, určitě se stavte. Mnoho maminek z různých koutů republiky mi potvrdilo, že Lešná je zřejmě nejkrásnější ZOO u nás.

Napsal/a: aannyy

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Anonymní

  Tak to naše rodinka projíždí vždy vlétě co se dá a ZOO v Lešné tam chodíme nejrači.Malej neustále zpomíná jak tam jezdil na koníčkách no prostě super všem taky doporučuju!!Jinak sme byli i ve Dvoru Králové a tam je to taky super akorát pro malé děti nezapomente vzít kočárek to by se asi brzo unavili.

 • Jezdíme každý rok povinně aspoň jednou:-))) pořád je tam co objevovat a pořád se tam staví nové pavilony…krásná ZOO. K

 • Lešná je snad nejhezčí zoologická zahrada,jezdíme tam taky často.Ted bohužel nemůžeme:-((máme totiž psa,kterého nemůžeme nechat celý den zavřeného v chodbě.Snad se nám podaří ještě letos udělat kotec.Ale Lešnou doporučuji,je bezvadná.

 • Anonymní

  Tak mě ZOO Lešná moc nenadchla a děti se tam začaly asi po deseti miutách nudit .

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Dneska v Toulavce byl pěkný tip – v ZOO Lešná je nová hala Yucatan – jihoamerický pavilon. Flora, fauna (zvířata jsou volně), repliky původních staveb indiánů…
  Další důvod, proč tam vyrazit.

 • redakce

  Přišlo do redakční pošty (vložila Jarmila):
  —————————————————————
  Minulý víkend jsme byli s našimi skoro dvouletými dvojčaty na výletě v ZOO Lešná. Moc jsem se tam těšila, jako málé holce se mi tam totiž líbilo. Ale byla jsem hrozně zklamaná. Naše děti ještě moc nechodí, proto celou prohlídku ZOO absolvovali v kočárku. Bohužel z tohoto výletu asi moc něměly. Skoro před každým výběhem je totiž živý plot z keříků, přes který ony neviděly. Možná navrhnete, že jsme je měli z kočárku vždy nadzvednout… Ale zkuste několikrát za sebou vytahovat dva cvalíky z kočáru a vracet je za chvilku zpět… A to ještě nevíte, jak se vztekají, že musí zas do kočáru.. Moc se jim ale líbili lachtani, klokani a lemuři – ti byli totiž vidět i z kočárku.
  Taky je celkem problém koupit v areálu nějaké trochu normální jídlo. Jen samé hranolky a podobně.
  Velmi mile nás ale překvapila restaurace hned vedle ZOO(jmenovala se asi Koliba nebo tak nějak). Perfektní obsluha, dva dětské koutky, dětské sedačky, dětská jídla. Perfektní. Doporučuji!!!
  Poslal(a) alice

 • teda holky, vy jste mě prokoukly :o))))

 • Že si Andrea změnila přezdívku na Enží? A proč proboha? To nechápu. Vždyť se neměla za co stydět….

 • Už několikrát mě u dobrého receptu,tipu na cokoliv mrzelo,že se pod to nedá napsat reakce,pozeptat se na „fígle“k receptu,nebo jen pochválit,když díky němu upeču nějakou mňamku.U tipů třeba na výlet se mi zdá škoda,že se o zajímavém místě,akci,…nemůže napsat obšírněji.
  Takže mi vůbec nevadí,že aannyy se takhle hezky rozepsala o jednom tipu v článku.Určitě mi to řekne víc než jen strohá informace,že existuje ZOO Lešná a je moc hezká.

  Psino, je tu pořád plno zajímavých článků,to mě se zdá,že i lepších než kdy jindy.
  Andrea ani její články se nevytratily jen si změnila přezdívku na Enží:o))

 • Já taky nechápu,poslední dobou šla úroveň stránek hodně dolů.Vždy jsem se těšila na každou volnou chvilku jak si krásně počtu, ale nějak se ty skvělé články např. od mamii, Andrei… vytratily.Že by je to už také otrávilo?

 • Nerozumím, není tohle spíše do „tipů“ ????
  Jako článek a navíc soutěžní… hmmm 🙁

 • Tak tahle ZOO je naše „domovská“,máme to do ní co by dup.Jsme v ní schopní prožít celý den,je to mimo jiné procházka krásnou přírodou a určitě stojí za návštěvu.
  Snad nikdy jsme nebyli u všech zvířat jak je rozsáhlá.

  I teď na podzim tam může být hezky.Co říkáte holky z blízka i dáli,nepodniknem nějaký srazík?
  Kdysi se tu o nějaké společné návštěvě ZOO mluvilo,myslím ve Dvoře Králové.Ani nevím jestli se ta akce uskutečnila,pro nás co auto nemaje to bylo bohužel moc daleko :o(

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  S touto ZOO mám spojené skoro sentimentální vzpomínky…
  Moje babička totiž bydlela ve Zlíně, takže jsme tam často jezdili, celá rodina…
  Pravda, naposled jsem tam byla… teď jsem to spočítala, že už je to asi 16 – 17 let, protože tehdy jsem tam ještě synovce vozila v golfáči (a jemu už je 20…)
  Teď mám dvě své holčičky… K babičce sice už jet nemůžem…, ale v Otrokovicích máme kamarády, s malým kloučkem, tak už si plánujem návštěvu, a že se pojedem podívat i do Lešné, jak to tam teď vypadá…
  Ale počkáme minimálně na jaro, nebo léto, ať z toho děcka taky něco mají…

 • Byli jsme tam 23.10. Opravdu krásná ZOO, jen to parkovné se mi opravdu zdálo předražené, psala jsem o tom i na mistečko.net článek, ale i taková ZOO z něčeho žít musí. Jinat co jsme tam byli před 2 roky, tak se tam moc změnilo, je to bezkonkurenčně určitě jedna z nej.

 • Tak já jsem jedna z nich, kdekoliv se tu píše o ZOO, písnu vždycky o této…. je fakt nádherná… a to jsme tam byli ještě bez dětí (byly na houbách) a právě při dovče ve Zlínském kraji jsme si na tu první zadělali :o)))
  Takže kdo pojede okolo Zlína – odbočte na Lešnou je to jen kousek (1-2km) a šupem do ZOO :o))))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist