Vztahy – téma semináře pro 900 skautů z celé ČR

Rubrika: Akce pro děti

Devět set mladých lidí a víkend plný soutěží, tance, her, divadla, zpěvu i výtvarného umění, ale také poznávání nových věcí, osobního rozvoje a sebevzdělávání. Takový bude 17. ročník Mikulášského víkendu, který proběhne 5. – 7. 12. 2008 v Praze…

Ze všech koutů Česka dorazí skoro tisícovka lidí starších patnácti let do hlavního města, kde prožijí tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek je čeká vyhlášení soutěže tvořivosti Polibek múzy, kde budou oceněni ti nejlepší v oborech literatura, fotografie, hudba, film, výtvarno a divadlo. Letošní ročník nese téma „vztahy“. Výherce v novém divadelním oboru vyberou sami diváci právě o pátečním slavnostním večeru v pražském KC Novodvorská, ostatní kategorie posoudili odborní porotci. Kromě toho čeká na zájemce o více kultury Komponovaný večer plný divadla a hudby.

Na sobotu je připraven tradiční Mikulášský seminář, který bude od 9 do asi 16 hodin Právnické fakultě UK na nám. Curieových. Program bude rozmanitý – od partnerských vztahů, přes vztahy kamarádské, po vztahy mezi skupinami. „Mottem semináře je ‚Vztahy – prolomení bariér.‘ Chceme ukázat, že je důležité se o vztahy starat a zajímat. Otevírat se budou ale i témata méně obvyklá – vztah k umírajícím v sekci o hospicu Cesta domů, vztah k handicapovaným spoluobčanům ale i téma homosexuality a mnohem více,“ uvádí šéfka Mikulášského semináře Magdaléna Žárská, proč zvolili právě toto téma.

Během sobotního semináře budou skautům přednášet odborníci na daná témata, mezi kterými se objeví např. teolog Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D., vedoucí katedry generových studí UK PhDr. Blanka Knotková-Čapková, Ph.D., psycholog Doc. PhDr. Václav Břicháček, nebo psycholog PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Celý víkend zakončí sobotní Taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat a v neděli také Přehlídka filmů, kde se budou promítat snímky, které zvítězily v soutěži tvořivosti.

Více informací najdete na www.skaut.cz. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jan Žáček, tiskový mluvčí
GSM 777 800 254

Junák – svaz skautů a skautek

  • Junák – svaz skautů a skautek má 46 tisíc členů a je největší organizací dětí a mladých lidí v ČR.
  • Čtyři tisíce dospělých pracují jako vedoucí skautských oddílů. Další dva tisíce zajišťují podpůrné činnosti. Skauting má tedy víc pracovníků, než například Česká televize (2500) nebo všechny české pobočky firmy McDonalds (3600). Činnost dospělých ve skautingu činí za rok minimálně dva miliony hodin dobrovolnické práce.
  • Skauting je největší výchovné hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu cca 40 milionů dětí a mladých lidí – z téměř všech zemí světa.
  • Skauting je zaměřen na všestranný rozvoj osobnosti mladých lidí. V kolektivu kamarádů a prostřednictvím zábavného programu lidé získávají široké spektrum důležitých dovedností – mimo jiné třeba sociální dovednosti, které škola rozvíjí spíš druhotně.
  • Skauting chybí pouze v šesti státech světa: v Andoře, Číně, na Kubě, v Severní Koreji, Laosu a v Barmě. Vznikl v roce 1907 v Anglii, odkud se rychle rozšířil do pěti kontinentů.
  • V roce 2007 skauting oslavil sté výročí svého vzniku. Za tu dobu prošlo skautskými oddíly na půl miliardy lidí. Jistě není náhoda, že skauty bylo v dětství velké množství těch, kteří dnes mají ve světě i u nás velký vliv (např. Nelson Mandela, Madeline Albright, James Lovell, Robert Fulghum, David Lynch, Helena Illnerová, Václav Pačes, Václav Havel, Jan Sokol, Tomáš Halík, Miloš Forman, Ivan Havel, Aňa Geislerová, Tomáš Hanák, Jiří Anderle, a další)

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist