Vypouštění balónků k Ježíškovi

Rubrika: Akce pro děti, Aktuality

Drazí přátelé,

říkali jste si někdy, jak by bylo prima, kdyby vaše přání (možná i tak trochu tajná) mohla letět jako oblaka na obloze? Budete se divit, ale i to se vám může vyplnit.

Stačí se zapojit do akce Vypouštění balónků, kterou organizuje již řadu let agentura Český Ježíšek. Dokonce dostanete zcela zdarma i potřebné balónky a kartičky, na něž napíšete svá přání a připevníte je k balónkům. A neplatíte ani poštovné.

Hlaste se už teď

Přestože se balónky vypouští hromadně až začátkem prosince, je nutné se přihlásit už nyní, během měsíce října. Ne však jako jednotlivec, ale jako škola, školka, dům dětí a mládeže, kulturní a zájmové zařízení, dětský domov apod., nebo jen skupina nadšenců. Podmínkou účasti totiž je odběr plynu pro plnění balónků od společnosti Riessner-Gase Zdice, která je v této akci partnerem Českého Ježíška. Všechny informace o akci včetně přihlášek najdete na www.ceskyjezisek.cz.

cesky-jezisek-balonky4

Vypouštění balónků s přáníčky pro Ježíška ale není žádnou žhavou novinkou. Začalo se s ním vlastně už v roce 2007 a každoročně se pokračuje – v celé republice. Poskytované balónky jsou zdravotně nezávadné, vyrábí se z přírodního kaučuku, takže se v přírodě biologicky rozloží a nepředstavují žádnou ekologickou zátěž. Vypouští se pak najednou v přesně určeném čase – letos to je 9. prosince v 15.15 hodin. Signál k jejich vypuštění vyšle partnerské rádio Impuls. Většina organizací, které se k akci přihlásí, připravuje pro děti na daný termín i nějaký doprovodný program, třeba mikulášský. Takže se před nebo po vypuštění balónků kluci a děvčata ještě pobaví.

Další pokus o překonání rekordu

Každým rokem počet zájemců o vypouštění balónků narůstá. A v loňském roce bylo vypuštěno neuvěřitelných 89.050 balónků z 398 míst v republice. Organizátoři akce si kladou otázku, zda se letos podaří tenhle rekord překonat. Takže to v podstatě záleží i na vás.

Vaše přáníčka poplují vzduchem a nikdo nemůže předem říct, kde vlastně skončí. Třeba jen kousek za lesem za vaším městem, ale třeba také až na druhém konci republiky, nebo dokonce v blízkém zahraničí.

Jednou například vítr zanesl takový balónek s přáním až do Polska a ti, kteří jej našli, pisateli jeho přání splnili. Poslali mu krabici s legem, čokoládou a bonbony.

Báječné překvapení, že? Jindy další velkorysý nálezce pořídil pisateli přáníčka vytoužený mikroskop.

Ale, kluci a děvčata, to rozhodně není pravidlem, spíš jen výjimečné štěstí. Tudíž s tím určitě nepočítejte. I tak je ale báječné vidět, jak vaše přání letí s barevným balónkem vzduchem a vy můžete jen hádat, kde přistane… A na druhé straně, pokud vy takový balónek někde venku najdete, nenechte ho v lese, na louce nebo cestě ležet. Seberte ho a odneste domů nebo do školy. Tak se vlastně také zapojíte…

cesky-jezisek-balonky3 cesky-jezisek-balonky2

Veškeré podrobnosti o Vypouštění balónků najdete na www.ceskyjezisek.cz.

 

Napsal/a: Český Ježíšek

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Anonymní

  To nikomu nevadí, kolik bordelu po těch balóncích zůstane ????

 • Anonymní

  Nevím jestli si organizátoři této akce uvědomují její dopad na i tak dost člověkem zaneřáděniu přírodu. Vypuštěné balonky z jednoho místa doletí ptakticky přibližně do stejného prostoru.
  Chodí často do přírody a vidím ozdobené stromy a keře zbytky balonku.
  Věřím,že ani ježíškovi se to nelíbí a nevím nevím jestli vám ty dárky doručí. Najděte lepší spůsob.

 • Marci55

  Dobrý nápad.

 • Anonymní

  fialová barva je barva adventu, takže k vánocům a Ježíškovi určitě patří. Chodím s dětmi vypouštět balonky pravidelne a je vzdy hrozne dojemne, to jejich vrušení a očekávání 🙂

 • Anonymní

  Hezká akce i nápad, škoda jen že se musí brát plyn od drahého Riessner-Gase Zdice 🙁 pro některé dost organizace odrazující.

 • alena5

  U nás se taky chodí pouštět

 • spulkin

  Moc hezky zvyk! Jen mi tam trochu nehraje ta fialová barva balonků. Líbila by se mi červená.;)

 • pivatko

  taky jsem si ho jednou pustila 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist