Tipy na výlety aneb … křížem krážem po Česku

Rubrika: Akce pro děti

Pokud hledáte zajímavé náměty na víkendové či prázdninové výlety s dětmi, určitě oceníte následující dva knižní tituly, které před pouhými dvěma dny vydalo nakladatelství Fragment. Jedná se o další knihy z úspěšné edice Tipy na výlety a právě 17. dubna 2008 se v Paláci knih Luxor v Praze konal křest obou těchto knih. A které to jsou tentokrát?

Pokud hledáte zajímavé náměty na víkendové či prázdninové výlety s dětmi, určitě oceníte následující dva knižní tituly, které před pouhými dvěma dny vydalo nakladatelství Fragment. Jedná se o další knihy z úspěšné edice Tipy na výlety a právě 17. dubna 2008 se v Paláci knih Luxor v Praze konal křest obou těchto knih. A které to jsou tentokrát?

První z nich jsou Nejznámější filmová místa křížem krážem po Česku autora Radka Laudina, která svým čtenářům na 128 stranách nabízí celkem 36 nejznámějších filmů a pohádek, respektive míst, kde probíhalo jejich natáčení. Filmové snímky jsou doplněny o dnešní fotografie, připomenete si nejznámější dialogy a vtipné hlášky, ale naleznete zde i vyprávění domorodců, kteří vzpomínají na natáčení filmařů. Samozřejmě nechybí ani praktické rady pro cestovatele, internetové odkazy a pokud by vám snad zbylo na daném místě ještě trochu času, jsou zde nachystány další náměty na místa v blízkém okolí, která také stojí za to navštívit.

Kmotrou této knihy se stala filmová „Saxana“ , Petra Černocká, která s úsměvem zavzpomínala na pardubické náměstí, kde se Dívka na koštěti natáčela, na to, jak se po něm procházela se sádrou na noze a také na druhou kašnu, kterou filmaři na náměstí postavili jen kousek od té, která je na náměstí běžně k vidění. Tehdy, tedy v roce 1971, ale udivení kolemjdoucí měli neopakovatelnou šanci vidět na pardubickém náměstí dvě, naprosto totožné kašny…
Druhým kmotrem Nejznámějších filmových míst křížem krážem po Česku byl režisér Ondřej Kepka, který před neuvěřitelnými 28 lety ztvárnil v pohádkovém seriálu Arabela roli malého Honzíka. Ten vzpomínal zejména na natáčení dalších dílů Arabely, které probíhalo o 11 let později, kde se mimo jiné na Mallorce málem utopil.

A co vedlo autora knihy k jejímu napsání? Kdysi, při sledování pohádky Obušku, z pytle ven! si povzdechl nad krásou a malebností české přírody a začal zjišťovat, kde se tyto skvosty nachází a netrvalo dlouho, stačily jen téměř 4 roky zjišťování, putování, hledání a psaní a kniha je na světě! 🙂
A pokud vás zajímá, které filmy jsou autorově srdci nejbližší, tak vězte, že mezi ně patří Marečku, podejte mi pero! a Rozmarné léto.

Jste zvědaví, kde se nachází pracoviště pana Kroupy a Hujera, na kterých schodech ztratila Popelka svůj střevíček? Chcete se projít místy, kde Václav Neckář zpíval spolu se Šíleně smutnou princeznou? Chcete vědět, kde bydlel Josef Abrhám ve filmu Vrchní, prchni! anebo Otík z filmu Vesničko má, středisková? Není nic snazšího, než vybrat si z široké nabídky, protože tahle knížka by vám ve vaší knihovničce rozhodně neměla chybět!


Nejznámější filmová místa křížem krážem po Česku
Autor: Radek Laudin
Fotografie: Alena Červená
Vychází v nakladatelství Fragment
Cena: 202,-

Pro milovníky koní je určen druhý z titulů, kniha Na koni křížem krážem po Česku autorky Ing. Mileny Andrlové. Vše, co vás kdy zajímalo o koních, jezdectví a turistice na koních, ale báli jste se zeptat, naleznete v této knize a navíc vás jistě naláká k netradičním výletům v koňském sedle. Na 128 stranách naleznete 40 tipů na výlety po Čechách i Moravě a je opravdu lhostejno, zda jste zkušení jezdci nebo teprve začátečníci. Každý tip je doplněn zejména praktickými informacemi, kde si můžete v dané lokalitě koně půjčit, kde se ubytovat i dobře najíst, nechybí ani fotografie, podrobné mapky a užitečné odkazy.

Kmotrou této knihy se stala zpěvačka a milovnice koní, Světlana Nálepková, která vzpomínala na své první setkání s koněm a jízdu v jeho sedle, ale také na společné výlety spolu s druhým kmotrem, taktéž velkým milovníkem a chovatelem koní, hercem Václavem Vydrou.

Tak už jste se rozhodli, kam pojedete příští víkend? Po stopách Tomáše Holého nebo na koních třeba na hrad pana Buška z Velhartic? Ať už se rozhodnete jakkoli, ať se vám výlet vydaří a knihy vám jsou užitečným pomocníkem na vašich toulkách…


Na koni křížem krážem po Česku
Autorka: Ing. Milena Andrlová
Fotografie: Ing. Milena Andrlová
Vychází v nakladatelství Fragment
Cena: 202,-

V edici Tipy na výlety již vyšly tyto tituly:
Golf křížem krážem po Česku,
Křížem krážem po českých horách,
Na kole křížem krážem po Čechách,
Na kole křížem krážem po Moravě a Slezsku,
Na lodi křížem krážem po Čechách a Moravě,
S dětmi křížem krážem po Čechách.

Napsal/a: Petra Choltová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Kniha to je určitě zajímavá,ale neostala se mi ještě do rukou.Když ji uvidím v knihovně určitě si ji půjčím.Já toho mc nenacestuju pořád jsem v jednom kole a to se nedá skloubit.budˇ jedno nebo druhé.Přeji všem krásný,slunečný a ničím nerušený víkend.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist