Tip na výlet – vysočina

Rubrika: Akce pro děti

A máme tu další uplakaný den, kolikátý už? S malým dítětem je to věčnost, žádné hřiště, žádné pískoviště a věčné žadonění, abychom šli ven. Ale kam? Do kalužin? Júúúú, prima nápad, do blatíčka!

A tak jsme se rozhodli pro kulturu. No jo, ale s 2-letým broučkem do muzea nebo na prohlídku zámku? Nebo snad do divadla s neposedou, který vydrží sedět maximálně 3 vteřiny?
A přece jsme vybrali – zámek Budišov, kde se nachází zoologický depozitář.
Nejdříve jsem si nebyla volbou jistá, říkala jsem si, že při nejhorším odejdeme dřív, ale prohlídka byla úžasná.
Už u vchodu nás příjemně šokovalo africké oddělení, kde jsme v životní velikosti prohlédli lva, pštrosa, aligátora, kousek žirafy :), prase bradavičnaté a jiné exponáty (samozřejmě všechny vycpané). Syn se okamžitě vrhal na vše kolem a celé skupině líčil, jak které zvíře dělá a jak hlasitě umí křičet. Byl naprosto nadšený (na rozdíl od několika upjatých párů, které nejvíce studovali všechny visačky a popisky).
Přes různé ptáky od mini, midi až po maxi (v životě jsem tolik druhů neviděla), ryby sladkovodní i mořské, želvy, hady, přes maličké hraboše domácí až po šílené monstra, přes preparáty, kde jsme mohli sledovat vývoj jednotlivých druhů fauny jsme se dostali až k medvědům, hyenám, ale i krtkům, křečkům….
Ani si nedokážu vybavit množství zvířat, které jsme mohli shlédnout. Původně jsem počítala, že jich bude pár, kouknem, řekneme si „hm, dobrý“… ale byla jsem víc než příjemně překvapená.
Prohlídka trvala necelou hodinu, všechny děti byly nadšené a nejen děti!
A příznivé bylo i vstupné – 30,- Kč dospělá osoba, 15,- Kč dítě, do 6 let zdarma.
A protože deštivých dnů bude ještě dost, možná zde najdete tip na výlet, opravdu stojí za to.
Vysočina – Třebíčsko – obec Budišov

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Díky za tip, nevím jestli a kdy se tam dostanem, ale buď si jistá že si to zapíšu k té ZOO kdterou manžílek tento víkend odvolal a vyrazíme… jestli zase neskončí u lahvinky vína :o(….. ale neboj už si ho budu hlídat.. :o)))

  • Xixao, díky za tip,v období dešťů zažíváme doma obdobné stavy…Aspoň že máme chalupu, Ondrášek je ve svém živlu, když dostane gumáky a pláštěnku a může lítat v dešti po zahradě…Zkusíme změnu…:-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist