Tip na výlet – vysočina

Rubrika: Akce pro děti

A máme tu další uplakaný den, kolikátý už? S malým dítětem je to věčnost, žádné hřiště, žádné pískoviště a věčné žadonění, abychom šli ven. Ale kam? Do kalužin? Júúúú, prima nápad, do blatíčka!

A tak jsme se rozhodli pro kulturu. No jo, ale s 2-letým broučkem do muzea nebo na prohlídku zámku? Nebo snad do divadla s neposedou, který vydrží sedět maximálně 3 vteřiny?
A přece jsme vybrali – zámek Budišov, kde se nachází zoologický depozitář.
Nejdříve jsem si nebyla volbou jistá, říkala jsem si, že při nejhorším odejdeme dřív, ale prohlídka byla úžasná.
Už u vchodu nás příjemně šokovalo africké oddělení, kde jsme v životní velikosti prohlédli lva, pštrosa, aligátora, kousek žirafy :), prase bradavičnaté a jiné exponáty (samozřejmě všechny vycpané). Syn se okamžitě vrhal na vše kolem a celé skupině líčil, jak které zvíře dělá a jak hlasitě umí křičet. Byl naprosto nadšený (na rozdíl od několika upjatých párů, které nejvíce studovali všechny visačky a popisky).
Přes různé ptáky od mini, midi až po maxi (v životě jsem tolik druhů neviděla), ryby sladkovodní i mořské, želvy, hady, přes maličké hraboše domácí až po šílené monstra, přes preparáty, kde jsme mohli sledovat vývoj jednotlivých druhů fauny jsme se dostali až k medvědům, hyenám, ale i krtkům, křečkům….
Ani si nedokážu vybavit množství zvířat, které jsme mohli shlédnout. Původně jsem počítala, že jich bude pár, kouknem, řekneme si „hm, dobrý“… ale byla jsem víc než příjemně překvapená.
Prohlídka trvala necelou hodinu, všechny děti byly nadšené a nejen děti!
A příznivé bylo i vstupné – 30,- Kč dospělá osoba, 15,- Kč dítě, do 6 let zdarma.
A protože deštivých dnů bude ještě dost, možná zde najdete tip na výlet, opravdu stojí za to.
Vysočina – Třebíčsko – obec Budišov

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Díky za tip, nevím jestli a kdy se tam dostanem, ale buď si jistá že si to zapíšu k té ZOO kdterou manžílek tento víkend odvolal a vyrazíme… jestli zase neskončí u lahvinky vína :o(….. ale neboj už si ho budu hlídat.. :o)))

  • Xixao, díky za tip,v období dešťů zažíváme doma obdobné stavy…Aspoň že máme chalupu, Ondrášek je ve svém živlu, když dostane gumáky a pláštěnku a může lítat v dešti po zahradě…Zkusíme změnu…:-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist