Sobotní volno a lepší počasí ukázalo lidem cestu do bambiriádních areálů

Rubrika: Akce pro děti

Slunce, které se po sérii chladnějších a deštivých dnů konečně tu a tam objevilo na nebi, ukázalo spolu s nastupujícím víkendovým volnem cestu do bambiriádních areálů po celé republice velkému množství nových návštěvníků. Táborníci z ČTU, salesiánská mládež, brontosauři, woodcrafteři, debrujáři, mladí hasiči a členové celé řady rozličných dalších dětských a mládežnických organizací a spolků jim všude nabízeli své recepty na to, jak může nejmladší generace užitečně, a přitom zábavně trávit svůj volný čas…

Čtyřdenní Bambiriáda 2008, pořádaná Českou radou dětí a mládeže, se tak za výrazně vyššího zájmu veřejnosti přehoupla do své druhé poloviny.

Na Bambiriádu se děti přicházejí nejen pobavit, ale také se dozvědět a přiučit řadu zajímavých věcí a dovedností. Díky mládeži z Českého červeného kříže se v řadě měst mohou například dozvědět vše o první pomoci včetně umělého dýchání. Jinde se zase učí správně třídit odpad a šetřit životní prostředí. Na několika místech jsou připraveny aktivity, díky nimž se děti mohou seznámit se světem handicapovaných – vyzkoušet si jízdu na vozíčku nebo si třeba zahrát slepecké pexeso. Na druhou stranu se pořadatelé mnohde snažili přizpůsobit bambiriádní menu tak, aby si alespoň část jeho nabízených chodů mohly vyzkoušet i handicapované děti.

I v sobotu v téměř třech desítkách bambiriádních městech po celé republice pokračoval pestrý program. V Šumperku padl rekord o nejvíce shozených cihliček domino efektem – celkem jich bylo 538. V Plzni dění na pódiu moderoval teprve sedmiletý Tomáš a návštěvníci si tam mohli vyzkoušet například lukostřelbu nebo lanové dráhy. V Praze u stanice metra Anděl se prezentoval Národní parlament dětí a mládeže: Děti písmem i malbou mohly upozornit celou společnost na to, co se jim v chování ostatních vůči nim nelíbí a co by chtěly změnit – jejich tvorba je zde vystavována a svazována do jedné velké „knihy dětských práv“. Pionýr zase v hlavním městě uspořádal hru „Pražské mosty“ pro dětské kolektivy a rodiny s dětmi; hra kombinovala poznání historie části metropole s plněním vědomostních a dovednostních úkolů na jednotlivých stanovištích rozmístěných po obou vltavských březích. V Havířově připravila Duha Zámeček druhý ročník soutěže mezi školkami a základními školami „Hry bez hranic“ a v jaroměřském bambiriádním městečku si mohli malí návštěvníci vyzkoušet střelbu z luku, šerm, všemožné deskové hry a celou řadu jiných zábavných aktivit.

Bambiriáda se v jednotlivých městech se těší podpoře místních zastupitelů a politiků. Ti jednak nad samotnou akcí přebírají záštity, ale také se jí osobně sami účastní a zapojují se do ní. V Jaroměři například v pátek proběhlo tradiční setkání na radnici, kdy měli mladí lidé možnost mluvit se starostou o svých problémech. Ve Zlíně zase proběhla diskuse senátorkou Alenou Gajdůškovou a poslancem Josefem Smýkalem V krátkém rozhovoru vyslovili dík za dobrovolnou a obětavou činnost mladých lidí, která je v dnešní době poměrně nedoceněná, ale přitom má zásadní vliv na formování mladé generace a snižování rizik a negativních aspektů dnešního života.

Další informace a aktuální zpravodajství z měst najdete na www.bambiriada.cz.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist