Školky a školy se pokusí o nejdelší vánoční řetěz pro Prahu

Rubrika: Akce pro děti

Vánoce bez dětí by neměly to pravé kouzlo. Právě s nimi, s jejich rodiči a učiteli, se proto Magistrát hlavního města Prahy letos rozhodl pokusit o sváteční zápis do Guinessovy knihy rekordů…

Jak dlouhý nakonec bude nejdelší vánoční řetěz? A povede se vytvořit ten opravdu nejdelší? Pomoci Praze do nového svátečního kabátu mohou všechny pražské školy a školky. Vánoce budou letos hlavnímu městu slušet! A plnit se samozřejmě budou i dětská přání, protože o těch je přeci Štědrý večer především.

Lepené papírové řetězy zdobí každoročně tisíce stromečků v Čechách. Při jejich výrobě se už tradičně baví děti i dospělí. Proč by tedy nemohla takovou pěknou ozdobu získat i Praha? Magistrát hlavního města Prahy zve všechny školy a školky, aby mu pomohly se strojením ne jednoho, ale hned několika „stromečků“. Všechny kousky lepeného papírového řetězu, které děti vytvoří s učiteli nebo doma s rodiči, stačí spojit dohromady a donést na Magistrát hlavního města Prahy (Praha 1, Mariánské nám. 98) k vánočnímu stánku. V pracovních dnech mezi 7. 12. 2009 a 18. 12. 2009 od 13:00 do 19:00 zde zástupci Prahy změří nové díly a zaregistrují školy a školky, které je vyrobily. V podvečer adventní neděle 20. 12. 2009 pak budeme moci všichni společně řetězem slavnostně ozdobit park Stromovka.

foto
Nad touto romantickou akcí převzal osobně záštitu Pavel Bém. A protože přání by se měla plnit (nejen) o Vánocích, rozhodl se pražský primátor Ježíškovi trochu pomoci. Ke každému dílu řetězu je možné přinést i dětská přání se jménem a názvem školy nebo školky. Ta vylosovaná splní přímo Pavel Bém, ostatní poputují přímou linkou k Ježíškovi.

Zapojte se s námi do zdobení i vy. Vánoce jsou přeci nejkrásnější, když si je můžeme užívat s ostatními. A Praha je pro vánoční atmosféru jako stvořená!

Více o celé akci se dozvíte na www.prazskyvanocniretez.cz

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist