Rizikové chemické látky v naší stravě

Rubrika: Akce pro děti

Většina lidí si zřejmě všimla, že každodenní strava a přijímané nápoje mají významný vliv jak na zdravotní stav, tak na to, jak se člověk cítí. Mnozí si možná položili otázku: „Proč tomu tak je?“…

V rámci doprovodného programu Světového týdne respektu k porodu se uskuteční přednáška na téma Rizikové chemické látky v naší stravě.

Většina lidí si zřejmě všimla, že každodenní strava a přijímané nápoje mají významný vliv jak na zdravotní stav, tak na to, jak se člověk cítí. Mnozí si možná položili otázku: „Proč tomu tak je?“ Abychom na to mohli odpovědět, musíme se v prvé řadě zaměřit na celkové složení potravin a seznámit se s působením jednotlivých látek, které po strávení potravin přecházejí do naší krve. Kromě přirozených a pro růst organismu nezbytných živin se ale ve stravě vyskytují i umělé sloučeniny, které lidský organismus nepotřebuje a často je ani nemůže řádně zpracovat.

Do komerčních potravin, které byly nevhodně pěstovány a následně nepatřičně průmyslově zpracovány, se totiž dostávají mnohé chemické látky, které se v přírodě nevyskytují a jejichž dopad na lidský organismus může být až výrazně nepříznivý. Proč se to vše provádí? Hlavním důvodem uvedených zásahů je vypočítavá ziskuchtivost pěstitelů a výrobců, která nebere ohled na možné zdravotní dopady.

Přednášející vám sdělí své poznatky o tom, jakým způsobem lze z větší části omezit příjem škodlivých chemických látek – hlavně tzv. rizikových „éček“ – a jak se přibližovat ke správnému výběru potravin, které působí příznivě na lidské zdraví i celkovou kvalitu života. Zaměří se také na zdravotní rizika některých přídatných látek u dětí, těhotných a kojících žen. Upozorní vás rovněž na z toho vyplývající výživová omezení u těchto skupin, která jsou v mnoha případech daná i zákonem.

S Ing. Vítem Syrovým se můžete setkat v pondělí 12.5.2008 v 16 hodin v Kině Perštýn, více na www.respektkporodu.

Vít Syrový, http://natur.toe.cz

Napsal/a: redakce (Pavlína)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist