Nazdárek, milé děti, milí dospěláci!

Rubrika: Akce pro děti, Doporučujeme

Už nějaký čas je po vlastech českých i moravských známo, že zde ve vánočním čase dochází k zázraku. Jistě, vánoční kouzla se stávala i v minulosti, dokonce mnoho pohádkových bytostí navštěvovalo lidská obydlí či se vloudilo do lidských snů. Nyní ale dochází k zázraku ještě většímu. Nejznámější obyvatel vánočního pohádkového světa si s vámi bude dopisovat.

Ano, samotný Ježíšek vám pošle dopis, a ne ledajaký. Ježíšek totiž ví o lidech mnohé, je ale nejšťastnější, když sami lidé, děti, mladí i starší, prostě všichni mu prozradí své radosti i starosti, svěří se mu s tím, čeho dosáhli nebo co se jim nepodařilo.

Vstupte tedy s námi do úžasného Ježíškova  světa! Přiletí k vám z něho dopis od nejmilejší pohádkové bytosti. Jak jsme ale naznačili, nebude to ale jen tak samo, i vy pro to musíte něco udělat.

Tisíce z vás, dětí i dospělých, už v minulých letech poznali, že cesta do pohádkového světa je možná. A nejen to, dokonce zažili ten krásný pocit, kdy s nimi Ježíšek rozprávěl. Ano, český Ježíšek už napsal dopis mnoha lidem v celé naší zemi. V něm některým poradil, jiným ukázal další cesty, někdy uklidnil, jindy dodal sílu a naději.

Jezisek02V tomto pohádkovém světě ovšem není Ježíšek sám. To je přece jasné, tu spoustu dopisů, které mu každý rok přicházejí, mu musí někdo pomoci roztřídit a upravit. Ježíšek totiž odpoví každému právě na jeho otázky, napíše každému jmenovitě a osobně o jeho problémech, bude se radovat z jeho úspěchů a sdílet s ním jeho starosti. Při práci mu tedy pomáhají Hvězdulky a Ťápulové, ti všichni také připravují dárky pro hodné děti a všechny lidi tak, aby je potom Ježíšek na Vánoce roznesl do rodin. Pomáhá mu i netopýrek Pírek, který hlídá sny všech dětí, pomáhá mu Poštísko, starající se právě o vaše dopisy, pomáhají mu i skřítek Pořádníček, Fukačo a mnozí další. Ti všichni se také starají, aby zlý čaroděj Mrakor a jeho pomocníci Kumulusík a Nimbusek nekazili Ježíškovi práci.

Co tedy musíte udělat, abyste mohli vstoupit do Ježíškova světa? Je to jednoduché. Vezměte papír a propisku a napište Ježíškovi dopis. Stačí takový malý pozdrávek nebo jen namalovaný obrázek, můžete mu ale napsat také víc. Třeba něco o sobě, svěřit se mu s tím, co vás trápí nebo se mu pochlubit se svými úspěchy. Ježíšek se nad každým vaším dopisem zamyslí, aby jeho odpověď vystihla přesně to, o čem mu napíšete. Můžete napsat Ježíškovi sami, nebo mu pošlete dopis za celou třídu, partu nebo rodinu. Každý váš dopis je Ježíškovi milý, bude z něj mít radost a osobně na něj odpoví.

To ale ještě není všechno. Ježíšek samozřejmě přinese všem hodným dětem, ale i hodným dospělákům na Štědrý večer pěkné dárky, tak jako to dělá každý rok už od nepaměti. Honem tedy sedněte, napište Ježíškovi a už se těšte na jeho právě jen vám určenou odpověď.  A také se těšte, jaké dárky vám Ježíšek na Vánoce přinese.

Veškeré informace se dozvíte na internetových stránkách Českého Ježíška www.ceskyjezisek.cz , kde naleznete i předtištěný vzor dopisu k vytisknutí a hry a výrobky Českého Ježíška. Informační propozice pro dopisování s Ježíškem najdete také na vaší poště, na stáncích PNS či v knihkupectvích Kanzelsberger.

Napsal/a: Český Ježíšek

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Matali

  Letos jsme psali poprvé, včera. Moc se těšíme na odpověď. Doufám, že ta možnost tu zůstane i v dalších letech 🙂

 • mura

  Taky chceme napsat Ježíškovi.Máme to naplánované zítra,až bude malému dobře,dnes totiž jen ležel,je namocný.

 • nica1

  Holky loni psaly a dostaly krásnou odpověď.Nicolka byla vykulená a nadšená.Dopis nesla ukázat do školky.Letos už jsme taky poslaly.

 • bamiska

  se školkou jsme letos pasli prvně, jsem zvědavá na odpověd a s Honzíkem chcem o víkendu….

  mě se nejvíc líbí že dostal Ježíšek podobu a děti mají možnost si ho představit jinak než santu…

 • supice

  Super, přes víkend s rodinkou napíšeme dopis a hned v pondělí ho Ježíškovi pošleme! 🙂 Je opravdu skvělé, že to u nás funguje – už kvůli dětem – vzpomeňme si na to, kdy jsme my psaly či kreslily Ježíškovi to, co bychom si přály a dávaly dopisy za okno. A kdyby nám potom Ježíšek ještě odepsal! Doufám, že možnost dostat od Ježíška odpověď tu bude každým rokem, aby se na dopis od něj mohla těšit i má dcerka, až trošku povyroste! 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist