Pověz mi pohádku o Ledovém království…

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Společnost Walt Disney Animation Studios, tvůrci filmů Na vlásku a Raubíř Ralf, představuje snímek Ledové království, úžasné filmové komediální dobrodružství!

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s podmínkami nejvyšších velehor světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

ledove_kralovstvi1ledove_kralovstvi2

Snímek Ledové království se inspiruje klíčovými prvky pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna, která byla poprvé publikována v roce 1845 a která zaujala v minulosti nejednoho člena společnosti Disney včetně samotného Walta Disneyho. Šlo tu samozřejmě o to zprostředkovat atmosféru a témata původního příběhu, ale pojmout ji v duchu klasických snímků společnosti Disney jako Malá mořská víla – další Andersenův příběh, který se na filmových plátnech objevil v roce 1989 – a současně jeho tvůrcům umožnit svobodu k tomu, aby vyprávěli svůj osobitý příběh.

ledove_kralovstvi3ledove_kralovstvi10

Sněhová královna, příběh o souboji dobra a zla, vypráví o rozbitém zrcadle, kvůli kterému mladý chlapec Kai začne svět vnímat velice negativně. Režisér Chris Buck se tohoto příběhu rozhodl chopit už před několika lety.A říká k filmu:

Inspirovali jsme se tím vnitřním konfliktem a líbilo se nám celkové poselství, které tu Andersen čtenářům nabízel. Současně nás přitahovala Gerda, dívka, která chce Kaie zachránit. Její základní vlastnosti – optimismus, láska, síla a odhodlání – se staly základem Anny.“

Chtěli jsme, aby byl náš film současný i nadčasový,“

říká Jennifer Lee, která se k týmu nejprve připojila jako scenáristka a teprve poté jí Buck nabídl možnost podílet se na režii

Chtěli jsme natočit něco moderního, čemu by všichni rozuměli, a uvědomili jsme si, že tím, kvůli čemu často vnímáme věci negativně a co ohrožuje naše vztahy, je strach. Každá scéna ve filmu svým způsobem podporuje témata rodiny a lásky, a skutečné lásky a strachy. A právě strach je tím, co žene Elsu.“

ledove_kralovstvi5ledove_kralovstvi6

Elsina neschopnost zvládat své schopnosti tvorby sněhu a ledu vyjde najevo, když se s Annou ještě jako děti hrají. Elsina kouzla mladou Annu ohromují – děvčata postaví sněhuláka, kterého pojmenují Olaf, a hrají si mezi závějemi sněhu v jejich domově. Ale kouzla se Else vymknou zpod kontroly a Anna se zraní. Elsa se od té doby každý den obává, že Anně znovu ublíží, a následkem toho se vyhýbá právě té osobě, na které jí nejvíce záleží.

Chtěli jsme, aby byl náš film současný i nadčasový. Chtěli jsme natočit něco moderního, čemu by všichni rozuměli, a uvědomili jsme si, že tím, kvůli čemu často vnímáme věci negativně a co ohrožuje naše vztahy, je strach. Každá scéna ve filmu svým způsobem podporuje témata rodiny a lásky, a skutečné lásky a strachy.

ledove_kralovstvi8ledove_kralovstvi9

Scénář snímku Ledové království vyžadoval, aby se film odehrával ve velice dramatickém prostředí plném ledu a sněhu, fjordů i hor. Tvůrci filmu se opět inspirovali původním příběhem Hanse Christiana Andersena, který se odehrával ve Skandinávii. Zdrojem pro vytvoření fiktivního království Arendelle, které se rozkládá u fjordu a zahrnuje prvky jako klasické norské kostely, se stal rozsáhlý studijní výlet produkčního týmu do Norska. Toto velkolepé prostředí je dokonalým místem, kam mohli zasadit příběh Anniny a Kristoffovy pouti.

Chtěli jsme vytvořit kouzelný a dynamický svět, který by dokázaly ihned identifikovat celé generace našich následovníků. Norsko nám nabízelo prostředí, které jsme dosud nevyužili, a my si říkali, že by bylo skvělé, kdybychom právě jeho dramaticky přirozenou krajinu, architekturu a lidové kostýmy spojili v jeden nový celek. Působí jako svět z klasického filmu společnosti Disney, ale je naprosto nový.“

Premiéra filmu Ledové království = 28.11.2013

 

Chcete prožít dobrodružství v Ledovém království?

ledove_kralovstvi1_soutez_kratkyPak je určitě nejlepší dojít si do kina a podívat se tento snímek na vlastní oči! Spolu s nebojácnou Annou, odvážným horalem Kristoffem a sobem Svenem si užijete skoro dvě hodiny perefektní zábavy. My jsme si pro vás a hlavně vaše děti připravili ve spolupráci se společností Falcon soutěž, ve které můžete vyhrát nádherné ceny.

Líbila by se vám třeba krásná dětská zimní čepice, šála nebo byste raději samolepky a lístky do kina? Zahrajte si s námi!

ledove_kralovstvi_vyhry1jpgledove_kralovstvi_vyhry2jpg

Soutěž s filmem Ledové království běží od 25. listopadu do 5. prosince 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist