Ledová Praha

Rubrika: Akce pro děti

Pololetní prázdniny jsou již tradičně v Praze spojeny se zajímavou akcí Ledová Praha. Pro děti z celé ČR se otevřou dveře muzeí, památkových objektů a dalších zajímavých míst. Ve dnech 3. – 5. února mají kolektivy ze základních škol, dětských domovů, domů dětí a mládeže, občanských sdružení, ale i rodiny s dětmi připraven bohatý program…

„V rámci akce navštívíte známá a významná místa, která souvisí s minulostí i současností Prahy. Každoročně nabídku využije několik tisíc účastníků – vloni to bylo 6.000 dětí.“ Říká Irena Černá, zástupce pořádajícího sdružení Pionýr.

Ledová Praha nabízí dětem aktivní využití volného času a díky spolupráci s celou řadou institucí mají možnost na vlastní oči vidět to, co znají pouze z učebnic. O pololetních prázdninách jsou pro ně připraveny volné vstupy, případně velmi zvýhodněné vstupné do celé řady objektů. K tradičním místům patří Národní muzeum, Pražský hrad, Židovské muzeum, Muzeum hl. m. Prahy, Muzeum Policie, Petřínská rozhledna, Botanická zahrada UK, ale také Žižkovská věž, Muzeum voskových figurín či Bobová dráha. „Díky této nabídce, přijíždí řada dětí do Prahy úplně poprvé a těší nás, že se počet autobusů vypravených ze vzdálenějších dětských domovů a škol stále zvyšuje.“ upřesňuje Irena Černá.

Děti se mohou zúčastnit také benefičního koncertu Děti dětem, který je pořádán v Kongresovém centru Praha v sobotu 4. února. Tato tradiční akce se koná každoročně již od roku 1998. Koncert Děti dětem je vyvrcholením Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní kolem 10.000 dětí. Ze sedmi kulturních oblastí (hudba, divadlo, tanec, Dětská porta, Pro-Rock, Rukodělná činnost a výtvarné práce a Clona) si může vybrat opravdu každý. Přibližně 150 nejúspěšnějších soutěžících z celé republiky má možnost vystoupit a předvést své umění ve velmi prestižním prostředí – na velkém pódiu a před plným hledištěm (každoročně je zaplní na 1.700 diváků) a navíc v programu, jehož součástí jsou i představení známých profesionálních umělců, což může být výraznou motivací pro jejich další uměleckou činnost. Diváci mohou získat inspiraci pro aktivní prožití volného času, z něhož se kultura a umění bohužel mnohdy vytrácí.

Významným okamžikem je každoroční předávání Putovních pohárů předsedy vlády za dlouhodobý přínos pro rozvoj kultury.
Účastníci Ledové Prahy mají také možnost volného vstupu na republikové finále Dětské porty, které je součástí soutěže Pionýrský sedmikvítku a probíhá ve stejném termínu v Divadle Pod Palmovkou.
Vstupenky na akci Ledová Praha si mohou zájemci vyzvednout na ústředí sdružení Pionýr, Senovážné náměstí 24, Praha 1 – telefon 234 621 299.

Ledovou Prahu pořádá občanské sdružení Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Další informace najdete na internetových adresách:
www.detidetem.zde.cz
www.ledovapraha.zde.cz

Tisková zpráva

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Jarmuschka
    Jarmuschka

    jo jo, slyšela jsem o tom na Radiožurnálu…
    škoda, že nejsme z Prahy…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist