4. adventní týden: Zvířátkové Vánoce

Rubrika: Akce pro děti

Do Štědrého dne už zbývá skutečně velice málo. Pokud jste s dětmi ještě nebyli na žádné akci spojené s Vánocemi a tradicemi, je nejvyšší čas…

Nejprve vám nabídnu takovou netradičně tradiční prohlídku, ze které děti budou nepochybně nadšené…

Zvířátkové Vánoce

Kde: Útulek Správy KRNAP ve Vrchlabí
Kdy: 26. 12. 2014 13:30

Při prohlídce útulku se seznámíte s našimi zvířecími pacienty, můžete jim zde předat dobroty (suchý chleba a pečivo, ovoce, ořechy, sušené ovoce) a následovat bude vánoční program zaměřený na příklady praktické ochrany živočichů Krkonoš.

Nebude chybět promítání, hry a zdobení perníčků. Po skončení akce následuje od 16 hodin Štěpánský koncert v klášterním kostele sv. Augustina.

141_zviratkove_vanoce_w


Co rok dal

V krátícím se čase do konce roku 2014 zve Památník písemnictví na Moravě veřejnost ‒ a milovníky historie zvlášť ‒ ještě jednou k návštěvě kláštera v Rajhradě. Do 11. ledna 2015 vystavuje nové muzejní přírůstky, které obohatily tento rok jeho sbírky.

Adventní čas láká k návštěvě kláštera především již tradiční výstavou věnovanou betlémům.

Na nádvoří benediktinského kláštera dokonce jeden z nich ožije, a to na 1. svátek vánoční (25. prosince v 15.30 hod.)

Samotná výstava betlémů je v klášteře k vidění od 14. do 28. 12. (kromě pondělků od 10 do 16 hodin.) Na Štědrý den je možno se potěšit s kolekcí několika desítek originálních a původních betlémů od 13 do 16 hodin. Na 1. svátek vánoční bude otevřen také Památník písemnictví od 15 do 17 hod., obdivovatelé živého betléma tak mohou vidět i další výstavy, např. nejčerstvější výstavu Památníku Host do domu. Dne 26. prosince bude klášter ponořen do rozjímání a výstavy budou uzavřeny. Ponořte se tedy do rozjímání také a přijďte až v sobotu či neděli (27. a 28. prosince) – víkend už se bude těšit běžnému návštěvnickému provozu. V pondělí – jako všechna muzea – má i Památník písemnictví na Moravě zavřeno.

Úterý 30. prosince je posledním dnem v tomto roce, kdy lze Památník navštívit. Jubilejní desátá sezóna Památníku písemnictví na Moravě začíná 2. ledna 2015.

VÝSTAVA: Co rok dal
KDE: Památník písemnictví na Moravě, Rajhrad
KDY: od 10. prosince 2014 do 11. ledna 2015


Prosinec v Pohádkové vesničce

27. prosince se můžete přijít podívat do pohádkové vesničky. Ježíšek přinesl dětem spoustu dárečků. Ale i pohádkové bytosti byly hodné a dostaly dárky pod stromeček. Přijďte se podívat, co jim Ježíšek nadělil.

Těšit se můžete na:
* komentovanou prohlídku venkovních prostor vesničky
* kouzelné postavičky
* krátkou pohádkovou scénku
* soutěž pro děti za sladké odměny

25. prosince tu proběhne komentovaní prohlídka Vánoční tradice s Karkulkou.

Přijďte se podívat o prvním svátku vánočním do Pohádkové vesničky, čeká Vás nejen prohlídka vesničky, ale i ukázka vánočních tradic s Karkulkou v teple vinárny hotelu Podlesí.


Vánoční prohlídky na Kosti a Karlově Koruně

Zámek Karlova Koruna otevřen 6. – 7. 12., 13. – 14. 12. 2014, 9.00 – 15.30 h prohlídka každou celou hodinu

Hrad Kost  otevřen 26. – 31. 12. 2014, 11.00 – 15.00 prohlídka každou celou hodinu

Při vánočních prohlídkách se kromě běžné prohlídky dozvíte také o o vánočních zvycích, tradicích a pochutinách ve čtrnáctém století.


Silvestrovské jízdy parním vlakem

27. a 28.12.2014 – Silvestrovská jízda parního vlaku

Sobotní parní vlak vyráží na cestu z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice v 11:00 a zpět do Hradce vyjíždí ve 14:15 hodin. Nedělní parní vlak bude vypraven do Černovic s odjezdem z Jindřichova Hradce v 9:55 a zpět se vydá ve 12:30


Vánoce v Botanické zahradě

Plánujete-li s dětmi výlet do pražské Botanické zahrady, pak vězte, že Na Štědrý den 24. prosince 2014 bude od 9.00 do 14.00 hodin VSTUP ZDARMA do celé zahrady včetně skleníku Fata Morgana.

24.12.2014 – 26.12.2014

Zveme vás do kaple sv. Kláry, která se vám otevře přesně
ve 23 hodin na Štědrý den. Přijďte k nám rozjímat, poděkovat, zazpívat si…

 mse_na_web


Medvědí Vánoce v Českém Krumlově

V předvečer štědrého dne předvedou občané a místní soubory tradiční Živý betlém, biblický živý obraz se zpěvy vánočních koled. Tentokrát však netradičně na druhém zámeckém nádvoří. Akci pořádá Umělecká beseda Český Krumlov a účinkují v ní občané a soubory města.

Na Štědrý den se pak potkáme již počtyřiadvacáté u medvědího příkopu a oslavíme Medvědí vánoce nejen s medvědy ale i oblíbenou kapelou Kapka. Každoročně si tuto akci nenechají ujít desítky občanů města i jeho návštěvníci.

Koncerty, pohádky, výstavy, hry i více než čtyři desítky dalších jednotlivých akcí. To vše nabízí letošní adventně vánoční program v Českém Krumlově. Příležitostí zastavit se a rozjímat v době sváteční bude opravdu mnoho. Kompletní program naleznete na www.ckrumlov.cz/advent2014.

Advent a V‡noce v CÿeskŽm Krumloveÿ 2010


Vybrali jste si? Kam plánujete s dětmi vyrazit na vánoční procházky?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist