Sladký design = sladké Vánoce

Rubrika: Domácnost a bydlení, Ostatní

K Vánocům patří sladkosti všeho druhu. Už jen při vyslovení slova Vánoce se nám vybaví cukroví a sladkosti. Pojďte také ochutnat…

Mnoho z vás nepochybně připravuje dortíky, koláčky a cukroví doma. Zkrátka domácímu se prostě nedá odolat.

Dejte proto sbohem klasickým šlehačkovým dortům a unylým marcipánovým růžičkám z pultů druhořadých cukráren, náš tip vám otevře dveře k profesionálnímu zdobení.

Nejen že zjistíte, že většina vašich sladkých snů je opravdu realizovatelná, ale možná vás překvapí, jak snadné to může být. Když víte, jak na to!

cace_popsbila_ruze

Kniha Hanky Rawlings Sladký design představuje variace základních receptů na korpusy, sušenky, cupcakes, mini dortíky a dortová lízátka (cake pops).

Nabídne přehled nejdůležitějších pomůcek a potřeb ke zdobení, které ušetří mnoho času, seznámí vás s HR_obalka A4 F.inddprací s potahovými a modelovacími hmotami, objasní používání rozmanitých barviv k docílení realistického vzhledu, odhalí tajemství práce s čokoládovou polevou – ganache, sirupem, krémem a bílkovou polevou, jež zaručí profesionální vzhled i doma vyrobeným dezertům.

V deseti kapitolách naleznete celkem třicet sladkých delikates, které s pomocí názorných fotografických postupů a podrobných instrukcí zvládnete vyrobit sami.

Každá kapitola se vždy věnuje jednomu slavnostnímu tématu (např. Narození miminka, Narozeniny dítěte, maminky či tatínka, První školní den, Svatba, Oslavy jara, Zimní radovánky, atd).

Sladký design Hanky Rawlings vás tak bude provázet těmi nejdůležitějšími okamžiky vašeho života.

Příběh za knihou Sladký design

Měli jsme se brát a jednou takhle v předsvatebním shonu přišla naše společná kamarádka. Posteskli jsme si, že s partnerem nevíme, kde nám hlava stojí, a nemáme ponětí, kde objednat dort. Aniž bychom to tušili, ukázalo se, že naše kamarádka má kamarádku s vášní pro zdobení dortů. Asi měsíc před svatbou jsme ji plni očekávání jeli navštívit. Byla opravdu úžasná a velmi vstřícná, myslela i na detaily, které nás samotné nenapadly. Pomohla nám při výběru barevného schématu, květin, stuhy i příchutí. Když jsme byli na odchodu, položila mi ruku na rameno, zadívala se na mě a řekla: „Moc ráda vás zdobení dortů naučím.“ Poděkovala jsem a se stydlivým úsměvem jsem odpověděla, že bych něco tak krásného nikdy nedokázala. S tím jsme odjeli domů. V den svatby jsme na dortu mohli oči nechat. Opravdu ho máme rozkrojit? Zavřela jsem oči…

Po svatbě přišly další velké výzvy – nová práce, nový byt. Na zdobení dortů nezbýval čas ani pomyšlení.

Za nějakou dobu si ale manžel všiml zvláštního lesku v mých očích. Neomylně jej spojil s naším překrásně nazdobeným dortem. V den mých narozenin mě pak překvapil krásným dárkem – poukazem na kurz zdobení.

boticky_susenkycupcake_srdce

Rosemary zůstávám vděčná nejen za nádherný svatební dort, ale i za jiskřičku zvědavosti, kterou ve mně vzbudila. Občas se mi zdává, že jsem opět v Sydney u jejího domu a nesu jí svou knihu jako dárek i poděkování. Probouzím se dřív, než ji otevře. Doufám, že se mi poštěstí splnit si tento sen, až se zase vypravíme do Sydney. Jsem zvědavá na její reakci.

Velké díky patří i mému manželovi, který onu jiskřičku nesfoukl. Naopak ji rozfoukal do plamene, a od té doby mi ho s radostí pomáhá udržovat.

Hanka Rawlings


Kuchařky nakladatelství Smart Press se snaží čtenáře oslovit nejen jedinečným tématem, ale také provedením. U knihy Sladký design Hanky Rawlings tomu není jinak. Na špičkové kvalitě se podílí Davida Tureckého, a především senzační ilustrace slavné kreslířky Kelly Smith, jejíž obrázky zdobí světové módní časopisy jako Vogue či InStyle a odráží autorčinu lásku k Austrálii a vytříbenému stylu.

Kniha byla ještě před vydáním oceněna portálem CakesDecor.com, jenž sdružuje sladkosti z celého světa; dort v podobě domečku pro panenky se umístil mezi TOP 3 nejnavštěvovanějšími fotografiemi.

smart

 Nepřehlédněte!

Ukázka z receptů z knihy Sladký design
Recenzi od Nuninky na knihu Sladký design

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist