Přihlásit se
VašeDěti.cz

VašeDěti.cz

  • Domů
  • Magazín
    • Volný čas
    • Výchova
    • Vzdělání
    • Vaše příběhy
    • Pohádky a povídky
    • Rodina a domácnost
    • Těhotenství
    • VD tipy
    • Výživa
    • Zdraví
  • VD speciály
    • Velikonoční speciál
    • Rodinná dovolená
    • Škol(k)a volá
    • Vánoční speciál
  • Ke stažení
    • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
    • Originální dárky od dětí
    • Velikonoční vajíčko 20× jinak
    • Adventní kalendáře, věnce a svícny
    • Adventní dárky 2013
    • Adventní kalendář 2019
  • VD novinky
  • Prodiskutováno
    • Děti
    • Rodinná (i jiná) témata
    • Poradny
    • VD + KLUBko
    • TAM-TAM
  • Soutěže
    • Aktuální soutěže
    • Vyhodnocené soutěže
    • Další internetové soutěže

Archiv diskuzí

Archivované diskuze jsou určeny pouze ke čtení.

...můžu ti to zařídit ...

… hele, když nevíš jak, já mám známého a on ti to tam může zařídit …
Takhle nějak to leckdy začíná. Ale zamysleme se nad tím, proč to nejde přímo hned, proč by to nešlo třeba objednat a počkat do sjednaného termínu, tedy pomáhat nezištně. Nakonec si můžeme myslet, že někdo má tu moc někoho přesvědčit, protože je mu ten druhý něčím zavázán, atd. Také z toho zavání takové já na bráchu a brácha na mě, když něco k tomu nabídnu, nebo za to něco budu požadovat. A už jsme u toho – jde o klasickou korupci, kdy se vyžaduje konkretní protislužba. Já vím, někdo to potřebuje akutně, třeba ještě včera a bez toho umře. Je to vždycky a opravdu tak nezbytné? Nebo si namlouváme, že na to máme před ostatními větší právo?Jsme takoví? Je nás takových víc? Jenže toho pomocného aktu či zásahu je možné časově či materiálně uskutečnit jen do vyčerpání, stejně se na všechny pak nedostane. Ať to rozebíráte z kterékoliv strany, skončíte zase u sebe, že vlastně chcete svými lokty se protlačit před ty ostatní, možná čekající podstatné déle než Vy. Převážně je to v nás samotných a bez trpělivosti a pochopení situace vlastně vyvoláváme kolem sebe zmatky a nepříjemnosti, nakoc se můžeme dostat do sporu až k soudu. Málokdy bývá situace tak horká, někdy stačí něčím si při čekání vypomoci, nějakým náhradním způsobem, třeba mi pomůže i uznalý neznámý soused. Takhle nějak bych to řešil já. Vztek, spěch a křik nejsou dobří rádci a podmazávání – to dělá z dobrých lidí zištné a nakonec to mohou pokládat za nezbytnost a povinnost těch druhých něco nabídnout. Jak se na tenhle problém díváte Vy ? Dokážeme takové snahy pomáhat odstranit? Už je toho totiž na všech stupních příliš.

Diskuzi založil/a Stará vojna 15.5.2008.
Sdílet Tweet
Stránky: [1] 2 3 4
anonymní
7.7.2009 v 9:08
smazáno administrátorem (nesouvisející příspěvek s reklamním obsahem)
dbartkova
10.11.2008 v 9:12
smazáno administrátorem – nepovolená reklama
Ájík
27.5.2008 v 15:08

To je ono – když můžu, pomůžu, protože vím, že příště zase pomůže ten druhý… beru to jako přátelskou nebo sousedskou výpomoc, nevidím na tom nic špatného.
Jeden zařídí to, jeden zase tohle – pokud je řeč o takové výpomoci, nemám s tím problém.

TaHad
TaHad
27.5.2008 v 6:56

Můžu ti to zařídit nemusí zákonitě znamenat: když zaplatíš, můžu ti to zařídit. Já když můžu, ráda pomůžu, zařídím, vyřídím, pohlídám a nic za to nechci….. do té doby, než to někdo začne zneužívat, pak už prostě “nemůžu“

Stará vojna
26.5.2008 v 12:28

Tenkrát jako dnes to beru vlastenecky, co nám všem prospívá, to podporuji a nepotřebuji, aby mne někdo přesvědčoval nebo nutil. Zadarmo jsem se napracoval dost a viděl jsem, že to bylo k prospěchu. Ne všichni podplácení chápou stejně, TV nás denně o tom přesvědčuje.

TaHad
TaHad
26.5.2008 v 7:02

Jo, Stará vojno, vedoucí nestáli za nic, jenže kdyby vedoucí nedonutili své ovečky jít do průvodu, těžko by zůstali vedoucími. Každý byl tehdy do něčeho tlačen.
Myslím, že bys neměl tu dobu tak oslavovat…. a nebo jsi byl někde jinde než obyčejný lid a sám jsi diktoval? A nebo jsi snad všem těm blábolům tehdy věřil a snad jim věříš i dnes???

Myslím, že tahle diskuze měla být o něčem jiném, ne???

Můžu ti to zařídit…… ano, korupce je všude a byla i za komunistů, co si budem vykládat

Stará vojna
24.5.2008 v 0:40

Není nad upřímnost, každý někam patří. Vaše názory chápu. Že vojási znásilňovali?, to dělají všechny armády, USA nevyjímaje. Tehdejší Vaši vedoucí nestáli za nic, když Vás nutili do průvodu; nás nenutili, bylo to spontánní, prošli jsme útrapami války a svobody jsme si vážili. Okupace z r. 1968 byla jen stínem té německé; nic nás nestála, zásobovali se z vlastních zdrojů, ale nelíbila se mi, tehdy jsem marodil. Chtěli nám prý v hektické situaci pomoct, aby vyrovnali poměr sil na naší západní hranici, odkud hrozil vpád. Předešli mu. Tomu stejně nemůžete rozumět, taky jsem to těžko chápal. Diktát nemám rád a teď ho tu máme zas a to se mi taky nelíbí. Na policii nelze spoléhat, obtíží přibývá, zákony jsou děravé a často proti lidu, obcházejí se a vzniká anarchie – živná půda korupce.

karamela
23.5.2008 v 20:38

už nic neříkám..teď jsi mě Stará vojno přesvědčil:-)))))))))))))))))))) demagogie….o jééééé

Pamina
23.5.2008 v 20:07

Uachuachua! Tak to je opravdu dobrý vtip: náměstí plná spokojených občanů!!!:-))))) Na 1. máje povinně a mávátko, na spartakiádu povinně, do průvodu povinně a mávátko, vítat potentáta povinně.. Opravdu jste žil v jiné realitě!

Stará vojna
23.5.2008 v 17:11

Znovu říkám, nikomu své názory nevnucuji. Pokud jsem kdy měl tu možnost, nepořádky v každém směru jsem nejen kritizoval a bojoval proti nim i na vyšších místech. Přece netvrdím, že jsem všude byl, hodnotím co jsem, sám zažil. Vím že byla Národní fronta (všechny možné dobrovolné organizace včetně všech 4 polit. stran), tam bylo pole pro kritiku a nápravu, které jsem využíval. Nelze nevidět výsledky všech voleb a kdo dostával důvěru. Nelze nevidět tehdejší plná náměstí a průvody jásajících a spokojených občanů; nikdo je k tomu nemusel nutit. Nikdy nic nešlo honem všem zajistit, chyby se napravovaly postupně, nač zdroje stačily či až odstranili žábu na prameni; těch co brzdili bylo !!, bez nich by to šlo rychleji. Říkalo se Mladí vpřed, staří na svá místa. Dnes zase ti staří překážejí?! Na mě to dnes dělá dojem tvrdší diktatury, než kdykoli dříve. Vláda dělá něco jiného, než lidé žádají a to je vlastně příčinou korupce. Těžko odolat, když podle TV je i mezi policisty a snad všude. Podle toho budeme příště volit.

Stránky: [1] 2 3 4
0 Sdílet
Sdílet Tweet

Site Sidebar

Novinky e-mailem

  • 1× týdně info o nových článcích
  • dárky a překvapení
  • a další atraktivní novinky

Kam vám o nich máme dát vědět?

Už jste to četli?

  • Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!
    29.6.2022 - 0
  • Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek
    5.5.2022 - 0
  • 10 pravidel, jak oblékat děti v zimě
    25.1.2022 - 0

Nejnovější komentáře

  • Karolin89: Hry a nápady nejen na prázdniny
  • Petra S.: Školní batohy pro drobné děti: Jak vybrat ten správný?
  • Lentilka: Tvořeníčko – miska z papírů ze skartovačky
  • Kamila: Školní batohy pro drobné děti: Jak vybrat ten správný?
  • Jitule: Skanzen a zoo Rapotín

Tady můžete vyhrát

    Sejdeme se na Facebooku

    Nepřehlédněte

    Náš tip

    • Hřejiví plyšáci uleví od bolesti, zahřejí a uvolní

    Nekonečná inspirace pro vás i vaše děti, aby vám spolu bylo fajn.

    Portál VašeDěti.cz už od roku 2004 přináší rady a užitečné tipy, jak si čas se svými dětmi užít.
    Kromě tisíců článků jsou tu pro vás připraveny také oblíbené soutěže, rozmanité speciály, inspirativní e-booky ke stažení a tipy na dárky pro děti.

    Vyhledávání

    Pátrání po

    Všechny rubriky

    • Redakce
    • Ochrana osobních údajů
    • Právní ujednání
    • Užitečné odkazy
    © 2004 - 2019 VašeDěti.cz - Mgr. Petra Vymětalová | ISSN 1801-2892 | info@vasedeti.cz

    Mobile Sliding Menu

    Pátrání po
    • Domů
    • Magazín
      • Volný čas
      • Výchova
      • Vzdělání
      • Vaše příběhy
      • Pohádky a povídky
      • Rodina a domácnost
      • Těhotenství
      • VD tipy
      • Výživa
      • Zdraví
    • VD speciály
      • Velikonoční speciál
      • Rodinná dovolená
      • Škol(k)a volá
      • Vánoční speciál
    • Ke stažení
      • Jak nepřijít o nervy, když se pustíte s dětmi do tvoření
      • Originální dárky od dětí
      • Velikonoční vajíčko 20× jinak
      • Adventní kalendáře, věnce a svícny
      • Adventní dárky 2013
      • Adventní kalendář 2019
    • VD novinky
    • Prodiskutováno
      • Děti
      • Rodinná (i jiná) témata
      • Poradny
      • VD + KLUBko
      • TAM-TAM
    • Soutěže
      • Aktuální soutěže
      • Vyhodnocené soutěže
      • Další internetové soutěže
    Sdílet
    Sdílet
    TOPlist