Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » syn chce jít bydlet k otcisyn chce jít bydlet k otci
bamiskabamiska
14.9.2012 v 21:11:27

Holky přes slzy nevidím na monitor, tak chyby nepřepisuju. Ani jsem nechtěla zůstat přihlášená, ale to bych nemohla ani napsat co a jak stejně by jste poznali o koho se jedná…..

Dnes jsem dostala ránu z čistého nebe….když kluci odjížděli na víkend k ex, tak pak přišel sám za mnou, že je problém, že kluk chce jít k němu….

Pořádně nevím proč, protože doma se nejeví jakej koliv problém a ještě před odjezdem jsme se s Vašíkem poštuchovali…samozřejmě 14 dní doma řešíme motorku kterou nechci dovolit, honim ho k učení, nenechávám dlouho venku atd….ale nic co bych viděla jako důvod odchodu…

Samozřejmě jsme se zhádali….já at nedělí kluky a počká až dostuduje, že se s ním každej den učím vše vysvětluju, že o poruchách nemá ani páru a má ho jen na víkendy, ale že ani tašku není schopnej sám připravit…jenže on argumentuje že také studoval(ano a byli to jen 4)a že ho chci dát ná nástavbu, že bude mít razítko maturity k hovnu….kdyby jste slyšeli co jsem si vyslechla ….

už před třema rokama nebo jak nevím přesně jsme řešili že mu babička leje do hlavy, že si může rozhodnout kde bude bydlet a je to na něm…..

nejvíc prskal že jsme mu sehnali tu brigádu u automechanika, když on také dělá do aut…tam asi utrpělo ego nejvíc…

ted tu druhou hodinu bulím v hlavě se mi to motá…ke všemu nemám ani manžela doma abych to vypustila na něj tak utíkám za vámi

honí se mi v hlavě to že za nima půjde i Míša roztrhnou mi ty tři moje zlatíčka….vůbec nědokážu realně uvažovat, do toho jsem na Vašíka naštvaná(nebo zklamaná) že mi nic neřekl, nenaznačil….on je trochu takovej že si nechce s nikým udělat zle ale tohle mě překvapilo….

na jednu stranu si říkám at si to vyzkouší jaká je to zodpovědnost mít dítě nejen na víkend….a Vašík si odzkouší jestli mu táta bude nakupovat co si představuje atd.

holky malé děti jsou prd starosti, mě ted srdíčko neskutečně krvácí…..

jednu věc jsem dnes si zase potvrdila, že jsem neskutečně štastnej člověk že jsem se s ex rozvedla, bože je tak hloupej a ty řeči to by jste museli slyšet……

a už vůbec nebudu psát jak trpí moje ego…..přiznám upřímně…

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
nuninka
18.9.2012 v 16:39:59

Bami, tak to byla ta rána co jsem slyšela, to jak ti spadl ten kámen co tě tak tížil. Jsem moc ráda, že to dopadlo dobře :-)

PadméPadmé
18.9.2012 v 16:27:01

Ahoj Bami :-). Vašík zůstává doma! :-)
Díky za zprávičku, jsi hodná, že jsi napsala.

A to ostatní (chování “ex“) – Bami, víš, on je Vašík napůl dítě a napůl dospělý, některé věci ještě neumí odhadnout, nezná a neví…. s tím si nelam hlavinku… žádné z dětí, co znám, nechce vědomě přiznat, že je jeho rodič “špatný“… děti to vnímají jinak (než dospělí) a bohužel bojují i za rodiče, kteří se k nim chovají hrozně (mnohem hůř než Tvůj bývalý manžel). Nech to času….

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

MarinadaMarinada
18.9.2012 v 15:18:54

Bami, bohužel nemám kdy přečíst reakce ostatních. Vím, že to nakonec dobře dopadlo a jsem ráda. Jen jsem Ti chtěla napsat, abys to nebrala tak, že kluk chtěl jít od Tebe, protože se mu doma nelíbí. On je spíš jako většina v jeho věku nespokojený sám se sebou a neví, jak s tím naložit a hledá, co změnit, aby se cítil líp. Tak se pokusil změnit bydliště. Ale i kdyby k tomu došlo, myslím, že bys ho měla brzy zpátky (pokud by teda překonal svojí chlapskou hrdost :-) ). Tak se drž, Bami – jsou to pořád starosti, úplně se mi z toho svírá žaludek…

PeťkaPeťka
17.9.2012 v 22:51:18

Bami, dopadlo to asi nejlíp jak mohlo.
Pro Vašíka určitě. Pokud by se přestěhoval a zjistil jaký tatínek je, jak slibuje a nic z toho, nebo dokonce, pocítil, že ho tam nechtějí, bylo by to určitě horší.
Vidíš, ještě že v ten pátek Vašík s ex odjeli. Kdybys měla kluka doma, neměla bys čas o tom takto přemýšlet a třeba bys mu řekla něco, čeho bys mohla pak litovat.
Takto jsi vyřešila situaci naprosto skvěle a zasloužíš si pochvalu! Doufám, že až přijde podobná situace, že si na tebe vzpomenu a taky nebudu ukvapeně řešit.

ksanda.1MD
17.9.2012 v 22:01:11

Bami, jsem ráda, že Vašík zůstává u tebe. Vztah Vašík a táta bych neřešila – on na to jednou určitě přijde… Táta ho může mít rád úplně stejně jako ty, ale chlapi to mají prostě jinak. Vidím to i u nás. Já když jsem bez dětí – opadne u mě ta největší únava a už jsem smutná a nevím co si počít, nic se mi nechce a jen čekám až přijedou. Manžel je miluje myslím úplně stejně, ale jak může tak je “odloží“ – samozřejmě, když vidí, že o to děti stojí, že jim tam bude dobře, a čas, který tím získá si 100% užívá. Užívej si Vašíka a ber to jako znamení, že čas kdy Vašík vylétne z hnízda se blíží a ty se na to musíš začít připravovat.

bamiskabamiska
17.9.2012 v 21:49:45

kšando vidíš to mi v tu chvíli nedošlo jak to oznámil tím – máme problém – pro mě to bylo v tu chvíli jak ráda z čistého nebe…..

ale i mamka když jsme se dopo o tom bavili tak si myslela že to stopne jak se mu to rozleží v hlavě, že bych ho pustila….že spíš čeká že ho nepustím a budu za špatnou….a až to zjistí ta jeho tak to neprojde…

nevím proč a z jakého důvodu to stopnul ale jsem ráda už jen z toho že když vidím jak se zachoval tak by to tam asi ok neměl….

bamiskabamiska
17.9.2012 v 21:46:39

tak si šel lehnout a já píšu…ZŮSTÁVÁ DOMA….holky já nevím jestli jásat nebo ex zabít….

přijel za klukem poseděli v autě a přišel s tímhle….když jsem se zeptala proč nebo co se stalo tak neuměl odpovědět…začal mluvit přesně ty věty jak papoušek co jsem dopoledne volala a mluvila kvůli tí garáži….slovo od slova no nevěřila jsem vlastním uším….že prej teda až po škole….

Vašík nevím jestli je nebo není na něj naštvanej, to bych ani neřekla…..oni mu nechápu jak to s nima dělá ale “žerou“ všechno i to když jim slíbil připalatit na hory nebo co to bylo tak šli k automatu a peníze nebyly tak jim namluvil že mu ho vykradli(to jen návod kdyby jste něvěděli jak na to)…takže on asi bude vždy ten dobrej at udělá cokoliv….Vašík jen říkal že to nechápe….

tak jsem zvědavá co a jak z toho vyleze a jestli se to nějak na Vašíkovi neodrazí….říkala jsem mu že kdyby se mu cokoliv vylíhlo v hlavě a něco ho tam štvalo at za mnou přijde a proberem to

chvilku jsme se bavili k tématu a pak hodinu kecali o blbinách kolem školy a ostatních a pak zabrousil na motorku té jsem věnovala deset minut a že další půl rok o ní nechci nic slyšet ani náhodou a poslala ho chrupat…

bývalému mám chut zavolat a poslat ho někam …. jen to nechávám vyznít abych našla vhodná slova, že takhle teda blbnul kluka naposledy

no víc asi nesesmolím mám to tak zamotané v palici a snad aspon dnes se konečně trochu vyspím….

ksanda.1MD
17.9.2012 v 20:14:53

Bami, já teď možná napíšu něco úplně z cesty… tolik tě neznám a přiznám se, že opravdu nečtu všechny diskuze…, takže si možná někde o ex psala (jaký je…) z čehož holky mohly vyvodit, že si pouze zvyšuje ego…, ale od začátku jsem z toho cítila, že ex vůbec o to, aby k němu Vašík šel nestojí – psala jsi, že říkal: “Máme problém!“, tudíž jsem jeho reakci čekala… Myslím, že čekal, že ta zlá a špatná budeš pro Vašíka ty a že ho nepustíš… A on nebude muset veřejně přiznat, že mu vyhovují kluci na víkend… Teď však musel kápnout “božskou“ neb mu nic jiného nezbylo. Jak to vysvětlit Vašíkovi, abyste mu neublížili se mě neptej… Nedokážu nějak pochopit, že jsou otcové, kteří o své děti “nestojí“…

ZavaZava
17.9.2012 v 19:33:05

Bami, přesně tak jsem si myslela, že to dopadne. Je to vůl, co si potřebuje na dětech honit ego. Bohužel si i myslím, že se té jeho nové nebude Vašík na trvalo líbit. Teda ne že by se jí nelíbil Vašík, ale to, že ho bude mít furt doma. Horší by bylo, kdyby se k nim nastěhoval a oni po nějakém čase zjistili, že jim překáží. Ale možná i Vašík bude nakonec rád, že zůstává s váma, s bráchama, doma… Možná zanevře na otce. S tím se budete muset poprat a možná paradoxně zase nejvíc ty. Věřím tomu, že všechno zlé je pro něco dobré. Zní to možná v této chvíli strašně, ale je to tak… A taky věřím tomu, že to zvládnete. Držím vám pěsti.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

PadméPadmé
17.9.2012 v 17:23:08

Ahoj Bami, dneska jsem na Tebe myslela, v práci jsme “řešili“ (povídali si) s jedním naším kolegou a já měla hned asociaci na Tebe a tak Ti teď písnu, co se děje jinde…
Oni jsou pět let rozvedení (od sebe jsou šest let), mají jednu dceru – ve věku Tvého Vašíka – a vzhledem k tomu, že byli na holce oba “závislí“, domluvili se při rozvodu na střídavé péči. Holce bylo tenkrát 10 let a chtěla oba rodiče – být s obouma – tak dohodli “střídavku“. A fungovalo to. Týden byla u mámy, týden u táty (u toho našeho kolegy).
Celé roky v pohodě.
O letošních prázdninách mu dcera řekla, že máma to s tím svým novým přítelem myslí vážně a že chtějí spolu žít. Což by bylo zcela pochopitelné a normální – jenže – on je Němec – tudíž bydlí a žije v Německu. A minulý týden mu dcera “oznámila“, že půjde s mámou (do Německa, je to cca 600 km).
Asi Ti nemusím psát, že je z toho chudák úplně vedle… Bývalá manželka se ani neobtěžovala mu zavolat nebo se s ním domlouvat, ani jednou ho nekontaktovala…

Bami, jsou holt věci “mezi nebem a zemí“… kterým asi nikdy neporozumím… stejně jako nechápu jednání Tvého bývalého… někdy se to holt zašmodrchá… a člověk tomu musí čelit…

Tobě přeju pevné nervy a hodně trpělivosti.
Myslím na Tebe…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist