Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » Z nového světaZ nového světa
JovankaJovanka
17.11.2010 v 14:38:09

Zdravím všechny své VD kamarádky!
Dlouho jsem tu nebyla a v posledních dvou týdnech jsem neměla čas ani nakouknout. Od 3.11. chodím zase do práce, nevím, kde mi hlava stojí :-)
Nástup byl docela strašný, a to jsem se opravdu hodně těšila. Až nebudu dělat doma jen “služku“ (a to mám docela hodné děti i muže, ale ten pocit asi znáte taky), až si budu moci zajít na wc, kdy budu chtít a nebude za mnou stále někdo chodit i tam, až mi někdo jiný uvaří, až mě někdo pochválí za to, co udělám dobře.
První den byl ještě celkem v pohodě, ale hrozně únavný – přišla jsem domů až kolem šesti večer. Naštěstí byla u nás manželova mamka, takže se o všechno postarala. Já jsem nebyla ten den schopná ani přijímat potravu, ne to ji ještě připravovat :-) Druhý den ráno jsem málem brečela, když jsem šla okolo školky, protože mi bylo jasné, že odteď děti uvidím jen pár hodin odpoledne (v lepším případě) a o víkendech. Strašná představa, nečekala jsem, že se mi po nich bude tak stýskat. Třetí den ráno jsem si už v duch skládala text výpovědi :-) Ale vydržela jsem a jedeme dál.
Zatím se systém doma zabíhá, ještě jsme holky nezapomněli ani doma, ani ve školce. Jen jednou se stalo, že jsem odnesla špinavé převlečení domů a zapomněla to říct manželovi, takže děti byly jeden den ve školce v oblečení, ve kterém přišly. Naštěstí máme hodnou paní učitelku, která, když jsem jí říkala, ať s hlášením a sociálku ještě počká, se jen smála.
Do toho všeho se nám pokazila pračka a než jsme zavolali opraváře, než přišel a pak než přivezli novou pračku, tak jsme asi 10 dní neprali. Takže haldy špinavého prádla všude (běžně peru tak 6-7 praček týdně). Ale to jsme už taky zvládli. Právě peru prádlo od tatíčka – jemu pračka odešla dnes. Ale už víme, na koho se v tomto případě obrátit :-)
Právě na mě manžel volá, že už tady nemám co dělat, že už chodím do práce. Doufám, že to tak nevnímáte :-))
No a v práci -pomalu se zaběhávám, pronikám do vztahů – jsme skoro samé ženské, takže trochu i hrůza. Na wc už za sebou zavírám, párkrát jsem se už i zamkla :-)
Občas po večerech řešíme převody kB na bity apod., ale to se snad časem taky poddá.
Dnes jsme měli v plánu jít s mužem do divadla, ale zapomněla jsem vyzvednout rezervované lístky. Tak pojedeme zkusit štěstí a uvidíme. Nějak to ještě nedokážu všechno zkoordinovat :-))
Tak se tady mějte krásně, já zase na někdy přijdu….
Omlouvám se, že je to tak dlouhé :-)

Stránky: [1] 2 3
zuzina
6.12.2010 v 8:03:22

Jé Zbyšku,nedávno ty články kolovaly emailem a nezbývá než souhlasit.

…láska na celý život :-)

Zbyšek
5.12.2010 v 23:29:30

Nějak jsem si vzpoměl na své dětství a vzápětí na dva články. Jeden se mi hrozně líbil, tak jsem ho dal na svůj web a na základě toho napsal pokračování. Najděte si tam články “To bylo naše dětství (1. díl) a (2. díl):

http://zlutykvet.cz/archiv_hlavni_V.html

Pamatuje si to ještě vůbec někdo? Myslím, že některé maminky by tu dobu dnes asi nepřežily. :)

HANINA25
5.12.2010 v 20:57:29

No nevím,říkalo se kdysi :
čistota půl zdraví,špína celý:))))))))))
Ale všeho asi s mírou:)

JovankaJovanka
5.12.2010 v 19:33:24

No děcka, to jsou tedy věci :-)
I když chápu, jak je budování imunity důležité, za každou cenu to tedy asi být nemusí :-)))

Ájík
5.12.2010 v 16:08:43

… Zbyšku, a pokud je ta školka v duchu anglických, tak nejen že spí a hrají si v tom, v čem přišly, ale taky lítají celý den s nudlí u nosu a s neumytýma rukama (jen tlumočím poznatek kamarádky, která tam nedávno nějakou dobu dělala au-pairku)… fakt výživné ;))) Ale třeba je to dobrý předpoklad pro řádné posílení imunity :DDD

Zbyšek
4.12.2010 v 17:57:01

Ahoj. Díky za zprávy.
To se určitě podá, asi málo komu se povede skloubit vše vyváženě. Tedy vydělávat ty milióny a zároveň být s rodinou :)). To jsem tě asi potěšil, co. S tou školkou jsem si vzpomněl, jak jsem četl článek o belgické školce, kam chtěla dát česká matka dítě – prý se tam ani nepřezouvají ani nepřevlékají. Hrají si a spí v tom, v čem děti přišly. Tak to řekni učitelce a ty se tím pak nemusíš trápit s nějakým zapomenutým oblečením :).

JovankaJovanka
21.11.2010 v 18:04:02

Díky díky, holky, už je to fakt lepší.
A ty děti ve školce líp zaopatřené, to mi pomůže :-)
No. osamostatňování jednou přijít muselo :-))

berulinka1
21.11.2010 v 8:04:45

Jovi,tak s tím věnečkem si mě pobavila:)..je fakt,že mateřská uteče strašně rychle a je to škoda..ale hlavně,tfuj,tfuj,rfuj,ať se ti v práci líbí a neboj,za pár týdnů ti to půjde už od ruky:)

HANINA25
20.11.2010 v 22:45:15

Ahojky,neboj holka to se podá.Heslo dne : zvládly jiný,zvládnu já:)
Není to jednoduchý,ale za pár týdnů už se těmto chvílím budem tady s Tebou smát,uvidíš.
Jak to tak pročítám mimo tý školky bereš to s nadsázkou.Dost jsem se zasmála příhodě ze školky:)))
Mě pomáhalo to,že jsem si říkala: dětem je ve školce líp,jsou mezi dětmi a určitě ani po mě nevzdechnou.Taky měli fajn učitelky.A bohužel,opravdu nevzdechly:( Až mi to bylo proti srsti:)
Tak ať brzo najdeš rovnováhu a šetři se,aby Tě to nepoložilo.Jestli bude doma víc prachu nevadí,posílí to imunitu rodiny a čím víc se budeš stresovat tím hůř Ti to půjde.Věř mám to za sebou a ten první nástup vidím jako by to bylo minulý měsíc,ikdyž je to /fuj/ dost let:)))))

JovankaJovanka
20.11.2010 v 14:15:38

Tak nakonec divadlo vyšlo, byli jsme na Ideální manžel. Doporučuji :-)
Jinak v práci už lepší, začínám si zvykat, už jsme měli i mimopracovní akci – přičemž se ukázalo, že spousta lidí je založení spíše domácího, popř. společnými akcemi pohrdá (což je pro mě horší), ale hlavně že se něco děje :-))

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist