Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » Dvě čárkyDvě čárky
PetraPetra
11.10.2010 v 8:23:50

Máte chuť si popovídat? Uvařte si kafíčko, dobrý čaj nebo nalejte sklenku vína a zavzpomínejte s námi na dvě čárky, které změnily vás dosavadní život. Jistě nemusím napovídat, jaké čárky mám na mysli ;-) Ostatně, i když téma tohoto týdne pochopíte po svém, nic se neděje :-)

Zamyslete se a napište nám, jak vzpomínáte na chvíle, kdy jste poprvé objevili/y dvě čárky na těhotenském testu? Co tomuto okamžiku předcházelo? Jak jste se cítili? Co jste dělali bezprostředně po tomto zjištění? Komu a jak jste radostnou novinu oznámili jako první?


Tato diskuze je součástí říjnového Pojďte si povídat… pěkně od začátku a zapojit se do ní můžete i mimo tento týden.

!!! Budete-li mít k tomuto tématu i delší povídání, můžete nám je do pátku (15.10.) poslat i jako článek, bude-li mít hlavu a patu a aspoň nějakých 250 slov, rády ho zveřejníme na hlavní straně.
Začátkem listopadu pak vybereme alespoň jednoho z autorů článků na tato týdenní témata a pošleme mu pěknou knížku ;-)

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2 3 4
suodal
18.10.2010 v 7:24:24

Tak nebyla jsem první, ale možná budu poslední:o))))

Petro, díky za tohle diskuzní téma!!! Tak nějak jsem si zavzpomínala jaké to bylo bez dětí. Pěkné, ale šíleně prázdné!! :o)))))

Corina
17.10.2010 v 12:46:58

Jé Péťo, dvě čárky! :-))) Já si nenalila ani víno, ani jsem si neuvařila kafíčko, na to je po obědě brzy, jen mám u počálu obyč sirup, ale také bych mohla zavzpomínat…dvakrát dvě čárky byly u mne vymodlené. Jedno dítě přišlo po šesti letech, druhé po třech letech. Obě plánované a pod dohledem lékařů. Bez jejich pomoci bych děti neměla a že já si je přála! Věděla jsem o svém těhotenství hned po čtrnácti dnech od vynechání menstruace. Samo že u obou. Koupila jsem si těhotenský test hned v den, kdy jsem to měla dostat, jsem šíleně nedočkavá. Bušilo mi srdce jako o závod. U druhého už ne, měla jsem ho předpovězeno :-) tak nějak jsem tomu věřila.
Když jsem manželovi ukázala test se dvěma čárkami, typická mužská otázka zněla: Co to je? :-)))

Já mám pocit, že maminky, které přišly do jiného stavu po různých peripetiích, si váží svých dětí daleko více (resp.okamžiku početí) než ty, které otěhotněly hned napoprvé. Ví, o čem píši a ví, co jsme si prožily. Tak snad nepíši hlouposti :-)

Nikdy bych nechtěla být bez dětí, i kdybych měla nějaké adoptovat :-)

Líbí se mi vaše příběhy a téma je móc zajímavé :-)
Nejdelší je suodal :-)

marika81
16.10.2010 v 21:37:36

Lien, tak tímhle mi úplně poskočilo srdce, já bych asi snad těžko ty dvě těhotenství nesla……….byla bych někde na dně…….jsi statečná, že jsi to zvládla a moc ti přeji krásné druhé těhotenství a třeba i další dětičky:-)

LienLien
16.10.2010 v 21:04:44

Tak já jsem měla dvě čárky už čtyřikrát :-)) Pokaždé to bylo super. Poprvé jsem si menstruaci nijak nehlídala, měla jsem dlouhodobý vztah a taky léta, takže těhotenství by bylo vítané, ale nijak jsem o něj neusilovala. Takže jsem ani nevěděla, jak dlouho už přesně menstruaci nemám, jen mě bolela prsa a celkově jsem se cítila tak nějak dobře. Udělala jsem si tedy test a dvě čárky byly jasné, první se to dozvěděl partner a pak někdy jsem chtěla taky zajít k doktoru, ale jako nutnost mi to nepřišlo. Takže po nějakém čase přišlo krvácení :-( K lékaři jsem naběhla ihned a domů jsem se vrátila za několik dní bez fazolky a bez vejcovodu. Těhotenství bylo mimoděložní.

No a pak už jsem tedy chtěla, ten první pocit, že jsem těhotná ve mě nějak probudil mateřské pudy a začala jsem cíleně sledovat, jestli už náhodou zase nejsem. Netrvalo to dlouho, vůbec ne a byly další dvě čárky. Radost velikáááá. Poučena z dřívějška jsem se hned v pátek po zjištění objednala na pondělí na UZ, aby se zjistilo, kde miminko je. Bohužel v neděli ráno, když jsem vstala z postele, cosi mi v břiše luplo a pak už jen vím, že partner volá sanitku, jedeme, jsem na gyndě, na UZ mi doktor říká, že srdíčko tluče, ale je to zase mimoděložní i s rupturou dělohy, upozorňuje mě na možnost odebrání dělohy. Po probrání za narkozy a zjištění, že nejsem jen po laparoskopii, ale po “normální“ operaci se mi hroutí svět. Jsem přesvědčená, že nemám dělohu. Naštěstí lékař přichází brzy a ujišťuje mě, že mi chybí jen kousek, děti moci mít budu, ale nebezpečí povolení dělohy v místě jizvy už je napořád. Přirozený porod rovnou vylučuje.

Na další čárky musím čekat přes rok, kvůli zahojení dělohy.

Nakonec jsem čekala dva a kousek, ale byly tam. Nevydržela jsem to a dělala test v noci asi ve tři hodiny, čárka byla jen jedna, tak jsem plačíc odešla zpět do postele. Ráno koukám a jsou dvě. Běžím k doktoru ještě ten den. Na UZ nic nevidí, opět hrozí mimoděložní, posílá mě do nemocnice, kde druhý den nachází mojí nyní dvouletou dceru přesně tam, kde být má. Zaplavil mě neskutečný pocit štěstí a úlevy.

No a čtvrtá čárka? Změnil se muž, domov, asi i já a řekli jsme si, že není nač čekat. Otěhotněla jsem na první pokus. Jsem ve druhém měsíci a věřím, že vše vyjde.

Cvrček
16.10.2010 v 21:00:27

Nemám čas to tady všechno pročítat, ale přijde mi to jako dost dobré téma – hlavně v těchto dnech.
Mám totiž v práci kolegyni, která se se svým mužem asi půl roku snaží o miminko. Před 14 dny přišla děsivá zpráva – její muž měl v 31 letech mozkovou mrtvici… Na chvíli mu ochrnula celá polovina těla a odvezla ho záchranka. Naštěstí ochrnutí pominulo a bude OK. Celou firmou ale tahle zpráva otřásla… Ale proč o tom píšu právě tady? Tento týden kolegyně přišla s tím, že objevila na papírku dvě čárky…ale zatím je to tajné… Jenže my se radovaly tak nahlas, že to do odpoledne věděla skoro celá firma…
A co já si vzpomínám – byla jsem pokaždé strašně netrpělivá – Martínek byl napoprvé negativní a až na druhý pokus vylezla čárka. S Eliškou jsem papírek přímo hypnotizovala a tu čárku jsem tam očima snad namalovala – byla tak slabounká… Už ani nevím, co jsem dělala bezprostředně potom, ale pamatuju si, jak jsem oznamovala druhé těhotenství našim… Bylo to v lednu, byli u nás na návštěvě a já jsem jim řekla, že už víme, kam pojedeme v létě na dovolenou. Oni se se zájmem zeptali kam? a já na to, že od porodnice… Začali se strašně smát. Nechápala jsem čemu, ale oni mi pak vysvětlili, že před týdnem si mysleli, že budu mít ještě bratříčka…místo bratříčka přišla menopauza:-)))

MatušenkaMatušenka
16.10.2010 v 15:57:16

Dvě čárky ano změnili nám život.Při prvním dítěti jsem to zjistila až po vynechání menstruace a potvrdil mi to doktor. Byla jsem mladá a tak jsem si řekli že s druhým počkáme A tak jsem brala asi 7let anikoncepci a boužel byla asi důsledkem proč jsem nemohla pak otěhotnět.A když se konečně oběvili dvě čárky věděl to první manžel .Měla jsem šílenou radost jenže boužel po dvou měsících bylo po radosti.Bylo to strašný bylo to po vánocích a já to všem už řekla vánoční dárek a najednou nic.Hroznejch devět měcíců než se mi oběvili znova dvě čárky a pak strach a strach.Dvou čárkám je dnes tři a půl.Bez nich nemá život snad ani význam.Ikdyž nám dávaj zabrat ,ale jsou to naše zlatíčka.

bamiskabamiska
15.10.2010 v 7:55:13

tada už mi tu při čtení kápla slzička ….. no a já budu asi za špatnou, ale já si první dvě zjištění těhu prostě nepamatuju, určitě jsem byla ráda, byla to obě chtěná těhotenství, ale tu danou chvíli prostě nevím..já si pak pamatuju jak jsem se nechala rozmazlovat a vykrmovat…..no a poslední čárky si pamatujete se mnou to jsme tu prožívali hromadně, jak mršky nechtěly přijít…no a ted se vedle mě pěkně rozčilujou, musím je jít nakrmit….

Lžičenka
14.10.2010 v 22:32:06

Příchod menstruace jsem si tou dobou moc nehlídala, protože jsme doma o druhém dítěti uvažovali a moc se “nekontrolovali“ :-) Pak se mi ale menzes nedostavila v jakž takž přijatelném termínu a do toho jsem někde chytla krutou rýmu s náběhem na zánět dutin a tak jsem obvoďáka doktora radši varovala, aby mi dal nějaká “neškodná“ antibiotika, že můžu být těhotná. Pak mě zase chytla střevní chřipka nebo co, prostě mi bylo zle a ne jen po ránu. Jak mi bylo líp, pořídila jsem si test, jenže dvě čárky z toho nebyly… A tak jsem dál vesele zedničila kolem domu, popíjela, tancovala a když jsem pak měla špinění, radovala se, že menstruace už je tady. Jenže špinění zase hned ustalo a tak jsem se objednala k doktorovi, že mi asi něco je, když ta menzes ne a ne přijít a těhotná taky nejsem. Vzal mi krev, další den jsem si volala o výsledky a těhotenství mi bylo potvrzeno. Pak už jsem jen další týden s napětím čekala na ultrazvuk, jak dlouho tedy jsem vlastně těhotná a promítala si v hlavě, co všechno jsem s tím drobečkem v bříšku prováděla … Jak se týdny s týdny sešly, drobeček v bříšku byl už v 12.týdnu a pak už to zas tak dlouhé nebylo :-) a narodil se naštěstí zdravý čtyřkilový chlapeček.
Do teď nepochopím, že jsem se nechala ovlivnit výsledkem toho testu, ačkoli mi moje tělo hlásilo něco zcela jiného… A doktor na gyndě na to jen řekl, co bych za 20,- (které stál ten test) chtěla…

ZavaZava
14.10.2010 v 0:05:50

Virenko, děkuju.
Vlaďko, to byly teda moooc krásné dvě čárky!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
13.10.2010 v 15:25:29

Dobrý den MAMINKY, já sem v září 2007 po dlouhých testech a 7 letech snažení se o miminko slyšela z úst svého gynekologa, že to pujde jedině přes umělé oplodnění..verdikt..neovuluju. Poté jsem po 8mi letech ředitelování složila funkci a vystěhovala kancelář, plno starostí a začala jsem se smiřovat že již děti mít nebudu. Mojim rodičům jsem sdělila že pokud chtějí vnoučata ať apelují na mého mladšího bratra. Jsem kafař a najednou mi v prosinci kafe nechutnalo, odpoledne mi bývalo špatně od žaludku, říkala jsem si že to ale nejsou ranní nevolnosti, když to trvalo týden koupila jsem si test.Ještě 4 dny jsem ho měla v kabelce, přece mi bylo sděleno že jsem neplodná! Nakonec jsem jej vyndala a ejhle..když jsem se vrátila do koupelny bylo to TAM ! Ten rok v červenci 2008 se mi narodila dcera a letos bez tří dnů přesně po dvou letech druhá dcera. Můj lékař mi tehdy na můj telefonát řekl, že já být těhotná nemohu ať si koupím nový test, na to jsem mu řekla že to jsem udělala a že mi vyšli oba dva, od té doby mi říká “můj ďábel s andělem v těle“ :o)). Jsem ve svých 36letech matka 2 dětí a to jsem prý beznadějně neplodná!Ale je možné, že má neplodnost byla způsobena předchozím užíváním antikoncepce až do mých 25 let, pak jsem ji vysadila kvůli problémům se srdcem. Momentálně známá říkala, že darovala vajíčka a při odběru se zjistilo, že jsou mrtvá i kldyž byla celou dobu zdravotně sledovaná, brala hormony a vitamíny aby mohlo dojít k darování druhé ženě. Jako důvod ji sdělily dlouhodobé užívání antikoncepce a že se to srovná do 10ti let po vysazení. Já nemohla otěhotnět 7 let po vysazení antikoncepce…možná na tom něco bude! Dámy kdo chcete otěhotnět a nemůžete nevěšte hlavu, já byla bezmnadějný případ a vidíte. Hlavu vzhůru !!! a nevzdávejte to. Vlaďka

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist