Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Co vás vede k reakci?Co vás vede k reakci?
Anonym
21.9.2010 v 14:43:02

Ahoj,všechny zdravím.Chtěla bych se Vás zeptat co vás ,,nakopne“,že reagujete na zprávičky v TamTamu,diskuzi…a jak moc Vám vadí,když někdo má jiný názor na danou věc nebo problém a napíše to.Má být reakce jen ve smyslu povzbuzení,přikyvování,utěšení a pokud si myslím něco jiného tak to raději nepsat?Já vím,že je to jiné asi v TT což tedy beru,ale v nedávné době se tu rozpoutaly docela zajímavé diskuze/ze života a co může potkat skoro každou z nás/,ale když se ozvalo pár jiných názorů tak se téma otočilo tím směrem,co kdo má nebo nemá psát..A má vliv na to jestli reagujete,nick zakládající osoby,třeba jen proto,že se třeba znáte více?
Z důvodu nestrannosti zatím anonymní přispěvovatelka:D

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »
Corina
28.9.2010 v 13:00:14

Zuzinko,

napsala jsi to pěkně, já tedy fakt často nechodím, to jen teď, že jsem doma, ale také si myslím, že někdo dlouho VD čte, reaguje, čeká dezvu a pak zase třeba jen měsíce. Pokud je to sprška, nepříjemná, pak už se ani nevrátí.
U mě je problém ten, že se neumím dostatečně vyjádřit a neumím slovíčkařit. Proto se ani do diskuzí pouštět nechci, už jsem to ale tady psala.
Jen třeba čtu, pokud mám co říc, řeknu to :-) já jsem jen jedna z davu, neumím vyčnívat….
Jinak Zuzi, častěj chodit nemůžu, bohužel to nejde. Z ranní směny se vracím o půl 5, v 5, okolo deváté usínám, na noční jdu, sotva se vyspím :-( o víkendu doháním, co se za týden nasbíralo, což jsem už psala v tématu Ctíte neděli? :-)
Když večer vezmu počítač, dostavá se mi rady, proč jsem u počítače, když mi u něj padá hlava :-)) Takže spánek musí být přednější. Občas nakouknu, vidím, že je tu spousta nových tváří, ale v komentářích je POŘÁD nevidím. Možná mají stejný problém jako já :-)

Jen jěště na závěr: píšeš, že přemýšlíš na jednotlivými názory, to já tedy ne, přečtu si, jdu dál, mám tolik starostí a ty internetové si nehodlám připouštět. Věřím, že v reálu bych si s někým naprosto sedla, s někým vůbec. Tak pá a krásný sváteční den :-)))

zuzina
28.9.2010 v 10:33:49

Virenko vůbec se neomlouvej.Nejsi vůbec mimo téma:-)Ono na mě taky dost názorů zapůsobí,že nad tím přemýšlím.Ale je fakt,že já nejsem moc kategorický člověk,takže když někdo podá ten jiný úhel pohledu,tak nad tím přemýšlím a vezmu si i z toho něco.Jen už potom třeba nedokážu zformulovat reakci,tak už třeba do vysvětlování nejdu.A někdy vznikne i třecí plocha..
A že jsi připoměla Ivču a její cestovatelské články,taky skláním poklonu a ty se zdravotnickou tématikou někdy působí na toho kdo o tom něco ví,asi někdy jednostranně zaměřené.ale zrovna tohle je téma,kde je široká oblast a nejde to shrnout do jednoho článku.

…láska na celý život :-)

VirenkaVirenka
28.9.2010 v 9:56:27

Zuzi, já například články nečtu skoro vůbec. Hodně jich je s “mojí“ tematikou, takže vím, že se nedozvím nic nového a když není čas, vůbec nerozklikávám. Tudíž ani neděkuju :(

Je tedy pravda, že se mi dost líbily a líbí Ivčiny články o hradech a zámcích, ale taky je už dlouho nečtu, já se začtu v diskutárně, někde odpovím a už jsem ve skluzu, články mi teď prostě nejsou souzené. A přitom za tyto články by Ivča zasloužila pochvalu 5xdenně :(

Občas tu zachytím reakci zjevně dlouho čtoucího člověka, kterého konkrétní komentář zvedl k reakci. Co jsem četla naposledy, bylo v duchu – já mám jiný názor než vy všichni tady, teď ho sem napíšu a víc se vyjadřovat nebudu. Tohle mě mrzí taky, i když chápu, že každý nemá čas si sednout a dlouze diskutovat. Dojem to ale na mě dělá, že nemá spíš chuť, že už má svůj postoj uzavřený a nemíní ho v ničem znova promýšlet. Mně je toto cizí, tedy zatím, možná změna přijde věkem…. Já, i když s protinázorem z duše nesouhlasím, hodně o něm přemýšlím a taky o důvodech, proč někdo takový názor má. V čem ho k tomu vedou třeba zevní vlivy. No, to jsem se zase rozkecala, už trochu od věci, takže omluva :)

zuzina
28.9.2010 v 8:10:46

Corino,Virenko i Danielo děkuji za příspěvky:-)Cori choď mezi nás častěji,jo?Už se blíží dlouhé zimní večery,tak to snad půjde ne?
Virenko,Dani já mám pocit,že se kdysi tady diskutovalo živěji.Nejen v rámci samostatných dizkuzí a TT,ale i pod články.Teď málokdo napíše poděkování natož aby se rozjela nějaká polemika.Ale ono reagovat na nějaké vyloženě PR a reklamní články jde špatně.Asi mi taky chybí články od Bramborky,Padmé..takové ty příběhy ze života:-D
A když se vrátím zpět k diskuzi o diskuzi,myslím,že také záleží na momentální náladě..
Akorát jsem byla nedávno překvapená,že reagovala nějaká mě neznámá přezdívka a člověk(nebo tedy já) si ani neuvědomí,že nás čtou nejen ti co taky přispívají,ale i ti co jen čtou.Ta osůbka měla velmi přesné informace.To jsem uvědomila až z její reakce.A to dceři vysvětluju,v čem je internet nebezpečný:-((

…láska na celý život :-)

zuzina
28.9.2010 v 8:09:31

Corino,Virenko i Danielo děkuji za příspěvky:-)Cori choď mezi nás častěji,jo?Už se blíží dlouhé zimní večery,tak to snad půjde ne?
Virenko,Dani já mám pocit,že se kdysi tady diskutovalo živěji.Nejen v rámci samostatných dizkuzí a TT,ale i pod články.Teď málokdo napíše poděkování natož aby se rozjela nějaká polemika.Ale ono reagovat na nějaké vyloženě PR a reklamní články jde špatně.Asi mi taky chybí články od Bramborky,Padmé..takové ty příběhy ze života:-D
A když se vrátím zpět k diskuzi o diskuzi,myslím,že také záleží na momentální náladě..
Akorát jsem byla nedávno překvapená,že reagovala nějaká mě neznámá přezdívka a člověk(nebo tedy já) si ani neuvědomí,že nás čtou nejen ti co taky přispívají,ale i ti co jen čtou.Ta osůbka měla velmi přesné informace.To jsem uvědomila až z její reakce.A to dceři vysvětluju,v čem je internet nebezpečný:-((

…láska na celý život :-)

VirenkaVirenka
27.9.2010 v 19:31:44

Aha. No, pro mě to potíž je. Když odejdu od netu na víc dní, většinou si pak vůbec nepamatuju, kdo jaký postoj měl, a když diskuze probíhá živě, přibude několik stran a to nemám možnost číst… Když tam někdo reagoval na mě, nemá odpověď a já kdybych odpovídala po více dnech, většinou jsem už dávno out – téma se posouvá zase někam dál… Ten pocit mívám já.

Ale k těm odlišným názorům, pokud je opravdu názor proti názoru, co naděláme, že se tu sejde většina a menšina. Zažila jsem, že jsem oponovala naprosté většině sama a přesto mě nikdo ani neurážel, ani neodradil – jen to tedy bylo náročné, psát argumenty jedné strany sama, když na druhé straně bylo víc tématem zaujatých lidí. V poslední době se mi zdá, že někteří protireakce neunesou a začne právě nějaké popichování nebo přímý útok, nezřídka osobní. Toto je problém, ale to tu asi píšeme všechny od začátku… Máš pravdu, že věcných diskuzí k jasnému tématu ubylo, můj dojem je určitě vyvolaný i tím, že se mihnu občas a mám jen ten okamžitý pocit, spousta věcí mi naprosto unikne.

Danniella
27.9.2010 v 18:43:05

Virenko, tak jsem to nemyslela, ten pomalejší spád mi naopak vyhovuje, proto jsem právě na VD. Kdysi jsem zkusila stránky s živější diskuzí a nestíhala jsem to ani náhodou. Ani nemyslím, že by pak člověk ztratil nit. Když mě téma zaujme, sleduju ho průběžně jakkoliv dlouho.
Jsou tu ale diskuze, do kterých bych nepřispěla už proto, že jasně cítím, že na odlišný názor nikdo nečeká, nikdo o něj nestojí. Ti, co nesouhlasí, jsou odpálkovaní tak tvrdě, že se tam pak už radši nepletou.
Některé diskuze prostě vyšumí proto, že se rozpoutá hádka, ti, kdo chtěli mluvit na téma, radši odejdou, soupeři se dohádají a utnou to a je po debatě.

VirenkaVirenka
27.9.2010 v 17:45:04

Danielo, možná je to tím, že se v poslední době moc nesejde téma, které vyvolává rozdílné pohledy a zároveň dostatek diskutujících v té chvíli časově či jinak schopných ty rozdílné názory napsat… Já sem teď nechodím tolik, to je fakt, ale dřív se takové diskuze našly, i ostřejší, nemusí tam být hned napadání či útoky. Čistě z mého hlediska musí právě na zdravou výměnu názorů být čas – když napíšu jednou dneska a podruhé za 3 dny, pravděpodobně to usne nebo už já i ostatní nebudeme vědět, co chtěl básník říci.
Ale chápu, co jsi chtěla říct.

Danniella
27.9.2010 v 16:18:08

Někdy mám dojem, že tady chybí takový ten střed. Buď jsme na sebe hodní a pozitivní, nebo se to zvrhne v urážky a nesmyslné rýpání. Chybí mi občas zdravá výměna různých názorů. Diskuze, kdy si každý myslí něco jiného, ale ostatní neuráží, neoznačuje za hloupé (mírně řečeno) jen proto, že vidí věci jinak.
A k anonymním: já chápu, že jsou citlivá témata, někdo může mít problém zveřejnit svou nevěru, zdravotní problémy apod., ale vždycky se pod příspěvek může podepsat nějakým vymyšleným jménem. Vždyť i nick je vymyšlený a s opravdovým jménem většinou nemá moc společného.

VirenkaVirenka
26.9.2010 v 18:51:56

Uf, nebyla jsem tu dlouho, netuším, o jaké debatě o lupénce tu je řeč. Zuzino, já do diskuzí vstupuju pokud mám čas přijít na VD, protože většinou mám potřebu i něco někde připsat, číst bez reakce dokážu jen málokdy. Když mě téma zaujme, ráda si připíšu, ale když je téma evidentně zatížené bouřlivou diskuzí a tím náročné na čas, už se nezapojuju, protože je mi jasné, že nebudu moci odpovídat ani sledovat, jakým směrem se to vyvíjí. Nemám ráda diskuze, kde někdo osobně do někoho rýpe a rozhodla jsem se, že k tomu už psát nebudu, protože mám negativních pocitů v reálném životě dost – nakonec z takových debat se i v běžném životě vytáčím – proč se špinit negativní energií.

A ještě k té větě: “a teď si mě klidně kamenujte“ – na mě vůbec dobře nepůsobí. Souhlas s Corinou, že působí jako od nejisté osůbky, ale pro mě má jednoznačně odmítavý podtón – pokud můj názor neberete tak, jak ho předkládám, nejsem připravená o tom přemýšlet, nechci o tom diskutovat, každý protinázor budu brát jako “kamenování“… Pro mě diskuze není monolog, je to dialog, který se udrží jen tím, že vzniknou odlišné postoje – u kterých je možné si svoje pozice vyjasnit. Nikdy svoje popisy nemíním jako přesvědčování někoho, je to tu ale příliš často tak bráno – nemyslím teď právě u svých příspěvků, u všech. To, že někdo popisuje svůj názor (což jen přes písmenka dá dost práce), neznačí, že ho ostatním vnucuje jako jediný správný…

Jinak mám problém jako Petra, jen písemná forma mě nutí k dost značné délce, i proto, že píšu dost rychle, takže se mi ani nezdá, jak rychle příspěvek přibývá. Když někdo píše názor od boku, v emocích, mi nevadí tolik (spíš vůbec) jako evidentně jedovatý výkřik na konkrétní osobu, navíc když je patrné, že se to u mnoha témat ke konkrétní osobě opakuje. Osobní výtky bychom možná mohli řešit přes Osobní vzkazy.

Stránky: [1] 2 3 4 5 nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist