Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Volný čas a zábava pro děti » Létající dětiLétající děti
PeťkaPeťka
8.2.2010 v 22:34:33

Dnes jsem viděla ve zprávách reportáž o létajících dětech.
Jedná se o skupinu, která organizuje tento “tělocvik“ pro děti. Kdo neviděl na vlastní oči, těžko pochopí. Kdo viděl a je zdravého rozumu, nepochopí už vůbec.
Miminka tam rodiče házeli, houpali třeba za jednu ruku, nohu, točili s nimi jak s hadrovou panenkou na kolotoči.
Po zhlédnutí záběrů jsem nevěřila vlastním očím.
Nejmladší miminko mělo jen 3 týdny!
Na tuto skupinu bylo podáno trestní oznámení a vše je v šetření. Neslyšela jsem to celé, ale snad se k tomu mají vyjádřit odborníci, posoudit na kolik je tato metoda bezpečná pro dítě.
K čemu je toto pro dítě dobré? Opravdu mi některé metody až nahánějí hrůzu. Viděl to někdo taky? A přijde vám to normální?

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »
LienLien
12.2.2010 v 20:11:21

Vlastyczko, jsem ráda, že od tebe čtu něco jiného než dejte mi hlas, příjemné zjištění, že máš i nějaké názory.

Makineo, omlouvat s nemusíš, také jsem na základě toho cos mi napsala o sobě přemýšlela, takže debata pro mě velmi plodná, děkuji ti za ní.
Možná ještě k té obhajobě, ano, obhajuji ovšem ne létání, ale ty matky a vlastně i lektorku, takže proto ti to jako obhajoba vyznívá.

Matildo, máš pravdu, nechci.

MatildaMatilda
12.2.2010 v 15:08:50

Lien, jenom ještě k tvé otázce – video s tatínkem mi vyjelo po hledání odkazu “létání miminek“, proto si myslím, že se to týká přímo tohoto druhu cvičení. A jak píše Makinea, cviky jsou opravdu hodně shodné. Zkus si pustit další odkaz, jestli se ti to povede a jestli vůbec chceš. Protože mě osobně se zdá už zbytečné se pořád točit kolem tohoto tématu, já to mám ujasněno od začátku, i když jsem ráda, že jsem se za cenu každičké volné chviličky snažila si o tom kurzu zjistit víc, než jen číst výlevy pobouřených lidí.

makinea
12.2.2010 v 14:55:05

Matildo, na odkazy určitě večer mrknu. Dík.

makinea
12.2.2010 v 14:52:57

Lien, dopoledne jsem uvažovala nad tím,c o jsem napsala v noci napsala.
Asi jsem to přehnala, to slovo “líbí“ jsem si uvědomila sama, že je přehnané. Nehledě na to, že co mi je do toho, jaká jsi nebo nejsi (a jak si můžu být jistá jaká jsi nebo nejsi). Nepřísluší mi to hodnotit. Za to se Ti omlouvám.

O tom obhajování je to sporné. Ty tvrdíš, že to od začátku neobhajuješ.
Já toto konstatování vnímám, přesto na mě tvá slova působí jinak. Zaujatě (ve smyslu nikoli lhostejně, nestranně). A to i přesto, že jsi to psala na jedné rovině s tím, že o tom moc nevíš a video jsi neviděla. Ale třeba jsem zaujatá já.

Ke dvěma videům. No tak nevím, ostatní na to mají třeba jiný názor, já můžu říct, že PODLE MÉHO NÁZORU je to to stejné. Je tam napsáno akrobacie, ale tatínek působí, že je nějaký absolvent kurzu létání, protože některé ty cviky vypadají stejně. Napsala jsem to tak suverénně, protože v tom žádný rozdíl nevidím, nepřijde mi jedno lepší nebo horší.

TAk myslím, že já už jsem snad za sebe napsala vše, asi už i víc, než bylo třeba nebo vhodné. :-)

Anonym
12.2.2010 v 14:46:15

Dobré odpoledne, taky bych k tomu něco ráda.Jsem zásadně proti, bez jakýchkoliv debat. Ty šílence ,protože bych je ani rodiči nenazývala, co provozují tohle se svými dětmi, bych posadila nahaté na centrifugu a nechala bych je tam točit tak dlouho, dokud by se jim neprokrvil pořádně mozek!Doufám, že to zakážou a nikdo tohle s miminky dělat nebude!!!

MatildaMatilda
12.2.2010 v 14:31:13

http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/pg-hmenu.php?ID=18

Nechci už tuto utichající diskuzi rozviřovat, ale pro větší objektivitu vám sem ještě dávám odkaz přímo na oficiální vyjádření cvičitelky + jsou u toho dvě videa. Nicméně, po zhlédnutí i těchto dvou ukázek já sama za sebe znovu konstatuji – nejsem si jistá, že třeba to vyvracení miminka z ramínek – viz 2. ukázka – mu fakt nemůže ublížit.

LienLien
12.2.2010 v 10:34:07

A ještě k tomu, že létání obhajuju (neobhajuju), aniž ho vidím, tak jsme se také nepochopily, píšu, že jsem neviděla TOTO “šokující“ video.

LienLien
12.2.2010 v 9:47:02

Makineo, to je otázka interpretace. Mě třeba zase připadá nadřazené, že můžeš říct podle 3minutového videa jakéhosi otce a 30sekundového videa z kursu, že je to to samé. :o(( A o vymytých mozcích já také nemluvím, spíše “protistrana“. A ani neobhajuju létání, ani se mi zrovna dvakrát nelíbí. Doufám, že jsem tohle nikde nenapsala. Možná v mých slovech čteš více sebe než to, co jsem opravdu mínila.

A video tatínka jsem nedokoukala, ani jsem při něm neměla puštěný zvuk, navíc ho mám rozmazané, takže nevím, jak se dítě tváří, proto to možná na někoho působí děsivě se zvukem a pokud dítě dělá útrpné obličeje, nicméně, že by se mi líbilo je silné slovo.

makinea
12.2.2010 v 0:05:50

Tak Lien, mám teď v tom trochu zmatek…

No jistě, že se vyjádřit můžeš, i kdyby sis myslela cokoliv, jenomže to můžeme i my, kdo si myslíme něco jiného…
Já ti řeknu, co mě nadzvedne, taková tvoje jakási nadřazenost, poznámky “no jo, národ konzerv…“
Víš, jak kdyby každý, kdo je v tom davu, měl vymytý mozek.

Obrázek a úsudek si udělám svůj a pokud ho mám mít jako jediná, tak ho mít budu, ale pokud je holt stejný jako má většina, tak ho nebudu kvůli tomu měnit a bude většinový…
Přece jde o tu podstatu problému… Ne o to, kolik lidí se na tom shodne. Mísky vah jako Váha velice dobře chápu, ale zas to přece nemůže jít za každou cenu…
Jen ještě aby bylo jasno, já proti tomu, že jsi nakloněná víc alternativně, nic nemám. Tohle já respektuju. V mnoha ohledech je mi to blízké, inspirativní.
Já mám spíš problém s tím, že mi to přijde u tebe jako póza nebo role, kterou sis vybrala. Už to, že obhajuješ létání, dřív než vidíš video a pak čirou náhodou, zrovna se ti to líbí. (ano, je to jedno a to samé, co dělá ten chlapík na videu od Matildy).

To létání mě udivuje.
Podle mě to nemá s tím, na co jsme jako lidé uzpůsobení, nic společného a taky mně to přijde blíž k ubližování než k nějakému extravagantnímu koníčku.
Prvotní šok už u mě opadl, ale stejně se mně pohled na některé ty létací cviky vyloženě příčí.
Nevím, jestli by to měla šetřit policie, jestli by se mělo mluvit o odebírání dětí…
Celkově je to pro mě věc k zamyšlení.
Protože kde je ta hranice osobní svobody, kam už bychom neměli sahat, to nevím.
Pomáhat tomu, kdo o to nestojí, převychovávat někoho jen proto, že jeho výchova je jiná než většinová?
Stačí, že to rodič se svým dítětem myslí dobře? Stačí, že ho miluje? A kdo to všechno vyhodnotí?
Ještě ona chodítka… Selský rozum i odborníci dospěly k názoru, že škodí a přesto se dají koupit, přesto je rodiče používají (dítě je v něm přece tak šťastné, že, proč jim to nedopřát…), přesto rodiče nešetří policie a neodebírá jim děti.
Na druhou stranu, kdyby nějaká paní vedla kroužek chození dětí v chodítku… možná by o tom taky byla nějaká reportáž, která by zvedla vlnu nevole.

Já jiné diskuze nesleduji, takže jsem nějaké větší útoky ani nezaznamenala.

LienLien
11.2.2010 v 22:31:30

A ještě malá otázka na odkaz, co dala Matilda s tatínkem, jak si hraje se synem. Kde je tam něco o kursu létání dětí? Já tam našla jen nadpis dětská akrobacie a vidím jednoho tatínka bez instruktorky. Jinak k tomu co dělá, malá např. miluje to puštění za nohy dolů, opravdu to miluje a nevím proč jí to nedopřát. Třeba to pohazování za jednu ruku už mi přijde moc dlouhé, ale něco děsivého na tom nevidím, chlap no.

Stránky: [1] 2 3 4 5 ... nejstarší »Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist