Pod vlivem zvěrokruhu

Rubrika: Výchovné tipy

723848_sisters_1Když jsem takhle ráno seděla a pozorovala jsem naše děti – 7mi měsíční Štírku a 4letého Blížence, tak jsem si říkala, jaké mají povahy…

Martínek je občas náladový a dříve, jak byl trpělivý, tak teď teda vůbec!
Šárka je zatím pohodička a smíšek. Porovnávám je oba, jak snášely třeba první očkování, růst prvních zoubků a musím říct, že Šárka je v tomto opravdu pohodička – jen tak jí asi něco nerozhodí. A vzpomněla jsem si na článek, který jsem si kdysi, asi před 4lety, uložila. Zajímalo by mne, zda i Vaše děti jsou takové, jako se tady píše? Co myslíte – je to pravdivé?

„Beran chce samostatnost
U Beranů, kteří se už jako dítka cítí nejchytřejší na celém světě, je každá mateřská či otcovská rada drahá. Abychom uspěli při výchově a nadarmo neplýtvali rodičovskou energií, musíme v dítěti vyvolat iluzi, že o sobě rozhoduje samo. Nám dospělým pak zbývá jediné: zpovzdálí kontrolovat, zda se dítko příliš nevymyká našim výchovným záměrům. Přirozeně vůdčí schopnosti, jednání na rovinu, autoritářství, ale zároveň smysl pro odpovědnost dávají Beranům vyniknout v povoláních, která mají co dočinění s výzkumem. Prosadí se i jako manažéři, politici či sportovní trenéři.

Tvrdohlavý Býk
Citový a dobromyslný, občas neovládající svou zběsilost – takový je Býk už od samého narození. S dítětem bychom měli jednat otevřeně. Poctivě, trpělivě a v souvislostech mu vše vysvětlovat. Pokud potomek uzná, že argumenty mají hlavu i patu, pak se našim požadavkům podvolí. Při výchově ovšem nesmíme zapomínat na charakteristický rys býčí povahy: na lásku k penězům a k majetku. Malé Býčky bychom proto měli vést k tomu, aby se dokázali rozdělit s ostatními. Býčka bychom měli podporovat v jeho přání stát se bankéřem, obchodníkem, ekonomem, ale i geologem nebo architektem.

Zapomnětlivý Blíženci
Povrchností, extrémními náladami, předstíráním, výřečností, veselou myslí v zásadě milou povahou se vyznačují zrozenci Blíženců. Měli by být vedeni k větší trpělivosti.Většinou se dobře učí, ale učivo spíš nabiflují na poslední chvíli a za pár dnů vše zapomenou. Proto rodičům radím: své Blížence pravidelně přezkušujte. Pokud ten váš začne v mládí psát eseje, nelekejte se. Novinařina i spisovatelská činnost by mu díky jeho výmluvnosti v budoucnu mohly přinést slávu.

Rak ve dvou podobách
Existují dva typy Raků – poustevníci, kteří nevytáhnou paty z domu, a lehkomyslnější cestovatelé. Prvním je třeba dodávat sebevědomí, stále je utvrzovat, že je rodiče milují; druhé bychom měli učit praktičnosti. Jelikož Raci svému fungování potřebují přijímat cizí energii, daří se jim v povolání herců a zpěváků, která zaručují plné sály a tím i „potravu“ pro jejich „energetické upírství“.

Král Lev
Sebevědomí je hlavní povahový rys Lvů. S oblibou zaujímají roli lvů salonů, už od dětství touží být středem pozornosti. Na výsluní se dostávají spíš shodou okolností než zásluhou svých schopností. Lvíčky je nutné vést k velkorysosti, šetrnosti a pracovitosti. Rodiče by si měli dát pozor, aby jim človíčkové, kteří obvykle nesnášejí kritiku, brzy nepřerostli přes hlavu. Z jejich sebevědomých dětiček se můžou stát úspěšní architekti, herci, tanečníci či politici.

Nepochopitelná Panna
Panna je znamení obrovských paradoxů. Jednotlivý zrozenci se liší natolik, že je až nepochopitelné, že všichni patří k jednomu znamení. Většina Panen má však společný rys: kvůli zaměření na maličkosti jim uniká smysl celku. Proto bychom je už od dětství měli učit spojovat detaily a vytvářet komplexní pohled. Vychovávat leckdy tvrdohlavou Pannu (stejně jako s ní žít) není snadné. Lze s ní vyjít pouze v případě, že ona sama je spokojená. Pedantskému znamení vyhovuje povolání lékaře, programátora nebo účetního.

Váhy potřebují zázemí
Vahám bychom měli zajistit klidné rodinné zázemí prosté hádek a rozbrojů. Pokud totiž vyrůstají v prostředí nestability, ztrácejí vnitřní klid a rovnováhu, což se může dříve, či později projevit neurózami nebo depresemi. Takové děti potřebují naší společnost, o samotě trpí a zlobí. Klidným Vahám pak svědčí povolání psychologa, grafika, aranžéra a právníka, případně badatele.

Komplikovaný Štír
Štíři představují jedno z nejkomplikovanějších znamení. Už v dětském věku ženou vše do krajností, mají sklon hazardovat se životem. Bývají mlčenliví, ale někteří svou vnitřní uzavřenost naopak maskují upovídaností. Ač bývají prezentováni jako morousové, mívají smysl pro humor. Na rodiče Štíra je toho zkrátka dost, a pokud nejsou psychology, pak se jimi musejí stát. Doporučuje se vést malé Štíry k lásce k životu, k ochraně zvířat a přírody. Pokud se nenadchnou pro tyto hodnoty, hrozí jim v budoucnu deprese. Zrozenci tohoto znamení se můžou uplatnit především jako notáři, učitelé nebo léčitelé.

Střelec – sen všech rodičů
Dítě Střelec naplní rodičovský sen. Je poslušné, jeho osobnost je nekomplikovaná, těší se poměrně dobrému zdraví. Potíže s nám nás čekají až při školní docházce, kdy se projeví coby jazykový antitalent. Ovšem i zde máme velkou naději:trpělivou školní přípravou mu slovíčka i gramatiku do hlavinky nacpeme. A pokud mu dopřejeme dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, můžeme se těšit z takřka vzorového děťátka a poté i pubescenta, který má šanci dospět do role uznávaného astrologa, dispečera letového provozu či moudrého filozofa.

Kozoroh je rád chválen
Zasmušilí, vážní a často churaví jsou v dětství zrozenci Kozoroha. Svou uzavřenou povahou si nezískávají příliš sympatií dospělých. Rodiče by měli ke Kozorohům přistupovat trpělivostí, chápat, že jejich potomek je proti vrstevníkům v lecčem pomalejší. Na druhé straně jsou Kozorozi pracovití pomocníčci a jejich zájem o četbu nemá mezi znameními obdoby. Musíme se jim velmi věnovat, chválit je za každou projevenou snahu, za každý dobře míněný úmysl. Utvrzovat bychom je měli v jejich snaze stát se ekology, učiteli či daňovými poradci.

Volnomyšlenkářský Vodnář
Dítě zrozené ve znamení Vodnáře potřebuje stejně jako zrozenec Vah klidnou domácí atmosféru. Hádky ho vyčerpávají. Miluje svobodu a je velmi originální. Tyto děti bychom nikdy neměli okřikovat ani se jim pro jejich poněkud výstřední nápady vysmívat. Pokud pocítí, že je nějakým způsobem svazujeme, zařídí si věci po svém. Vodnáře totiž usměrníme jen pochvalou a oceněním. Tito svéhlaví volnomyšlenkáři se uplatní nejlépe jako piloti, letušky, novináři nebo spisovatelé.

Na Ryby tvrdohlavost neplatí
Samostatné, nespoutané, intuitivní Ryby nelze vést pevnou rukou, nelze rozhodovat o nich bez nich. Našim rodičovským radám se ovšem zaručeně podvolí v případě, když s nimi daný problém či požadavek prokonzultujeme. K povolání, v němž se s úspěchem realizují, se dostávají oklikami, Jsou výborní vychovatelé, zdravotníci, léčitelé, psychoterapeuti a teologové.“

Tak co, sedí to na Vaše děti? Jsem zvědavá, zda to někde sedí do detailů :o)
Trochu mě děsí to o Štírech…no uvidíme. Ještě jsem pak vzpomněla, že můj synovec a neteř jsou Lvíčci a to co
se tady o nich píše, je opravdu pravdivé. Když to vezmu o několik let zpět, tak na manžela (Kozoroh) to zase
vůbec nesedí-ten zájem o četbu.

Napsal/a: Andrea

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Horoskopum zverokruhu verim. Ja jsem stir, manzel je stir.Vetsina znamych jsou stiri a kdyz je nam nekdo sympaticky byva vetsinou stir.Proste stira pozname na 100 honu.Hodne, ale opravdu hodne si nerozumime se zanmenim blizencu. Mame syna(3) blizence, asi to jednou bude boj.A dceru (4 mes.)rybu, u ni zatim nevime ale podle horoskopu by to nemel byt problem. Jinak jsem moc rada, ze jsem stir,asi to nasi se mnou nemeli lehky, ale kazdy mame neco typickeho ne?

 • Dobrý den,
  ráda bych doplnila, že to, jaké „jsme znamení“ (tzn. v jakém znamení, neboli ve kterém úseku na obloze bylo Slunce v momentě našeho narození), nám dává z hlediska astrologie pouze základní informaci o tom, jací jsme, kam bychom v našem osobním vývoji měli směřovat apod. (A zejména u dětí se může stát, že charakteristika určitého znamení na danou osůbku „nesedí“, a to proto, že ta je na samém začátku vývoje; sluneční znamení je často o tom, v co bychom se měli vyvinout…). V astrologii vstupuje do hry také ascendent, měsíční znamení, a pak všechny další planety sluneční soustavy, astrologické domy a jejich vzájemné vztahy. (Např. já sama jsem Blíženec, a do sportovní, přirozeně štíhlé, nespoutané osoby mám daleko… To můj Měsíc v Býku, a další tři planety v témže znamení, prozrazují moji lásku k dobrému jídlu a pití, požitkářství, a také věčný boj s váhou :-))) Je to opravdu komplikované, nicméně něco ze základní charakteristiky našeho slunečního znamení by na nás „sedět“ mělo vždycky…

 • Petra Vymětalová

  Andreo, toho, že je Šárka Štír se opravdu nemusíš obávat. Jak už psala jaholka, tak tohle znamení není to jediné, co nás ovlivňuje.
  To je taky důvod, proč tyhle charakteristiky nemám moc ráda. Podle nich to totiž vypadá, že na světě je dvanáct typů lidí, což jak uznáte, je pořádná blbost.

  Tím nechci v žádném případě zatracovat astrologii, právě naopak! Jsem přesvědčená, že astrologie nám může opravdu hodně říct, mnohdy i poradit, ale chce to trošku jiný přístup. Pokud se Vám do ní podaří trošku proniknout, zjistíte, že to ani zdaleka není jen těch dvanáct znamení, ale že je ohromně pestrá a o to víc zajímavá. To by ale bylo na hodně dlouhé povídání, ne na jeden komentář.

  Na závěr si dovolím jedno upozornění – NEEXISTUJÍ dobrá a špatná znamení! Každé má jak ty příjemné tak i ty neoblíbené stránky a záleží jen na člověku, které nechá vyniknout 🙂

 • Ahojky já jsem ve znamení Vah a obě děti jsou Blíženci. Na mě to teda sedí a na staršího syna taky. Zuzce jsou dva roky a zatím si netroufám říct.

 • Neboj:) Každý se prostě musíme:) narodit v nějakém znamení:) a je pravda, že nás to (věřím tomu:) ovlivňuje…

  To znamení prostě zvyšuje např. možnost výskytu té které povahové vlastnosti u člověka, ale hodně také ovlivňuje ascedent, ve které se člověk narodí…Človek může být skromný, šetřivý, hamoun, lakomec…základ povahové vlastnosti je tam stejný, ale záleží na výchově, okolnostech, na tom kterém člověku, jak se rozvine…např. jak píšeš ten zájem o četbu…je to zřejmě předpoklad u tohoto znamení a asi by se rozvinul, kdyby k tomu byl veden nebo v tu správnou chvíli přečetl nějakou „správnou“ knížku a nemohl přestat číst:)Já bych se toho nebála:) Miminka, co se narodí ve stejný den, nebo dokonce hodinu, nikdy nebudou „stejná“.

  Z mé zkušenosti musím říct, že to vážně funguje:) V mém okolí znám pár Kozorohů a Štírů…a musím říct, že něco mají vážně společného:) Nějaký základ..ale jinak jsou prostě každý svůj:)

  A já jsem také Štír:)

 • Neboj:) Každý se prostě musíme:) narodit v nějakém znamení:) a je pravda, že nás to (věřím tomu:) ovlivňuje…

  To znamení prostě zvyšuje např. možnost výskytu té které povahové vlastnosti u člověka, ale hodně také ovlivňuje ascedent, ve které se člověk narodí…Človek může být skromný, šetřivý, hamoun, lakomec…základ povahové vlastnosti je tam stejný, ale záleží na výchově, okolnostech, na tom kterém člověku, jak se rozvine…např. jak píšeš ten zájem o četbu…je to zřejmě předpoklad u tohoto znamení a asi by se rozvinul, kdyby k tomu byl veden nebo v tu správnou chvíli přečetl nějakou „správnou“ knížku a nemohl přestat číst:)Já bych se toho nebála:) Miminka, co se narodí ve stejný den, nebo dokonce hodinu, nikdy nebudou „stejná“.

  Z mé zkušenosti musím říct, že to vážně funguje:) V mém okolí znám pár Kozorohů a Štírů…a musím říct, že něco mají vážně společného:) Nějaký základ..ale jinak jsou prostě každý svůj:)

  A já jsem také Štír:)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist