Jak jste vybírali jméno pro miminko?

Rubrika: Těhotenství, Vaše příběhy

Taky je u vás tradice, že se jména miminek dědí po tatínkovi, mamince, dědečkovi a babičce? Mě se nikdy nelíbilo, aby se děti jmenovali, jak rodiče. Když jsem byla těhotná se synem, manžel a jeho příbuzný mě přesvědčovali, ať dám jméno po manželovi. Byl by to už Rudolf 5. Omlouvám se všem Rudolfům, ale pořád jsem říkala, že bych to malýmu chlapečkovi nemohla udělat…

To jméno mi připadá děsný, i když dřív bylo hodně populární. A stála jsem si na svým do konce. Tradici jsem porušila. Vím, že to bylo a možná pořád je, manželovi líto, ale Rudánka jsem opravdu nechtěla.

Tak jsme seděli často nad kalendářem a vybírali jméno. Věděli jsme, že to bude kluk, tak jsme se víc věnovali klučičím jménům. Když se líbilo něco mě, tak manželovi né a naopak. Nakonec jsme se shodli na Danielovi. Říkáme mu Daníku, Danečku. První syn je Michal, tomu říkáme Míšo.

Napsal/a: zebra

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (470 vyjádření)

 • wolfik

  Ahoj, to je fičák, Anonymní 😀
  My máme dvě děti, kluk se jmenuje Patrik a holka Veronika.
  O jménech našich budoucích dětí jsme se bavili ještě jako svobodní, tenkrát jsem si je napsala do kalendáře s tím, že uvidíme, co nakonec vybereme. Chtěli jsme dvě děti, takže 4 jména. Měli jsme vybráno pro kluky Patrik a Dominik a pro holky Veronika a Barborka.
  Tradice nedržíme, mně se to příčí, aby se děti jmenovaly po rodičích, sama jsem si s tím užila až dost, protože v rodině jsme jména dědili z předků na předky. Naštěstí to nebyla jména až tak tragická, ale vždycky mě to hrozně štvalo.
  Jinak veselé Velikonoce všem 🙂

 • janinaj

  Ahoj všem já mám dceru a ta se jmenuje JENNY:)

 • Anonymní

  Nikola je jméno pro kluky!

 • Anonymní

  Mně se začalo líbit klučičí jméno Daniel a pro holčičku Nikola.

 • Anonymní

  jo, zapomšla jsem nač je tato debata…takže,já jsem v 33t a nemůžu se rozhodnout mezi Dominikem a Viktorem…pro ty holčiny je toho podstatně více..no,uvidíme..

 • Anonymní

  ….tak já jsem tady prvně a taky nestíhám, co je schopna si ta ženský vymyslet ????!!!! to je Ezop jak vyšitý !!! ta má snad doma 54 chlapečků a 23 děvčátek!!!!

 • Anonymní

  Tak to je šílené, koukla jsem sem poprvé a nevěřím vlastním očím co dokáže vymyslet jedna zoufalá ženská v tak krátkém intervalu.

 • kekunka

  Vážená anonymní 93.91.240.7, nechtěla byste toho už nechat? Zapomínáte, že u každého anonymního příspěvku se zobrazuje IP adresa, tudíž každý si snadno zjistí, že příspěvky od 93.91.240.7 se tu opakují. A zřejmě není reálně možné, aby se pod jednou IP adresou skrývalo tolik různých lidí.
  Bylo by od vás mnohem férovější, kdybyste psala, že se vám zrovna teď zalíbilo jméno Klaudie, nebo že byste chtěla mít dvě holčičky těch a těch jmen, a ne si tu z nás dělat dobrý den.

 • Anonymní

  Teda chtěla omlouvám se,jsem přece ženská ne? 😀

 • Anonymní

  Já zatím miminko nemám,mám na něho ještě hodně času ale holčičku bych chtěl Jůlinku a na chlapečka mám více jmen: třeba Matouš,Leo,Kubík,David a už si ani nevzpomínám ale jedno ztěch 4 chci určitě jinak vše maminkám přeju at mají zdravé miminka

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist