Veselé bambulky

Rubrika: Maminkovská dílna

Tohle je knížka přesně pro mě. Pamatujete si, jak se dělají bambulky? Já je jako malá dělala pořád. A protože mamka i babička pletly, tak o vlnu nikdy nebyla nouze. Pokud si pamatuji, tak mě je naučila mamka. A když jsem je jednou udělala mým dětem, tak s nimi bojovali…

Myslíte si, že z bambulí už nejde udělat nic dalšího? Já si to myslela taky. Hotová bambule se dá na čepici a je to. A co takhle si z takových bambulí udělat nějaké zvířátko? A o tom, že to jde, vás hned přesvědčím.

Nakladatelství Metafora vydalo moc pěknou knížku v edici Tvůrčí nápady pro volný čas s názvem  Bambuláčci, zvířátka pro radost, autorkou této publikace je  Sylvie Joëlová.

V knížce najdete na 32 stranách 15 podrobných postupů na různá zvířátka. Kniha má sice uvedeno 20 modelů, ale tím je asi myšleno, kolik jich v té knížce je udělaných a vyfocených. Protože já napočítala pouze 15 různých návodů.

V úvodu se seznámíte se vším, co budete k tvoření potřebovat – materiál, pomůcky a doplňky.

Zjistíte, jak si vyrobit střih a pokud si to už nepamatujete, dostanete návod, jak vyrobit kulatou bambuli. A k tomu se naučíte novou, vřetenovou bambuli. Nebojte, vůbec to není těžké.

V knížce najdete veškeré střihy, které budete potřebovat, u zvířátek pak i potřebný střih, nebo informaci o tom, kde ho najdete.

Postup je popsaný dostatečně a srozumitelně. U pomůcek je napsané vše, co budete na výrobu potřebovat. U každého zvířátka/bambuláčka naleznete krátkou větu, kterou můžete dětem přečíst. Ty se tak dozví i něco o nich.

Velkou pomůckou je obrázek, na kterém je vysvětleno, jak zvířátko sestavit díky vázacímu drátku dohromady. Velké barevné fotografie, které jsou na pravé straně, vám ukazují, jak má hotové zvířátko vypadat.

A co všechno si můžete udělat?

Panda, krokodýl, pejsek, delfín, mýval nebo z těch lehčích housenka, ptáčata, včelka a mnoho dalšího. Vše najdete na konci v obsahu i s výškou a délkou zvířátka.

Jediné, co mi v knížce chybí, je určení obtížnosti. Je mi jasné, že jako první nebudu dělat krokodýla, ale zkusím třeba berušku. Hodně se mi líbí pejsek, ke kterému se odhodlávám. A tak bych uvítala, jak to bývá v jiných tvořících knížkách, označení obtížnosti… Také kvůli tomu, zda se do tvoření mám pustit také s dětmi nebo raději sama.

Zvířátka jsou opravdu roztomilá, takže pokud chcete svým dětem, nebo někomu jinému udělat radost a při tom se pobavit, v téhle knížce najdete potřebnou inspiraci.

Zpracování knihy se mi moc líbí a už se chystám něco z ní udělat. Nevím, jestli to bude hned  pejsek, ale děti si už vybraly, co chtějí. Tak snad je nezklamu a zvířátka se povedou.

Vlnu už mám koupenou, ještě musím sehnat vázací drátek a hurá na to. Držte mi palce, aby se povedly.

A s tím, jak to dopadne, vás ráda seznámím v tvořícím článku. 🙂


Bambuláčci – zvířátka pro radost

Vydalo nakladatelství Metafora

Autorka: Sylvie Joëlová
Formát 164 x 240 mm
Vazba: brožovaná, barevně fotograficky ilustrovaná
Počet stran: 32 strany
ISBN 978-80-7359-342-1

Knížku Bambuláčci – zvířátka pro radost si můžete objednat například zde.


Nakladatelství Metafora vzniklo v roce 2001. Orientuje se spíše na překladovou literaturu. Vydává knížky z různých oblastí, především beletrii, detektivky, knížky pro radost a pohlazení na duši, esoteriku, knížky o koních, nápady a rady na ruční práce,…
Občas ale sáhne i po českém autorovi.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Anonymní

  Tak i já jsem vnoučatům dělala z bambulí zvířátka! Ale úplně jednoduše:Na kulatou bambuli z filcu jsme vystřihali uši ,oči a z nití fousy a byl to zajíc nebo kočka,také jsme vytvořili kuřátka a kohouta na velikonoce.Bambulové zvířátka jsme zavěsili na šňůrky ,zahráli si s nimi divadlo a pak použili na výzdobu!
  Zkusím něco nafotit a přeposlat! Eva

 • Lien

  Bambuláčci jsou nádherní, ale přijdou mi též složití, i když ani po zvětšení obrázku nepřečtu návod, jen vidím obrázky, takže třeba jen složitě vypadají.
  Už se těším na další článek, kde nám nuninka napíše vlastní zkušenost :-).

 • Ježeček

  Je to krásné, pokud na to jsou ruce 🙁
  Zvětšila jsem si fotku, ale nějak mi příjde pro nás, co máme obě ruce gramlavé, že ten návod je nedostačující. Já to z něj tedy moc nechápu, jak by se to dalo udělat. Ale vy jste holky šikovné a prsty máte hbité, tak to bude brnkačka a mě nezbývá, než obdivovat.
  Jo, a všimly jste si toho ježečka? Ten by se vyjímal v mé sbírečce… 😀
  Těším se na další článečky, jak to tvoření dopadlo *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist