Hrad pro rytíře za hubičku ;-)

Rubrika: Maminkovská dílna

Před téměř sedmi lety jsem vymýšlela pro synka dárek k Vánocům. Bylo mu osm let a sbíral postavičky rytířů s koňmi i bez nich.

Schraňoval je na poličkách a chyběl mu jen hrad, ve kterém by mohl rytíře zabydlet. Původní záměr tehdy byl hrad koupit, ale cenové relace mě odradily, takže jsem se poohlídla doma po něčem, z čeho by šel hrad vyrobit … Našla jsem, vyrobila, nafotila a poslala na VD. Synek z něj měl velikou radost, obzvlášť potom, co zjistil, že je k němu i šibenice (tu už doladil manžel) – takže středověk měl se vším všudy 🙂

Nedávno jsem nostalgicky vzpomínala na to, kdy byl Luky v Anežčiných letech, prohlížela jsem si s ní fotky z té doby (ona sama byla roční miminko) a při té příležitosti jsem si vzpomněla na výrobu hradu a chtěla jí ho ukázat. Jenže jsem ho mezi fotkami, co máme doma na cédéčkách nějak nemohla najít a Petřina diskuze o čtení starších článků na VD mě přiměla k tomu, zeptat se, jestli by šel hrad dohledat.

hrad2hrad1

Petra našla :-), my s malou doma zavzpomínaly a protože já už mám toho holomka velkého,  ale spousta z vás má svoje synky v podobném věku, kdy je hrady, rytíři, meče a bitvy „berou“, tak  vkládám tak trochu „repasovaný“ článek znovu – tady je…

Vánoce se blíží a vzhledem k zájmům staršího syna o rytíře a všechno s tím související, jsem se poohlížela po nějakém hradu. Ale ceny v rozmezí 1.500,- až 3.000,- mě fakt dostaly:-(
Tak jsem si řekla, že zkusím nějaký vyrobit a zužitkovat při tom, co dům dá. K výrobě se později přidal i manžel a ke konci mě div neseparoval:o))
Základ je krabice, potapetovaná původně bílou plastickou tapetou, kterou jsem „odláždila“ houbičkou:-)), věže jsou taky z krabic nebo jejich částí, kulatá věž z ruliček od toaletního papíru, žebříky ze špejlí a vše je lepené buď Herkulesem nebo ( a teď nevím jak se ta náplň jmenuje ) tavnou pistolkou:o))
Barvy jsme volili modro – žluté proto, že syn už má hodně rytířů „Švédů“, ( a dalšího dostane právě pod stromeček), tak ten hrad bude jejich:o))
No a manžel to ještě vylepšil zátarasy ( holt voják se nezapřel) :o))

Třeba se někomu bude hodit 🙂

Pozn. redakce: Původní námět najdete zde.

Napsal/a: Šárka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Bezva dárek!

 • mura

  Moc pěkné a taky bezvadní nápad.

 • Peprmintka
  Peprmintka

  Ten je fakt dobrý. I s padacím mostem a žebříkem, o šibenici ještě popřemýšlím 🙂

 • bamiska

  obdivovala jsem ho už jak jsi ho nostalgicky hledala…mám ho uložený a určitě vyzkouším…..jen musím chvilku počkat rytíři nás zatím neberou, ale určitě to přijde….

 • Šárko ten je senzační, moc se ti povedl. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist