Tip na výlet: Aquapalace Praha

Rubrika: VD tipy

I v zimním období si toužíme zavzpomínat na okamžiky strávené u vody. Venku je sice zima, ale můžeme navštívit nějaký bazén, aquapark apod. Aquapalace Praha je největší aquapark v Česku a střední Evropě. Unikátní sportovně-relaxační komplex nabízí široké spektrum služeb pro celou rodinu. Nachází se v Čestlicích mezi ulicemi Pražská a Obchodní v obchodní zóně Průhonice – Čestlice.

Součástí aquaparku jsou dva parkovací domy o celkové kapacitě 600 automobilů a 9 stání vyhrazených pro autobusy. Dále je součástí Saunový svět o rozloze 1 750m² a Vodní svět o rozloze 9 150m². Kolem aquaparku jezdí příměstské linky, z metra Opatov dokonce aquabus, který jezdí v pravidelných intervalech.

Vodní svět je tvořen několika paláci – ČEZ Palác pokladů, SPG Palác dobrodružství, Coca Cola Palác relaxu. Ve všech si užijete spoustu zábavy. Bazény, tobogány, vířivka, Divoká řeka – to je jen zlomek toho, co zde můžete zažít.

Palác pokladů

ČEZ Palác pokladů je inspirován životem pirátů. Naleznete zde i vrak lodi, který můžete prozkoumat. V pravidelných intervalech zde můžete zažít vlnobití. To je opravdu velký zážitek. Při naší návštěvě jsme se sem pravidelně vraceli. Děti jsme sice drželi a hlídali, ohromně se jim to ale líbilo.

Palác relaxu

Kanálem rychlé řeky se z ČEZ Paláce pokladů dostanete do Coca Cola Paláce relaxu. Zde najdete 19 m dlouhý bazén, vířivky,  masážní lavice nebo si můžete jen tak odpočinout na lehátku. Je zde také potápěčská jáma. Měli jsme štěstí a ponor jsme viděli a pozorovali. Zaujalo nás to,  a tak máme v plánu při příští návštěvě ponor absolvovat,

Palác dobrodružství

Ovšem nejzajímavější částí Vodního světa je SPG Palác dobrodružství. Tady se nachází hned 12 tobogánů různých délek, tvarů, (ne)osvícené, sjízdné na pneumatikách apod. Tobogány doplňují 3 skluzavky a Divoká řeka, kterou proplouváte nejen uvnitř, ale také venku. Proud Vás unáší napříč palácem, nad hlavami máte tobogány, odbočit můžete do výřivek, jeskyní či lagun.

Aquapalace Praha je místem, kde si užijete ten pravý relax, strávíte báječný den. Samozřejmostí zde jsou občerstvení, restaurace, zmrzlina apod. Při vstupu do aquaparku dostane čip ve tvaru hodinek, který používáte k uzamčení skříňky s věcmi, ale také s ním platíte v občerstvení, restauraci, nebo např.pokud si potřebujete zakoupit kruh, balony či jiné reklamní předměty.

Za vstupem jsou kabinky, kde se převléknete, věci si následně uložíte ve skřínce. Pokračujete přes sprchy do Vodního světa. Zde naleznete police, kde si můžete odložit ručník, pantofle apod. Samozřejmostí zde je také zapůjčení právě ručníků, nebo třeba županů apod.

Vstupné je sice vyšší, odpovídá ale množství zdejších atrakcí, zážitků a tomu, že zde opravdu příjemně zrelaxujete. My jsme si zde odpočinuli před finišem předvánočních příprav a načerpali na ně síly.

Aktuální ceník Vodního světa, Saunového světa, Fitness atd. naleznete zde. Pokud byste sem jezdili častěji, pro děti se Vám jendoznačně vyplatí Dětská karta Hvězdička. Za 990 Kč si tak pořídíte roční neomezený vstup do Vodního světa pro vašeho juniora do výšky 150 cm nebo do 12 let věku. Vstupenku lze využít pouze v doprovodu osoby starší 18 let, která si zakoupí vlastní platné vstupné.

Zdejší návštěva ale rozhodně nemusí být jen o plavání, bazénech, tobogánech apod. Velmi často se zde pořádají různé akce, zábavná odpoledne pro děti… Jejich přehled je zde.

Za nás musím říct, že den v Aquapalace Praha jsme si náramně užili a děti se ptají, kdy zase pojedeme do bazénu a hlavně – hádejte kam? Ano, na vlnobití. A my se těšíme, že vyzkoušíme ponor a Saunový svět. Třeba se tu s někým z vás potkáme?

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Peťka

    Díky za tip. Ještě jsem tu nebyla, ale po přečtení budu určitě uvažovat.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist