Testováno na VD: Udělej si svou (foto)knihu!

Rubrika: Testováno na VD

Blíží se nejkrásnější čas v roce – Vánoce. Každý z nás, ať už malý nebo velký, je potěšen dárkem od Ježíška. Co kdyby letos naděloval Ježíšek Vaši vlastní fotoknihu vytvořenou u Empikfoto?  Abyste věděli, do čeho jdete, naše maminky ji otestovaly.

Vytvořte si z oblíbených fotografií neopakovatelné fotopamátky!

Empikfoto Vám nabízí dárky, které zaručeně potěší. Hrnečky, trička, obrazy, plakáty, fotoknihy, fotografie i kalendáře s Vašimi vlastními motivy. Naším testováním prošly fotoknihy. Ty si můžete vytvořit v mnoha formátech a velikostech.

Jak testování dopadlo?

Míša: Fotokniha od Empikfoto byla dobrá volba

Nápadité šablony, které šetří čas, rychlé zpracování a hlavně kvalitní fotoalbum, to vše mě mile překvapilo. Příchodem druhého potomka jsem téměř přestala fotit, natož vyvolávat fotky a tvořit rodinná alba. Proto jsem byla za příležitost otestovat fotoknihu od Empikfoto moc vděčná a s výsledkem jsem naprosto spokojena.

Na přehledných stránkách výrobce si jednoduše vyberete formát fotoknihy, který potřebujete a následně její vzhled. Já volila z formátů 20×20 cm a bylo opravdu z čeho vybírat. Alba jsou tematicky zaměřena, ale najdete i univerzální šablony a to byla má volba. Doslovně se jmenovala „Album pro každou příležitost“ a právě takovou příležitost jsem měla. Byli jsme po dvou letech na dovolené a já si dala závazek, že musím fotit, ať mám z čeho tvořit.

Po jednoduché registraci a přihlášení do systému si můžete pomalu tvořit své fotoalbum a neustále se k němu vracet. Je příjemné, že nemusíte stahovat a instalovat žádný program do svého počítače. Záleží asi i na rychlosti internetového připojení ale nijak zvlášť se mi program nesekal. Jen výjimečně. Fotokniha o 28 stranách mi zabrala tři večery.

Předpřipravený vzhled stránek, který si můžete ještě libovolně upravit, je neuvěřitelná pomoc. Velmi jednoduše se nahrané fotografie vkládají, dají se oříznout a můžete přidávat i text, který rovněž přizpůsobíte zvolenému tipu, velikosti i barvě písma. Je to velmi jednoduché i pro ty, co s počítačem zrovna nekamarádí.

Líbilo se mi, že vložené fotografie se ihned označily, takže jsem věděla, které jsem již použila. Zároveň u této náhledové lišty fotografií, je pro mě jedno velké mínus. Pravda je, že nosím brýle a dělala jsem to na notebooku, ale i tak si myslím, že náhledy by mohly být větší, protože fotky jdou dost špatně rozeznat. Neustále jsem se musela vracet do složky uložené v počítači, abych si fotky prohlídla a věděla, jakou tam chci dát.

Když bylo album hotové, velmi rychle jsme vše objednala a o stavu objednávky jsem byla průběžně informována na můj email. Fotokniha přišla opravdu brzy. Do tří dnů byla vyhotovena a doručení bylo rovněž rychlé, i přesto, že cestovala až z Polska.

Fotokniha je hezká, má tvrdé desky, lesklý pevný papír a pěknou vazbu, opravdu jako kniha. Je to prcek, ale to se u formátu dalo očekávat. Obrázky by mohly být barevnější, ale má kvalita fotek nebyla asi také nejlepší. Vypadá přesně jako v programu a bez jediné chyby. Celkově jsme tedy moc spokojena. Ceny by mohly být trochu příznivější, ale není to ještě tak hrozné, a když budu chtít někomu vyrábět fotoknihu jako dárek, ráda se k Empikfoto vrátím.

Pivátko – Uff, to byla fuška

Fotoknihám jsem se dlouho bránila a dělala klasické fotky, odrazovala mne jejich cena, ale při přepočtu, kolik dám za fotku a fotoalbum na ně, je cena fotoknih nižší.
Co se narodil synek, tak dělám jednu fotoknihu za druhou a do tří let jich má 10, zkoušela jsem různé firmy a programy, než jsem přišla na jeden, který mi vyhovuje, i když ten udělal změny a dle mě ne zrovna k lepšímu.
Program od Empik foto je pro mě novinkou
Líbilo se mi, že jsem si nemusela stahovat žádný program do svého počítače a když jsem se přihlásila, tak jsem po odhlášení neztratila rozdělanou práci a lehce jsem ji na stránce našla a mohla pokračovat dál či upravovat a doplňovat fotky či text. Na přidávání textu se mi líbilo okénko, kde jsem viděla, jak písmo bude vypadat, jak bude velké i jakým stylem bude napsán, to je veliké plus.
Že je kniha ve čtvercovém formátu je krásné. Je skladná, vleze se do skoro každé kabelky, co se mi ale nelíbilo, že fotky se rovnou nahrávaly do čtverce, což ořízlo ty krásné detaily fotky a hodně dlouho trvá než si fotku dáte do velikosti a formátu do jakého chcete, tedy většinou do klasického obdélníku.
Na stránku můžete dát fotek kolik chcete, ovšem nejlíp vyniknou tak dvě. Co mi vadilo bylo, že nejde dát fotku jako pozadí stránky a na ní třeba do rohu další. Možná to nějak jde, ale já jsem nepřišla na to, jak.
Program nabízí také řadu krásných rámečků, ty jsem ale nevyužila, nechávám fotky v každé knize bez rámečků, je to můj osobní názor, že rámeček fotku tak trochu upozaďuje.
Tááák kniha přišla, rychle, na to, že jde z Polska tak je to opravdu rychlé dodání
Ten čtvercový formát je opravdu sladký, líbí se mi, vleze se do kabelky a kniha je lehoučká. Kvalita fotek, papíru i zpracování je srovnatelná se všemi ostatními co jsem kdy vyzkoušela.
Synek neustále chodí a každému ukazuje: tam jsme byli!

Podtrženo, sečteno

Fotoknihu od Empikfoto můžeme, i přes pár drobných nedostatků, doporučit. Je krásná, dodání rychlé a navíc – skvělý tip na dárek pod stromeček.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist