Testováno na VD: společenská hra Word

Rubrika: Testováno na VD

Zaujala vás společenská hra Word, kterou jsme před měsícem nabízeli k testování? Přečtěte si, jak se osvědčila u těch, které jsme ze všech přihlášených nakonec vybrali.

Jak už bylo řečeno, předmětem dalšího testování na dětech byla společenská hra Word, která je určena hráčům od 8 let. Spolu se sadou otázek k zodpovězení putovala k bamisce, JanaK a Marinadě. Pokud i vás hra zaujala a nebyli jste k testování vybráni, můžetesi ji koupit koupit ve všech dobrých hračkářstvích nebo  na  www.epline.cz/eshop. Ale teď už k otázkám a odpovědím…

word

Jak se Vám hra líbila?

Bamiska: Všichni jsme se shodli na tom, že se líbí a určitě se k ní vrátíme. Vyzkoušeli jsme hraní ve dvojicích (týmově) i každý za sebe.

JanaK – Jana:     Mně se moc líbí, připomíná mi jednu z oblíbených her, a to Scrabble, i když vlastně dvě hry, zapomněla jsem na mé oblíbené osmisměrky. Tento styl hledání slov mi víc vyhovuje, jen pochopení pravidel mi trvalo delší dobu.
JanaK – Bára:     Líbila se mi, protože je poučná a mohu se i něco naučit.
JanaK – Vašek:  Líbí se mi kartičky s písmeny a hlavně barevná kolečka na označení slov.

Marinada: Hru jsem testovala s dcerou (10 let) a babičkou a všem se nám líbila. Už jsme ji hrály několikrát a mám v plánu přidat ji k sérii „cestovních“ her, které s sebou pravidelně vozíme na dovolené.

Proč se Vám líbila?

Bamiska: Vznikaly chvíle, kdy jsme se nasmáli, protože děti se snažily vymyslet slova a obhájit si i taková, která neexistují. Aniž by si to děti uvědomily, tak jsme i promrskli češtinu, protože lydi s tvrdým y jsem fakt nevzala :-). Stejně tak si i rozšířily slovní zásobu o slova, která neznaly – renta, myrta…
Vyhovovala délka hry, sledovala jsem jednotlivá kola. Vždy jsme se vešli do deseti minut, i ve chvíli, kdy se opravdu taktizovalo a blokoval soupeř. Po dohrání děti chtěly okamžitě hrát znovu,  aby vyhrály ony. Pokud by to bylo náročnější na čas, asi by je to tak nebavilo.

JanaK – Jana:     Jako první mne upoutal obal, hlavně kartičky s písmeny, které mi připomínali již zmiňované osmisměrky. Hra se mi líbila hlavně kvůli odlišnému postupu při vytváření slov. U Scrabble musím víc přemýšlet, u hry Word mi připadalo, že se jedná víc o podvědomé tvoření slov, najednou jsem je prostě viděla.
JanaK – Bára:     Protože jsem mohla hledat slova, to samotné koumání mne bavilo nejvíc.
JanaK – Vašek:  Bavila mne, když jsem nějaké slovo našel, pak mi to nešlo a už jsem se tak nebavil.

Marinada: Hra se mi líbila hlavně kvůli své jednoduchosti. Babička si pochvalovala velikost písmen, dobře na ně viděla. Dobrý nápad jsou průhledné žetony – díky tomu jsou dobře vidět i zakrytá písmena. Kartičky jsou oboustranné, takže se opravdu nestane, že by se některá slova v další hře opakovala. Jako jedinou chybičku vidím to, že hráči sedící z boku jsou v nevýhodě, protože písmena vidí naležato. (Když jsme hrály hru jen ve dvou, seděly jsme vedle sebe zepředu hrací plochy, ale ve třech už to nešlo).

P1130666vasek4

Doporučili byste ji známým?

Bamiska: Ano. Dokonce už jsem ji kamarádce slíbila půjčit. Takže využití rozhodně najde.

JanaK – Jana:     Určitě a také jsme tak i udělali. Každopádně se u ní nudit nebudete.
JanaK – Bára:     Ano, ve třídě jsem o ní řekla paní učitelce a spolužákům.
JanaK – Vašek:   Ano, vyprávěl jsem o ní babičce a kamarádům.

Marinada: Hru známým rády doporučíme – dokonce ji můžou u nás doma otestovat 🙂

Byla složitá?

Bamiska: Nebyla, ač na první pohled tak na mě působila. První hrou jsme si vyzkoušeli a ujasnili pravidla. Nejprve jsme slova skládali jednodušším způsobem, aby písmenka navazovala postupně na sebe. V pravidlech je i povoleno, že mohou být jakoby „přeházeně“, ale musí se dotýkat a ani to nedělalo nikomu problémy (v návodu jsou způsoby nafocené). Už od třetí hry se opravdu začalo taktizovat a snažit se bránit protihráčům a to už začalo být opravdu veselé a nasmáli jsme se u toho.

JanaK – Jana:     Jelikož syn má problémy s tvořením slov a češtinou vůbec, byla pro něj v jeho 8 letech dost těžká. Rychle ztrácel soustředění i pozornost a tudíž ho hra rychle přestala bavit. Obtížnost bych řekla, že je mírně nadprůměrná, protože někdy to hledání dá pěkně zabrat.
JanaK – Bára:     Občas jsem žádné slovo nemohla najít, to pak bylo složité.
JanaK – Vašek:  Byla, dlouho mi trvalo něco najít.

Marinada: Hra složitá nebyla – naopak, byla jsem mile překvapená její jednoduchostí. Zezačátku jsme nad každým hledaným slovem musely dost přemýšlet, ale při opakovaném hraní jsme už slova nacházely rychlostí blesku a spíš jsme se zaměřily na taktizování.

P1130703P1060670M

Čím Vás nejvíce oslovila?

Bamiska: Svým počtem kombinací a tím, že pokaždé je hra jiná – jiná slova, jiný směr, jiná taktika… neopakovatelné, originální… předpokládám, že nejde zabřednout do toho, aby člověk skládal slova automaticky, bez přemýšlení a hledání… každý hra je jiná…

JanaK – Jana:     Asi tím, že nenásilně procvičuje stavbu slov, což je podle mne u mladších školních dětí velice potřebné. Dospělí si znalosti procvičí a upevní. Kromě samotného tvoření slov je důležitá také taktika, tu sice děti málokdy chápou, je však důležitou součástí na cestě k výhře. Měla bych jedinou výtku, a to vlastní balení hry. Hodně těžko se dá krabice rozdělat, jednu chvíli jsem měla sto chutí celou krabici i s hrou uvnitř uklidit do „kulatého šanonu“, jak s oblibou říkáme koši. Touha hrát však zvítězila a jsem přesvědčená, že u nás doma bude tou nejhranější hrou.
JanaK – Bára:     Kartičky s písmenky a hlavně to, že ji může hrát celá rodina. Jen škoda, že jednotlivě ji mohou hrát jen 3 lidi. Když je jich víc, musejí si vytvořit skupiny.
JanaK – Vašek:  Rád si hraji, když mne přestávala bavit, mamka mi místo barevných koleček půjčila malé postavičky a pomohla mi s hledáním slov, to mě pak hodně bavilo.

Marinada: U většiny her platí, že čím víc lidí jí hraje, tím je větší zábava. U téhle hry jsem měla pocit, že ideální počet hráčů jsou dva, z čehož jsme byly já i dcera upřímně nadšené. Také mi maximálně vyhovovala doba trvání hry (1 minuta příprava => cca 15-20 minut hra => 1 minuta úklid). Raději si zahraji kratší hru víckrát, než jednu nekonečnou hru.

P1060667MP1130661

Kromě odpovědí na tyto otázky jsem od našich testujících dostala i pár dalších postřehů:

Bamiska: Jsem ráda, že tahle hra rozšířila naše zásoby, určitě ji budeme využívat nejen s dětmi. I s manželem jsme u toho strávili příjemný večer. Musím přiznat, že po rozbalení a přečtení pravidel jsem byla trochu zklamaná a říkala jsem si, že tohle kluci nedaj, Přeci jen oba jsou dyslektici. Jsem moc ráda, že moje obavy byly zbytečné a kluci to hrají bez problémů a myslím, že by jim mohla i pomoci v tomto směru…
Přesto mám i malou připomínku, nevím, jestli jsem to náhodou nepřehlídla, ale v pravidlech mi chybí nějaké vysvětlení, jaká slova jsou povolena. (Nastavovali jsme si to během hry.)
Není tam ani žádný časový údaj nebo i třeba malé přesýpací hodiny – po jejichž dobu by mohl hráč hledat slovo, po uplynutí, pokud nenajde, tak pokračuje další…tohle jsme vyřešili minutkou, někdy to šlo slovo za slovem, ale někdy Míša potřeboval času víc.
Pokud bych mohla, tak by se mi osobně i líbilo nějaké ohraničení hrací plochy, aby se kartičky do ní usadily a nerozlézaly, při pokládání žetonků, ale to už je taková malá kosmetická úprava…

vasek1JanaK: Společenské hry hrajeme moc rádi, proto jsme také netrpělivě očekávali příjezd „poštovského panáčka“. Jaké bylo naše překvapení, když místo očekávané společenské hry byl v balíčku elektrický odpuzovač krtků. Naštěstí nemám hlavu jen jako věšák na čepici, a tak mne napadlo kontaktovat bratrance se stejným příjmením. Samozřejmě jsem se nemýlila, naše hra skončila u něj a jeho odpuzovač jsme dostali my. Tudíž proběhla rychlá výměna a každý jsme nakonec obdrželi ten správný balíček.
Děti se okamžitě vrhly na rozbalování a až do večera mne zasypávaly otázkami, kdy už si půjdeme hrát. Přiznám se, že i já jsem se nemohla dočkat, takže jsme opravdu hráli ještě ten den. Kromě naší rodiny jsme Word hráli ještě s kamarádkou, která u nás shodou okolností provozuje Půjčovnu her a hraček.

Podtrženo sečteno…

Nezbývá než poděkovat všem testujícím za vyčerpávající odpovědi i krásné fotky a všem ostatním, kdo si rádi hrají a mají od 8 let výš, společenskou hru Word vřele doporučit 😉

vasek3vasek2

A pokud na výsledky dalšího testování na dětech dáte a tento slovní labyrint si domů pořídíte, nezapomeňte nám pak připsat, jak se ujal u vás doma.

Slovní Labyrint lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • kekunka

  Díky za recenzi, o hře jsem slyšela a mít větší děti, asi bychom si ji pořídili. 🙂 Třeba za pár let…

 • alena5

  Díky za recenzi-hra vypadá zajímavě

 • mura

  Všem moc děkuji za info k této hře,má nám totiž přijít balíkem-jako výhra,ale nikdo se sní u nás zatím nesetkal.

 • JanaK

  Bami, tak to je úspěch, ne 😀 já momentálně usínám většinou dřív než děti(bloklá krční páteř), tak budeme hrát asi o víkendu

 • bamiska

  jani díky, slovník nepotřebujeme kluci hledají slova a vidí i taková co já ne hrajeme to s Míšou (12) každý večer před spaním, tak jsem zvědavá kdy se mu to „zají“

 • JanaK

  Nuninko, rozhodně ne, bavili se jak velcí, tak malí. Bami, někde tam bylo, že se smí všechna slova kromě tuším vlastních jmen a dokonce tam byl i odkaz na webové stránky se slovníkem.

 • Holky, díky za recenzi k této hře. Vypadá velmi zajímavě.A z toho co píšete zaujala nejenom děti. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist