Soutěž: Justýnka a asistenční jednorožec

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Mám pro vás opět tři tipy na knižní novinky, které nedovolí, aby vaše děti trpěly „akutním nedostatkem fantazie“, jak se to stalo hlavní hrdince knížky, kterou můžete právě teď vyhrát.

Velké příběhy starého OrientuVelké příběhy starého Orientu

Vydejme se do tajemného světa starověkého Orientu, kolébky nejstarších civilizací lidstva, do podivuhodných časů starověkých rozlehlých říší. Uvedené mýty, báje, legendy, povídky a pohádky, které nás seznamují s velkými tématy, osobnostmi a příběhy, patří do pokladnice světového písemnictví a kultury.

Kniha přináší nejznámější texty z pěti základních geograficko-kulturních oblastí starověkého Orientu: egyptské, mezopotamské, izraelsko-arabské, perské a indické.

Patří mezi ně příběhy o egyptském dvořanu Sinuhetovi, sumerském hrdinném králi Gilgamešovi, asyrské královně Semiramis, o izraelském siláku Samsonovi, králi Šalomounovi a královně ze Sáby, statečném indickém princi Rámovi a princezně Sítě a o spoustě dalších.

Ve starých vyprávěních, jež se po dlouhá tisíciletí přenášely z generace na generaci, najdeme veškerou moudrost a zkušenost věků a bezpočet příkladů hrdinství, odvahy, obětavosti, hrdosti i mnohých dalších ryzích hodnot opravdového lidství, které mají svou platnost a působivost i v dnešním moderním a rozbouřeném světě.

Napsal Jiří Tomek.

Pro čtenáře od 11 let, 312 stran.

Knihu si můžete objednat i zběžně prolistovat na www.albatrosmedia.cz.

Noční můry! Ztracená ukolébavka

Charlie Laird má zlé tušení…

1. Ve škole se objevila nová holka a on i jeho kamarádi ji už rozhodně někdy viděli.
2. Po setmění slýchá divné zvuky, což nikdy neznamená nic dobrého.
3. Noční můry jsou zpátky, a jsou ještě podivnější než kdy dřív.

Charlie neměl tolik zlých snů od té doby, co se postavil svým strachům. Kdykoli usne, ocitne se v podsvětě na poli, obklopený stádem děsivých černých ovcí.

Nejsou to ovečky, jaké počítáme před usnutím. Nepřecházejí poslušně jedna za druhou po můstku. Nedělají vlastně skoro nic. Ale ještě hrozivější je, že to není Charlieho noční můra. Nějak se stalo, že uvízl ve zlém snu někoho jiného. A dal by ruku do ohně za to, že v tom mají prsty dvojčata Ick a Ink. S kamarády si mysleli, že už s dvojčaty skoncovali, ale jak to vypadá, tak docela se jim to nepovedlo. A teď se ty sny plné ovčího bečení množí a Ink se objevila přímo na základce v Cypřišovém Potoce!

Charlie je přesvědčený, že Ink nemá za lubem nic dobrého. A pokud se nemýlí, bude to trvat hodně dlouho, než se lidem zase začnou zdát příjemné sny.

Napsal Jason Segel.

Pro čtenáře od 8 let, 336 stran.

Knihu si můžete objednat i zběžně prolistovat na www.albatrosmedia.cz.

 

A konečně se dostáváme ke knize, kterou jeden z vás vyhraje v této soutěži…

Justýnka a asistenční jednorožec

„Akutní nedostatek fantazie“ – tak se jmenuje zvláštní Justýnčina diagnóza, na kterou jí doktor předepsal ještě zvláštnější léčbu – šest dní stráví s asistenčním jednorožcem Hubertem. Každým dnem naplněným jejich společným dobrodružstvím se svět kolem Justýnky zdá být zábavnější a barevnější. Podívají se na místa, o kterých děvčátko ve svém oblíbeném atlasu světa nikdy nečetlo – třeba k tajemné řece Slov, na planetu Fantazie nebo do jejího vlastního výkresu!

Jen kdyby se neblížil 31. srpen. Den, kdy Justýnčina léčba končí a Hubert se bude muset vrátit zpátky do lékárny ve Fialkové ulici.

Napsala Kateřina Maďarková.

Pro čtenáře od 9 let, 88 stran.

Knihu si můžete objednat i zběžně prolistovat na www.albatrosmedia.cz.

Vyhrajte knihu, která léčí akutní nedostatek fantazie

Sponzor soutěže: Albatros Media
Termín: 27.5.2017 - 9.6.2017

Kdo vyhrál?

rom...upa@... (246)

Počet soutěžících: 164
Počet odeslaných tipů: 245

Správná odpověď

1. Jak dlouho má trvat Justýnčina léčba akutního nedostatku fantazie?
    C) 6 dní

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist