Testujeme autosedačku

Rubrika: Cestování, Pro bezpečí vašich dětí

1155335_giraffe_in_baby_seat_S pracně vyhlédnutou autosedačkou je po vzhledové stránce spokojené vaše dítě, vy jste spokojení po finanční stránce. Autosedačka má atest i certifikát, měla by proto být bezpečná. Je to skutečně pravda, nebo bychom měli být ještě pozornější?

Výrobci musí splňovat povinnou homologaci, ta ale poskytuje pouze splnění základních požadavků ochrany dítěte. Homologace různých typů autosedaček se navíc mohou mírně lišit. Jak vybrat správnou autosedačku vám může poradit například nezisková organizace – Občanské sdružení spotřebitelů TEST.

Jak TEST pracuje a co je jeho cílem?

Organizace TEST nakupuje různé výrobky, ke kterým se dostane běžný spotřebitel, podrobí je detailním testům a na základě výsledku podá informace o výrobku. Tyto informace mnohdy ukazují jiná tvrzení, než jaká se dozvíme z běžných reklam. Cílem tedy je ochránit důvěřivé spotřebitele od nekvalitních či život ohrožujících výrobků.

Jak TEST hodnotí autosedačky?

Celkové hodnocení může být „velmi dobré“ pouze, pokud je „velmi dobře“ hodnocena jak skupina zkoušek zaměřených na bezpečnost, tak skupina zkoušek sledujících komfort a obsluhu. Pokud je hodnocení jednotlivých skupin zkoušek pouze „uspokojivé“ nebo horší, výrobek nemůže mít lepší celkové hodnocení kvality.

TEST shledal, že v základní homologaci chybí například ochrana před bočním nárazem a toto sledování zahrnul v nejnovějším crash testu, do kterého bylo vybráno 20 dětských autosedaček normových skupin 0 až III.
Jako zkušební vozidlo byl použit Renault Espace, Opel Astra (pětidveřový model) a Ford Fiesta (dvoudveřový model).

Dobré výsledky:

Skupina 0+, do 13 kg
Chicco Autofix Plus, 3000 Kč – hodnocení: „dobře“ je sice uspokojivé, ale snadnost obsluhy vylučuje chybné upevnění a tím minimalizuje případná další rizika.
Maxi-Cosi Pebble, 7320 Kč – nejlepší celkové hodnocení kvality, kotevní systém ISOFIX.
Kiddy Maxifix Pro, 8980 Kč – při použití základny Kiddyfix s podpůrnou nohou poskytuje „velmi dobrou“ bezpečnost.

Skupina I, od 9 do 18 kg
Kiddy Energy Pro, 5390 Kč – jednoduchá a pohodlná obsluha, bezpečnostní pult.

Skupina II/III, od 15 do 36 kg
Concord Transformer T, 5950 Kč – kotevní systém ISOFIX.
Maxi-Cosi Rodi Airprotect, 3600 Kč – nemá kotevní systém ISOFIX a nevyžaduje dopínání autopásu.

V každém případě se vyvarujte koupi autosedaček Casualplay Prima Fix (dostatečně, 7780 Kč, skupina 0), Brevi Grand Prix T2 (dostatečně, 3950 Kč, skupina 0), Cam Viaggiosicuro S157 (nedostatečně, 3200 Kč, skupina I) a Chicco Key 2-3 Ultrafix (dostatečně, 4000 Kč, skupina II/III).

Pro více informací o testovaných autosedačkách nebo i potravinách, dudlících, pračkách, televizorech či autech si můžete předplatit časopis TEST, včetně přístupového hesla do archivu k testům na webu www.dtest.cz .

Napsal/a: Klára J.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist