Pozor na nebezpečná kousátka

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí

Ministerstvo zdravotnictví ČR opět varuje před nebezpečným výrobkem.
Tentokrát upozorňuje na chladící kousátka firmy Chicco, určená pro děti od čtyř měsíců (zejména pro ty děti, kterým rostou zuby)…

Na trh je kousátko uváděno pod katalogovým číslem 69092.
Kousátka jsou vyráběna v Číně, dovozcem pro EU je fa ARTSANA S.p.A., COMO-ITALY.
Distributorem do ČR je PICCOLLO spol. s r.o.

  Jedná se o chladící kousátka ve tvaru zeleniny:

 • lilek – v barvách zelená, žlutá, fialová
 • mrkev – v barvách zelená, žlutá, červená
 • rajče – v barvách zelená, žlutá, červená
 • kukuřice – v barvách zelená, žlutá, oranžová

Tato kousátka byla označena jako nebezpečná z důvodu, že plastové části výrobku obsahují vysoká množství chemických látek s konzervačními účinky (parabeny, 2-fenoxyethanol).

Tyto látky se snadno uvolňují do vodného prostředí, a tím i do slin dítěte, ale také do tekutiny, kterou je kousátko naplněno. Tato tekutina vykazuje vysokou toxicitu i při velmi nízkých ředěních.
Obsažené konzervační látky mohou kojencům a malým dětem způsobit kontaktní alergické reakce (vyrážka kolem úst), alergickým a atopickým dětem mohou způsobit zhoršení jejich zdravotního stavu.

Dovozce a distributoři těchto výrobků jsou povinni uvedené výrobky okamžitě stáhnout z trhu.
Zároveň jsou povinni osobě, která vlastní uvedený nebezpečný výrobek, jej dovozci či distributorovi vrátit, a to na jejich náklady.

zpracováno podle tiskové zprávy Ministerstva zdravotnictví ze dne 27. 10. 2006

Napsal/a: jarmuschka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • Anonymní

  Ahoj, taky mě zarazilo, že zrovna CHICCO, ještěže jsem tam koupila jen pár bodíček. Když příjde na ty kočárky, právě z CHICCA jsem jeden chtěla. V době kdy se měl malý narodit, tak jsme moc peněz neměli, takže jsem se musela spokojit s kočárkem z inzerátu. Jak jsem viděla maminky s takovými kočárky, tak mi trochu bylo líto, že nemůžu mít taky moderní kočárek (i když ten můj byl hezký, ale byl moderní tak před čtyřmi lety). Teď kdy to tak čtu, jsem ráda za to, co jsem měla. Je fakt, že peníze mávají s lidmi, ale už se nikdo nedívá na to, že to odskáčou naše malé nevinné dětičky, zatímco oni mají nacpané kapsy prachama.
  Dneska se člověk prostě nemůže spolehnout vůbec na nic, nejlepší by tak bylo, kdybychom si na každý nově zakoupený výrobek nechali udělat analýzu, jo ale to bychom se asi nedoplatili!!!!!
  V.

 • Jo také jse mto viděla a fakt nechápu, jak je tohel možné? Člověk důvěřuje kvalitní firmě a ono se to koukám nevyplácí…Jeden už neví, čím by dítku udělal radost a zároveň mu „neublížil“ Hrůza hrůza…

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Jo jo, člověk by čekal, že jsou renomovaná firma, takže se může spolehnout. Ale to nelze…
  Smutné, že!?

 • alice

  mě nejvíc zaráží, že taková značka jako Chicco má neustále nějaké problémy. Ať už jsou to ty kousátka, židličky na krmení nebo kočárky.A když si uvědomím ty jejich ceny…!!! My od nich nic nemáme, hlavně kvůli těm cenám, ale teď jsem i ráda

 • No, ja ty vysledky cetla v Dtestu a taky jsem se zarekla, ze Kubik zadne nestane. Jenze predtim tam byl test kocarku, kde testovali i ftalaty, tezke kovy apod. a z 15 testovanych kocarku 10 neproslo. Vcetne Chicca a Inglesiny. Takze vyrobcum jde spis o penize nez o nase miminka.

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Holky, a víte, že do D-testu jsem loni psala já?
  Mluvilo se tehdy o dudlících a savičkách s tím, že ty silikonové nesmějí být barvené.
  A já tehdy zakoupila dvě chladící kousátka od Bočka, silikonová, jedno žluté, jedno červené (barevná byla ta silikonová hmota, tekutina ne).
  Tak jsem se ve Vrbě testu na jejich stránkách na to dotazovala a v odpovědi mailem mi sdělili, že děkují za podnět a prozkoumají to.
  No, až letos, po roce a půl…
  Ale radši pozdě, než vůbec, že…

 • Anonymní

  tak ja to videla take a jelikoz Davidek bude mit 4 mesice a kousatko by uz i udrzel, a dokonce jsem o nejakem uvazovala, tak ted uz NIC . Fuj , je to otresny, ale detske veci zvlaste pro miminka by mely prochazet prisnyma kontrolama, jak je vidno neprochazi a co me udivilo nejvice, hlavne kousatka od CHICCA

 • Viděla a zděsila se:-( Už mě to fakt nebaví.

 • Jé, holky, viděly jste včera Černé ovce? Tam dělali test kousátek a prošlo jich jen pár. testovali jak plast, tak tu tekutinu uvnitř. Dost otřesný výsledek. Po tom pořadu bych kousátko nedala snad žádné!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist