Síla měsíce – Postavení Měsíce ve Zvěrokruhu

Rubrika: Co se jinam nevešlo

V minulém příspěvku jsem vás informovala o vlivu měsíčních rytmů na náš život, jak můžeme využít vliv úplňku, ubývajícího Měsíce, novoluní a přibývajícího Měsíce v náš prospěch…

Neméně důležité je však i postavení Měsíce ve Zvěrokruhu. Jeho znamení známe snad všichni, ale už ne všichni si uvědomují, jak jednotlivá znamení ovlivňuje naše tělo a jak tohoto vlivu můžeme využívat, abychom se cítili lépe.

Měsíc probíhá znameními Zvěrokruhu přibližně 28 dní, přičemž se v každém znamení zdrží asi jen dva a půl dne.
Všechno, co uděláte ve prospěch části těla, která je řízena znamením, jímž Měsíc právě prochází, je účinnější než v jiných dnech. Všechno, co zvlášť zatěžuje nebo namáhá oblast těla, která je řízena znamením, jímž Měsíc právě prochází, působí škodlivěji než v jiných dnech.

Beran – ovlivňuje hlavu, mozek, oči a nos (smyslové orgány)
Býk – má vliv na hrtan, štítnou žlázu, zuby, čelist, mandle a uši
Blíženci – ramena, paže, ruce (plíce)
Rak – hruď, plíce, žaludek, játra, žlučník
Lev – srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny
Panna – trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
Váhy – boky, ledviny, močový měchýř
Štír – pohlavní orgány, močovody
Střelec – stehna, žíly
Kozoroh – kolena, kosti, klouby, kůže
Vodnář – holeně, žíly, systém žláz
Ryby – nohy, prsty u nohou

Všimli jste si někdy, že v určité správné chvíli lze docílit výrazně pozitivnějšího účinku, zatímco o den později se dostaví spíše neúspěch? Například: když se provede operace v obličeji krátce před novoluním, je úspěch mnohem větší než jen o několik dní později při přibývajícím Měsíci (např. odstranění mateřských znamének). Nebo že je masáž ramen nejúčinnější, když Měsíc stojí ve znamení Blíženců? Nebo že je pro vás horská túra mnohem náročnější ve dnech, kdy Měsíc stojí ve znamení Lva a působí na srdce a krevní oběh? Nebo (to znáte určitě všechny) že nám účes od kadeřnice zrovna nesedl jako jindy (či trvalá špatně chytla nebo se barva na vlasy brzy vymyla)? Nebo že nás bolí hlava, když se ohlašuje znamení Býka? Že těžko snášíme tučná jídla v Blížencích, Vahách a Vodnáři?

Dříve lidé vyrůstali a žili v souladu s měsíčním kalendářem, aniž by ho potřebovali, protože jim příroda mnoha signály zřetelně naznačila proměnu jednoho znamení v druhé.
Dnes tyto signály už zřejmě nejsme schopni registrovat, ale proč si nevzít na pomoc lunární kalendář a vyzkoušet vliv Měsíce na vlastní kůži? Nemáte co ztratit a dost možná, že budete opravdu příjemně překvapeni výsledkem !!!

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Krásná paní „říká“:
  Chcete-li mít lví hřívu, zastřihněte si konečky vlasů, budou silnější a zdravější (19.-21.12.05 – měsíc ve lvu)
  Navštivte kadeřníka, sestřih i trvalá déle vydrží (22.-23.12.05 – měsíc v panně)
  Ať v tuto dobu věnujete nějakou péči taky sobě, ne!? ;o)

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Xixao, to nebyla výtka, jen můj postřeh… ;o)
  jinak vím, že je třeba problém se zrozenci třeba v den rovnodennosti… Můžou se narodit v ten den, v tu samou hodinu, ale rok od sebe, a každý bude v jiném znamení…. Tak to bude asi i s tím měsícem…
  no a každý si musí najít ten kalendář, toho autora, který mu vyhovuje…
  Já si vybrala Krásnou paní…
  Přivedla mě na ni moje kosmetička… a objednávala mě podle toho… a vůbec na mě zkoušela různé jiné „šarlatánské“ kousky… ;o)

 • Jarmuschko,
  co se týká Tvé výtky – žádné z informací uváděných ve článku nevychází jen a pouze z nějakého lunárního kalendáře. Nejvíce jsou to informace z dlouhodobého „studia“ této problematiky.
  Každý kalendář má „výchylky“ od ostatních – všimni si, že už to nejzákladnější rozdělení 12 znamení zvěrokruhu se v každém ze zdrojů liší – např. 20. leden je někde uváděn pod vliven Kozoroha, někde pod vlivem Vodnáře. A to se týká všech znamení – 1-denní odchylka.
  Takže není divu, že se mohou lišit právě i další okruhy a další a další informace (ale při podrobnějším studiu tuto odchylku lze pochopit a lze s ní „pracovat“).
  To pro vysvětlení :))

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Lunární kalendář Krásné paní nemůžu než doporučit… dá se k němu dokoupit i „kapesní“ diář (do úplně malé kabelčičky se nevejde…), kde je ve zkrácené podobě to, co ve stolním kalendáři… a člověk to může mít vždy po ruce…
  Jen jsem si všimla, že Xixao uvádí ty okruhy vlivu měsíce podle znamení zvěrokruhu trošku jinak, než je to právě v lunárním kalendáři Krásné paní…. Asi záleží na autorovi…

 • quendolina
  quendolina

  Xixao, díky za rady. Určitě si vyberu.

 • Quendolino,
  každý kalendář je opravdu jiný.
  Kalendáře Krásné paní jsou bezva, ale cenově náročnější, protože obsahuje ještě deník (pro laika dost náročné, podle mého názoru, moc jsem ho neužila), ale jinak to je nejlepší kalendář, který jsem si koupila.
  Obsahuje rady, co ten daný den nejlépe dělat – od péče o pleť, kůži, přes vhodné cviky, po zalévání kytek a praní prádla. Zkrátka praktické tipy pro každý den.
  Lunární kalendář Krása těla mě trochu zklamal, protože se věnuje opravdu jen a jen péči o pleť, uvádí konkrétní pleťové masky, které daný den používat, jak na zrohovatělou pokožku, kdy stříhat nehty, kdy navštívit kadeřníka- kdy stříhat, kdy barvu, kdy trvalou.
  Ale nic víc. Myslím, že zas až tak podrobně a pravidelně takové informace nepotřebujeme, snad by je využila právě nějaká kosmetička nebo kadeřnice. Ale nakonec – už ten název napovídá, čemu se nejvíc věnuje…
  Lunární kalendář od Helmy je od každého trochu a za přijatelnou cenu.
  Na trhu jich objevíš jistě mnohem víc, některé se zaměřují na horoskopy, což je spíše o komerci 🙁
  Záleží, co chceš nejlépe sledovat a vyzkoušet, já jsem byla spokojení opravdu nejvíce s Krásnou paní 🙂

 • quendolina
  quendolina

  Xixao, rozhodla jsem se, že si koupím na příští rok lunární kalendář a zkusím to všechno vypozorovat. Jen nevím který je nejlepší, teda pokud existuje více druhů – podle Tvého zdroje (Lunární kalendář Krásné paní 2004 (vydavatelství Krásná paní), Lunární kalendář Krása těla 2005 (Altin), Lunární kalendář 2006 (Helma))
  Poradíš, který je nejlepší na běžný každodenní život?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist