Jak přežít nákup v hypermarketu

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nakupujete rádi/y? Jistě řada z nás nakupuje něco ráda a něco jen z nutnosti. A někteří nákupy nesou jen těžce a do hypermarketů se vydávají jen se sebezapřením a utrpením. Tak pro ty mám pár „dobře míněných rad“, jak podobnou akci přežít bez újmy na zdraví a trvalých následků na duši :-)…Máte jasnou představu, co koupit? Předem se informujte o poloze zboží, které máte vyhlédnuto — nestyďte se využít telefonický a internetový helpdesk. Bloudit po obchodě a ptát se doplňovačů regálů není příliš zábavný sport (nehledě na velké riziko, že některého z nich vzteky zabijete).

Co se trochu odreagovat na úkor tamější ochranky? S oblekem, který připomíná jejich uniformy, a plastovou vysílačkou z hračkářství si lze užít trochu legrace – navlečte se do mundúru, křižujte postranní uličky a občas nenápadně nasypte do vysílačky nějaké šifrované sdělení.

Věnujte čas domácímu tréninku otevírání mikrotenových sáčků. Existuje-li jediná situace, při níž dostanete chuť rozmlátit absolutně vše v dohledu, je to ten okamžik, kdy se s totální marností snažíte rozdělit vedví jednovrstevný obdélník.

Hurá k pokladně ! Souboj s časem při dávání věcí do tašek u pokladny patří k nejtraumatičtějším složkám nakupování. Chcete-li se vyhnout situaci, kdy se marně snažíte zpracovat rostoucí hromadu již namarkovaného zboží a zezadu do vás netrpělivě šťouchá loktem nějaká profesionální nákupní stvůra, jednoduše plaťte pokaždé kartou.

Využívejte pokladen, kam je povoleno vcházet s maximálně pěti výrobky. Obří nákup spravedlivě rozdělte na malé díly a své počínání obhajujte tvrzením, že nakupujete pro několik desítek imobilních držitelů průkazu ZTP.

Připraveni? Tak vzhůru na nákupy ……!

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Pomněnka

  Psala jsem, že to možná byl vtip a já to špatně pochopila… Ale stejně jsem čekal něco jiného, pod tím názvem..

 • Já to vzala s rezervou a pobavilo mě to. Xixao, jsem jediná, ale aspoň něco, ne? :o)

 • Ahoj holky,
  díky za kritiku….
  Článek měl snad trochu pobavit, černý humor je snad taky humor, ne? Třeba se pochopíme příště…:)

 • také jsem si představovala jiný příběh :o( Nějak mě to nezaujalo..většinou chodím nakupovat ráda a do stejných marketů a když jdu do jiných, tak si to náležitě vychutnávám-je to takové odreagování z toho stereotypu na MD :o), neberu to jako zlo nebo zdržování….a s dětma to přežíváme úplně v pohodě a abcyh si sedla k netu a mrkla nejprve kde co v daném makretu mají? To mě příjde „ulítlé“..promiň…

 • Taky jsem si pod tím názvem představilaněco jiného :o(
  Zrovna včera jsem tam byla sama s holkama (3,1) nakupovat :o)) a žádný horor to nebyl :o)) Káťa jezdila s malým vozíčkem a já s Eli ve vevelkém :o))
  Ono si totiž stačí naplánovat hodinu nákupu, já mám odzkoušeno tam zajet hnedle po ránu :o)) a jsem v celém hypermárketu skoro sama – ostatní obchůdky otevírají až kolem té 9 a tak tam opravdu moc lidiček není :o)) to je bájo :o))
  Taky se nám jednou stalo že jsme se do Teska dostali až po 20 hodině a je to taky super, kamarád tam před Vánoci jezdí ne 3 v noci – a chválí si to, ale nejsem blázen kvůli nákupu vstávat tak brzy, to si raději chvilku počkám ve frontě :o))
  A ty fronty, nevím kde nakupujete já v MB v Hypernově a musím říct že jsem hnedle u kasy a to nandávání do košíků – nandávám v klidu až když to mám vše srovnané v taškách a uložené v ve vozíku teprve potom jdu platit :o))
  Žádný stres….pohoda i s dětma :o))
  A s hledáním výrobků v uličkách, mě to nevadí, konečně vytáhnu paty z baráku a tak si to pořádně užívám :o)) i když je se mnou manžel tak ten ze mdě šílí :o))že mi to tak dlouho vše trvá, mám vyzkoušeno že nákup s povozením dítek na autíčkách a kolotoči stihnem za 2 hodiny :o))
  Všichni spokojení já i dítka a manžílek se zklidní doma po té co se nají :o)) a napije koukeného pivka :o))

 • kopretinka

  uff asi to mělo pobavit, ale mně to taky vtipné moc nepřijde, promiň….já to s takovou radostí otevřela a jsem zklamaná

 • Pomněnka

  Teda já nevím, ale přijde mi to o ničem – než půjdu nakoupit, mám na netu najít, kde zboží najdu a strávit tím 2krát tolik času? Hrát si na ochranku?
  To se ti podle mého názoru moc nepovedlo, Xixao… 🙁
  A k těm 5ti položkám – to mi přijde úplně uhozené – jednak je to zbytečná práce s tím dělením, ale hlavně chceš říct, že fakt lidi s 5ti rohlíky a mlíkem necháš čekat jen proto, abys neměla trauma z toho, že si nákup nestihneš uklidit? A ohánět se průkazy ZTP(/P) to mi přijde pěkně trapné – je ti líto, že jsi zdravá???
  Neber to ve zlém, jen fakt myslím, že to není úplně to, co bych si pod názvem představovala…

  Nebo jsem to špatně pochopila, v tom případě se omlouvám.

  Moje rada pro tápající nakupující: Nakupvat buď tam, kde to známe, nebo v malých samoobsluhách – tam mají míň zákazníků, takže vám rádi poradí a navíc budou vědět, kde co mají..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist