Jak přežít nákup v hypermarketu

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nakupujete rádi/y? Jistě řada z nás nakupuje něco ráda a něco jen z nutnosti. A někteří nákupy nesou jen těžce a do hypermarketů se vydávají jen se sebezapřením a utrpením. Tak pro ty mám pár „dobře míněných rad“, jak podobnou akci přežít bez újmy na zdraví a trvalých následků na duši :-)…

Máte jasnou představu, co koupit? Předem se informujte o poloze zboží, které máte vyhlédnuto — nestyďte se využít telefonický a internetový helpdesk. Bloudit po obchodě a ptát se doplňovačů regálů není příliš zábavný sport (nehledě na velké riziko, že některého z nich vzteky zabijete).

Co se trochu odreagovat na úkor tamější ochranky? S oblekem, který připomíná jejich uniformy, a plastovou vysílačkou z hračkářství si lze užít trochu legrace – navlečte se do mundúru, křižujte postranní uličky a občas nenápadně nasypte do vysílačky nějaké šifrované sdělení.

Věnujte čas domácímu tréninku otevírání mikrotenových sáčků. Existuje-li jediná situace, při níž dostanete chuť rozmlátit absolutně vše v dohledu, je to ten okamžik, kdy se s totální marností snažíte rozdělit vedví jednovrstevný obdélník.

Hurá k pokladně ! Souboj s časem při dávání věcí do tašek u pokladny patří k nejtraumatičtějším složkám nakupování. Chcete-li se vyhnout situaci, kdy se marně snažíte zpracovat rostoucí hromadu již namarkovaného zboží a zezadu do vás netrpělivě šťouchá loktem nějaká profesionální nákupní stvůra, jednoduše plaťte pokaždé kartou.

Využívejte pokladen, kam je povoleno vcházet s maximálně pěti výrobky. Obří nákup spravedlivě rozdělte na malé díly a své počínání obhajujte tvrzením, že nakupujete pro několik desítek imobilních držitelů průkazu ZTP.

Připraveni? Tak vzhůru na nákupy ……!

Napsal/a: Xixao

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Pomněnka

  Psala jsem, že to možná byl vtip a já to špatně pochopila… Ale stejně jsem čekal něco jiného, pod tím názvem..

 • Já to vzala s rezervou a pobavilo mě to. Xixao, jsem jediná, ale aspoň něco, ne? :o)

 • Ahoj holky,
  díky za kritiku….
  Článek měl snad trochu pobavit, černý humor je snad taky humor, ne? Třeba se pochopíme příště…:)

 • také jsem si představovala jiný příběh :o( Nějak mě to nezaujalo..většinou chodím nakupovat ráda a do stejných marketů a když jdu do jiných, tak si to náležitě vychutnávám-je to takové odreagování z toho stereotypu na MD :o), neberu to jako zlo nebo zdržování….a s dětma to přežíváme úplně v pohodě a abcyh si sedla k netu a mrkla nejprve kde co v daném makretu mají? To mě příjde „ulítlé“..promiň…

 • Taky jsem si pod tím názvem představilaněco jiného :o(
  Zrovna včera jsem tam byla sama s holkama (3,1) nakupovat :o)) a žádný horor to nebyl :o)) Káťa jezdila s malým vozíčkem a já s Eli ve vevelkém :o))
  Ono si totiž stačí naplánovat hodinu nákupu, já mám odzkoušeno tam zajet hnedle po ránu :o)) a jsem v celém hypermárketu skoro sama – ostatní obchůdky otevírají až kolem té 9 a tak tam opravdu moc lidiček není :o)) to je bájo :o))
  Taky se nám jednou stalo že jsme se do Teska dostali až po 20 hodině a je to taky super, kamarád tam před Vánoci jezdí ne 3 v noci – a chválí si to, ale nejsem blázen kvůli nákupu vstávat tak brzy, to si raději chvilku počkám ve frontě :o))
  A ty fronty, nevím kde nakupujete já v MB v Hypernově a musím říct že jsem hnedle u kasy a to nandávání do košíků – nandávám v klidu až když to mám vše srovnané v taškách a uložené v ve vozíku teprve potom jdu platit :o))
  Žádný stres….pohoda i s dětma :o))
  A s hledáním výrobků v uličkách, mě to nevadí, konečně vytáhnu paty z baráku a tak si to pořádně užívám :o)) i když je se mnou manžel tak ten ze mdě šílí :o))že mi to tak dlouho vše trvá, mám vyzkoušeno že nákup s povozením dítek na autíčkách a kolotoči stihnem za 2 hodiny :o))
  Všichni spokojení já i dítka a manžílek se zklidní doma po té co se nají :o)) a napije koukeného pivka :o))

 • kopretinka

  uff asi to mělo pobavit, ale mně to taky vtipné moc nepřijde, promiň….já to s takovou radostí otevřela a jsem zklamaná

 • Pomněnka

  Teda já nevím, ale přijde mi to o ničem – než půjdu nakoupit, mám na netu najít, kde zboží najdu a strávit tím 2krát tolik času? Hrát si na ochranku?
  To se ti podle mého názoru moc nepovedlo, Xixao… 🙁
  A k těm 5ti položkám – to mi přijde úplně uhozené – jednak je to zbytečná práce s tím dělením, ale hlavně chceš říct, že fakt lidi s 5ti rohlíky a mlíkem necháš čekat jen proto, abys neměla trauma z toho, že si nákup nestihneš uklidit? A ohánět se průkazy ZTP(/P) to mi přijde pěkně trapné – je ti líto, že jsi zdravá???
  Neber to ve zlém, jen fakt myslím, že to není úplně to, co bych si pod názvem představovala…

  Nebo jsem to špatně pochopila, v tom případě se omlouvám.

  Moje rada pro tápající nakupující: Nakupvat buď tam, kde to známe, nebo v malých samoobsluhách – tam mají míň zákazníků, takže vám rádi poradí a navíc budou vědět, kde co mají..

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist