Znovuzrozený Charles Dickens?

Rubrika: Kulturní a literární tipy

V dubnu se milovníkům epických příběhů dostává do rukou dílo mladého nadějného autora a ilustrátora D. M. Cornishe – Začátek cesty. Začátek cesty je 1. dílem výpravné trilogie TETOVÁNÍ KRVÍ, která byla napsána nejen pro děti a mládež.
Vy ji můžete vyhrát v soutěži Víte…? od 30.4. do 13.5.2008.

Nadaného a uznávaného D. M. Cornishe nazývají zahraniční média novodobým Dickensem. Knihu vydává v těchto dnech Nakladatelství Fragment.

Polokontinent – země, kde se odehrává důmyslný příběh, vychází z reálií přelomu 18.–19. století a je součástí většího světa, který v knize prozatím nedostává jméno.
Je to nebezpečné místo. Příšery a lidé tu žijí v nebezpečném sousedství. Města, vesnice, poutníci i sedláci, všichni potřebují ochranu před příšerami, a proto existují jedinci, kteří podstoupili speciální chirurgický zákrok a za poplatek je příšer zbavují. Kdo přemůže příšeru, může se tetovat její krví.

Cornishova fantazie je jedinečná. Postavy a jejich vlastnosti jsou vylíčeny do nejmenších detailů.
Autor perfektně popisuje stavbu a funkci neobvyklých předmětů, které se v příběhu vyskytují. Například spousta lodí není poháněna vesly nebo motory, ale živými organismy bez mozku, které jsou srostlé s lodí a vytvářejí kinetickou energii, která uvádí loď do pohybu…

Kniha fascinuje čtenáře po celém světě nejen svým barvitým a skvěle promyšleným příběhem, ale i fantastickými ilustracemi od samotného autora. Licenční práva byla prodána do více než 30 zemí světa a toto dílo získalo několik knižních ocenění.
Za všechny uveďme například Aurealis Award v kategorii beletrie pro mládež, Čestnou cenu v soutěži Children´s Book Council of Australia a rovněž nominaci na cenu ALA Best Books 2007.

Nezůstalo však jen u čtenářů. Hollywoodští scénáristé pojali knihu jako předlohu k velkofilmu, který má přijít do kin v roce 2010 (The Jim Hanson Company).

Druhý díl plánované trilogie vychází v Austrálii a současně v USA v květnu letošního roku pod názvem Lamplighter. Nakladatelství Fragment vydává tuto knihu v těsném závěsu, v září 2008.

Anotace
Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba?

Z anglického originálu Monster Blood Tattoo přeložila Drahomíra Michnová.
138×205 mm, 352 stran, 1. vydání 2008, pevná vazba, 349 Kč

Doporučujeme: www.monsterbloodtattoo.com

Ohlasy ze zahraničí:
„Při čtení knihy jsem měla neustále pocit, jako když nemohu popadnout dech!“
(Tamora Pierce, autorka beletrie pro mládež)

„Nevšední a podivuhodný nový svět, propracovaný do nejmenšího detailu, naprosto přesvědčivý!“
(Lloyd Alexander, spisovatel, držitel ceny Newbery)

„Pečlivě připravená zápletka, obdivuhodná představivost, velmi bohatě zpracované.“
(Michael Cart, spisovatel, odborník na dětskou literaturu)

„Úchvatné!“
(Booklist)

O autorovi
D. M. Cornish, odkojený sériemi Star Wars, posedlý Lewisem a Tolkienem, je přesvědčený o existenci jiných civilizací a světů. Již od útlého mládí nosí v hlavě myšlenku, že spisovatelé k nim mají klíč.
Studoval kresbu a knižní ilustraci na University of South Australia, kde od roku 1993 pomalu shromažďoval poznámky a načrtl stovky kreseb ke svému Polokontinentu, které se sotva vešly do 23 poznámkových bloků.

Po setkání s nakladatelkou dětských knih, která nahlédla do jeho poznámek, byl „násilím“ dotlačen k tomu, aby ze svých zápisků a kreseb konečně sestavil svou vysněnou knihu. D. M. Cornish tedy opustil své dobře placené zaměstnání a po dva roky skoro nevycházel z bytu, dokud nevytvořil tento vzrušující příběh.

Kniha o Rosamundovi byla na světě.

Knihu si můžete objednat ZDE

Knihu můžete vyhrát v soutěži Víte…?
od 30. dubna do 13. května

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Gratuluji výherkyni a užij si výhry.

  • Petra Vymětalová

    Soutežní otázka: Kdy má přijít do kin velkofilm natočený podle této knihy?
    Správná odpověď: v roce 2010

    Počet soutěžících: 410

    Výherkyně: zuzi 11

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist