Vysněný polibek

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Pamatujete si, čím jste se chtěly stát, když vám bylo 5 let? Nevím proč, ale bývá to velice oblíbená otázka učitelů již v mateřské školce. Copak v 5ti letech vím, čím se chci stát? Raven v tom má ale jasno. Chce se stát upírkou…

Upíří polibky – Počátek, Zoner Press

V malém městečku jménem Dullsville žije Raven se svými rodiči a s mladším bratrem. Má jedinou kamarádku Becky, která  stejně jako ona nezapadá mezi ostatní děti. Raven se liší od jiných dětí nejen svým výstředním chováním, ale také vzhledem. Obléká se nejraději do černého, používá černý lak na nehty a k tomu černou rtěnku, nejraději chodí na hřbitov a pozoruje staré strašidelné sídlo.
Jejím největším nepřítelem je již od školky Trevor a nezměnilo se to ani na střední škole, kam právě chodí. Trevorův otec vlastní polovinu městečka, každý se ho bojí a Trevor toho velice rád využívá k šikaně svých spolužáků. Jediná Raven se ho nebojí a také je jediná, kterou Trevor „nedostal“.

Raven je magnet na potíže. I když je sama nevyvolává,  vždycky se dostane do nějakého maléru. Stejně tak, jako když se do jejího městečka a do strašidelného domu nastěhují noví majitelé. Protože je posedlá upíry, chce dokázat, že noví majitelé (Strelingovi) právě upíři JSOU. O nových majitelích po městečku kolují různé historky, které Raven v jejím přesvědčení jenom utvrzují. Když se konečně seznámí s Alexandrem a přeskočí mezi nimi jiskra, ví, co musí udělat. Chce se nechat kousnout. To by pak byl ten nejlepší důkaz pro všechny.

Blíží se sněhový školní ples a Raven pozvala Alexandra jako svůj doprovod. Ples dopadne pro Raven opravdu špatně. Trevor totiž Becky vydíral a ta mu řekla vše, co ví o Raveniných plánech, o jejích schůzkách s Alexandrem, kde se vídali a co dělali. Alexander je opravdu nazlobený a nechce Raven už vidět. Ta všem pěkně od plic řekne, co si o nich a jejich strachu z Trevora myslí, jak jsou zbabělí a sobečtí. Možná to bylo právě tím, co řekla, možná toho i ostatní už měli dost, ale všichni se nad tím zamysleli a udělali něco, co by nikdo nečekal – Uvítací párty pro „upíry“.

Je Alexandr opravdu upír? Splní Ravenin sen a přemění jí v upírku? Nebo se Raven svého snu konečně vzdá ? Tak to si budete muset přečíst v nové knížce Upíří polibky – Počátek.

Raven je stále dítě, i když už má 16 let, je tak trochu sobec, který vidí jenom sebe. Pokud se dostane do maléru, nechce nést následky. Myslí si, že jsou všichni proti ní.

Na konci sice uzná, že se chovala stejně pokrytecky jako ostatní a snaží se vše napravit, ale dokáže jí odpustit její bráška, ke kterému se nikdy nechovala moc hezky?

Myslím si, že je to dokonalý popis dnešní pubertální mládeže, která si myslí, že může vše.

Knížka Upíří polibky je určená pro –náctileté, ale klidně jí můžete dát přečíst i mladší „nadšenkyni upírů“.
Nemůžu říct, že knížku přečtete jedním dechem. Chybí mi tam ten strhující děj, který vás nutí číst a číst, dokud se nedostanete na poslední stránku. Také by to chtělo zajímavější děj, ale pro mladší generaci než jsem já může být knížka čtivá. Možná se z ní i poučí, i když u dnešní mládeže těžko říct.
Za sebe můžu říct, že jsem si knížku ráda přečetla, ale rozhodně nebude patřit mezi mé oblíbené upírské knížky. Pokud ale chcete dárek pro –náctiletého nadšence upírů, koupí knihy chybu neuděláte.


Upíří polibky – Počátek
Vydalo nakladatelství Zoner Press
Autor
: Ellen Schreiber
Překlad:
Markéta Pravdová
Rozměry
: 146×210
Počet stran
: 160
Typ vazby: brožovaná

Knihu Upíří polibky – Počátek si můžete objednat například zde.


Vydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

V průběhu let 2010 – 2011 vydavatelství zařadilo do nabídky tituly z žánru osobní růst, volný čas a hobby. V edičním plánu Zoner Press nechybí ani dětmi oblíbené pohádky.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist