Vykročme na cestu…

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Mnoho lidí si uvědomuje, že není všechno vždy zcela racionálně vysvětlitelné, že se někdy dějí zvláštní věci,  někteří lidé mají zvláštní a nepochopitelné schopnosti a dokáží vidět a chápat věci a jevy pro ostatní nepochopitelné a neuchopitelné. Mnoho lidí cítí existenci zvláštní energie v našem světě, které někdo říká Bůh a někdo to považuje za vesmírnou sílu, které žádná jména nedává. Zajímají-li vás tato témata, určitě vás knížka nezklame.

Drunvalo Melchizedek je velký vizionář, který se zabývá studiem lidského vědomí a lidského potenciálu. O tomto tématu vydal již  dvě známé knihy pod názvem Květ života a Mer-Ka-Ba.  Jeho další Kniha Žít v srdci, kterou v roce 2011 vydalo nakladatelství PLOT, volně navazuje na předchozí dvě knihy a odkrývá další dosud neodhalené oblasti.

Je možné říci, že kniha se v podstatě skládá ze dvou částí, přestože je členěná do devíti kapitol. První část tvoří tři kapitoly, které popisují určité zázračné úkazy, jevy nebo schopnosti některých lidí. Nejdříve nám D. Melchizedek popisuje zvláštní situaci vyčištění ovzduší v Denveru za pomoci přístroje, který se vyladí pomoci lidské mysli a poté působí na ovzduší, které se tímto procesem očišťuje. Informuje nás také o odmítavém postoji politiků k plošnému využití tohoto zázračného přístroje, přestože důkazy o jeho fungování jsou prý zcela prokazatelné.

Dalším zázrakem popisovaným v této knize je vidící slepá žena. Tato žena ale nevidí tak jako my – tedy naše běžné okolí, ona je schopná vidět i obrazy z jiných pro nás běžně nedostupných dimenzí. D. Melchizedek popisuje, jak se s touto ženou spojil a jak ho naučila vidět stejné obrazy z jiných světů, tak jak to vidí ona. Schopnosti zvláštního vidění pomocí jiných orgánů objevil Drunvalo i u několika jiných osob – žena, která vidí svými končetinami, děti, které vidí pomocí uší, špičky nosu, jazyka, vlasů, podpažních jamek rukou a nohou. Dále popisuje setkání s dalšími lidmi se zvláštními jasnovidnými schopnostmi, setkání s kmeny, které sdílejí svou energii a vzájemně komunikují prostřednictvím Matky Země, zvláštní sílu společných modliteb určitých lidských společenství a podobných neuvěřitelných zážitků.

Následující část je částečně částí praktickou. Nejdříve se seznámíme s posvátným místem v našem srdci, od kterého jsme se vzdálili a do něhož je nutné se vrátit, abychom mohli posunout celou naší existenci smysluplněji dál. Naučíme se postupně techniky, které nám umožní se do tohoto posvátného místa dostat a zažít neuvěřitelně nádherný pocit jednoty a pochopení. Návody jsou doplněné o popis zkušeností jednotlivých lidí, kteří informují o zážitku, když se do posvátného místa v srdci dostali. Pokud se nám to podaří a do posvátného místa se dostaneme, můžeme z tohoto místa začít tvořit svůj život v jednotě se samotným Bohem.

Knížku doplňuje CD, které obsahuje dvě cesty do posvátného místa, a to jednu pro muže  a jednu pro ženy. Nejdříve zažijete řízenou meditaci, která vás připraví na cestu do vašeho srdce a poté řízený návod, jak se tam správně dostat a zažít ten nádherný pocit.

V knize D. Melchizedek často odkazuje na jevy a termíny popisované v jeho předchozích knihách a předpokládá, že je toto již čtenáři známo, takže pro někoho, kdo jeho knihy nečetl, může být text občas těžko pochopitelný až nesrozumitelný.  Nicméně popisuje úžasné a neuvěřitelné jevy, které jsou svým způsobem lákavé a nádherné, ať už jsou pravdivé nebo ne. A cesta do vlastního srdce je určitě zajímavým dobrodružným pokusem, jak se o sobě a o světe dozvědět zase něco víc.


Žít v srdci

Vydalo nakladatelství Plot

Autor: Drunvalo Melchizedek

Počet stran: 136
Formát: A5
Vazba: pevná
ISBN:
978-80-7428-079-5
Vyšlo: 6.12.2011

Knihu Žít v srdci si můžete objednat například zde.


Nakladatelství PLOT vzniklo v roce 1998 a zahájilo svou činnost jakožto malé rodinné nakladatelství literaturou zaměřenou na volný čas, kynologii a humoristickou beletrii. Od té doby prošlo několika změnami a tématickým vývojem. Začaly se průběžně rozvíjet ediční řady, nakladatelství začíná spolupracovat s mnoha českými autory, výtvarníky a pouští se i do literatury překladové.

V dnešní době vydává nakladatelství okolo 40 titulů ročně a tento průměr si chce udržet i nadále. Nejde nám o to, chrlit na již tak přesycený knižní trh desítky novinek měsíčně, ale spíše vyprodukovat kvalitní titul jak po stránce odborné tak po stránce výrobní.

Napsal/a: Zuzana Svobodová

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist