Vychutnejte si vánoční atmosféru!

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Volnočasové aktivity

Vánoce se kvapem blíží. Pro všechny, kteří si chtějí doslova vychutnat tu pravou vánoční atmosféru plnou dobrot, přinášíme pár tipů, kam vyrazit…

Olomoucké vánoce

24. listopadu – 23. prosince 2012, Horní a Dolní náměstí, Olomouc, region Olomoucký

Kouzelné historické centrum Olomouce je ideálním místem, kde si užít pravou vánoční atmosféru. Horní i Dolní náměstí se zaplní stánkaři, kteří návštěvníkům nabídnou celou škálu vánočního zboží a kvalitních vín. V prodeji se objeví například známá Norimberská vína a punče nebo punč Vídeňský. Rozmanité gastronomické speciality potěší hladové návštěvníky.

Radujme se, veselme se

1. – 6. prosince 2012, Skanzen Strážnice, region Jihomoravský

Užijte si atmosféru pravých Vánoc tak, jak je na Slovácku slavili naši předkové na přelomu 19. a 20. století! Během víkendu bude akce doplněna o vánočně laděné pochoutky, můžete si například nechat upéct štědrovečerní oplatek, ochutnat typické vánoční cukroví nebo se ohřát u misky horké zabíjačkové polévky či hrnku svařeného vína. Ke koštu budou rovněž připraveny domácí pálenky a mladé víno.

Krušnohorský advent na Božím Daru

2. – 23. prosince 2012, Boží Dar, region Karlovarský

Po celý prosinec máte možnost zavítat na náměstí v Božím Daru, kde každý víkend proběhnou adventní trhy a koncerty. Pro zahřátí vám zde nabídnou svařené víno a chuťové pohárky potěšíte tradičním vánočním cukrovím nebo saskou vánoční štolou.

Předvánoční Kuňkání pod Kuňkou

8. prosince 2012, Perníková chaloupka, Ráby, region Pardubický

Potěšte všechny své smysly v Perníkové chaloupce! Vůně perníků a dalších sladkých dobrot se bude nést až do širokého okolí. K ochutnání zde naleznete mnoho druhů perníčků od známé perníkářky a svou klasickou nabídkou jistě nezklame ani Červená Karkulka, Otesánkova mlsárna a U všech čertů – útulna a občerstvovna

Vánoční festival otevřených sklepů

8. – 9. prosince 2012, Brno, region Jihomoravský

Nezapomenutelná atmosféra brněnských sklepů, restaurací a vináren doprovodí degustaci vín ze čtyř jihomoravských podoblastí. Festival nabídne také speciální gourmetská menu a pestrý doprovodný program například v podobě cimbálové nebo jazzové hudby. Cena vstupenky zahrnuje ochutnávku tří set vzorků vín a mnoho dalšího.

Terra Madre – Den Matky Země

10. prosince 2012, Nadace partnerství, Brno, region Jihomoravský

Inspirujte se a připravte vánočního kapra tak trochu jinak. Tři špičkoví šéfkuchaři ze známých restaurací vám ukáží jak na to. Přijďte se naučit užitečné triky a hlavně ochutnat výtečné pokrmy připravené z kvalitních surovin. Akce se koná v Den Matky Země, celosvětové oslavy místních potravin a pochoutek, propagace udržitelné produkce a spotřeby jídla.

Vánoce ve skanzenu Zubrnice

15. – 16. prosince 2012, Zubrnice, region Ústecký

Období adventu, klidu a míru si připomenete v zubrnickém skanzenu. Přivítá vás vánoční stromek ozdobený jablíčky, ořechy a perníkem, u něhož na vás dýchne atmosféra dávných časů. Ty vás provedou celým skanzenem. Dozvíte se, jaké vánoční zvyky se dodržovaly na přelomu 19. a 20. století a pochutnáte si na vánočním cukroví a svařeném víně.

Vánoční brunch v Corinthii

26. prosince 2012, Corinthia Hotel, Praha

Nač se doma trápit u plotny, když vám v Corinthii připraví nespočet lahodných pokrmů. Dopřejte si netradiční odpoledne s celou rodinou. Stoly se budou prohýbat pod takovými dobrotami, jako jsou mořské plody a čerstvé ryby. Chybět nebudou ani různé variace antipasti, polévka a dezerty. U hlavních chodů se podíváme do dalekých krajin v podobě pasty s humřím masem a českou klasiku bude zastupovat třeba svíčková. A ani vaše děti nepřijdou zkrátka i pro ně budou připraveny oblíbené pochoutky.

Na Štěpána otevřená brána

26. prosince 2012, Státní hrad Buchlov, region Zlínský

Velká vánoční akce na hradě Buchlov nabídne výstavu vánočních ozdob, starých pohlednic, betlémů a odlévání olova. Vánočně laděné občerstvení vás zahřeje i zasytí, podávat se bude třeba svařené víno a domácí zabijačkové produkty.

Tipy na vánoční gastronomické akce vám přinesl portál
Gastronaut – Rozcestník dobrých chutí

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist