Kuchař bez čepice a jeho vánoční recepty

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Recepty

Když každý přiloží ruku k dílu, tak nikdo nezůstane v kuchyni sám. To je vánoční poselství Jamieho Olivera, které na 2 DVD právě vydává InterSonic spolu se spoustou báječných receptů tohoto světoznámého šéfkuchaře.

Upřímně si myslím, že není moc lidí, kteří by Jamieho neznali. Takže jen pro pořádek jsem dohledala pár informací. James Trevor Oliver se narodil v Essexu v roce 1975. Jeho rodiče zde vedli oblíbenou kriketovou hospodu, a proto není překvapivé, že Jamieho kuchařské začátky byly právě v kuchyni „The Cricketers“. Aby získal víc zkušeností, vydal se po vystudování do Francie. Po návratu jeho cesta vedla přes několik vyhlášených Londýnských restaurací, až do „River Café. V dokumentu o této restauraci se poprvé dostal před kamery a den po jeho odvysílání již dostával nabídky na kuchařské show. Na jednu kývl a od té doby Jamieho známe jako kuchaře bez čepice – netradičního kuchaře, spisovatele knížek, nebo bojovníka za zdravější školní jídelny.

Také jeho osobní život je poměrně pestrý – od roku 2000 je ženatý se svou dlouholetou přítelkyní Juliette a spolu mají již 3 nádherné holčičky (Poppy, Daisy a Petal) a loni v září Jools, jak Jamie říká své ženě, přivedla na svět syna Buddyho.

Dosti informací, vrhneme se na obsah. Jelikož já s dětmi Jamieho milujeme, nedočkavě jsme DVD vložili do přehrávače. Po nutných (a nudných) reklamách se na nás začala valit jedna dobrota za druhou a musím přiznat, že takhle jsem už dlouho neslintala 🙂

Nejdříve nás Jamie seznámí s tajemstvím výborně propečeného krocana. Přičemž jen tak mimochodem nás naučí dělat tu nejúžasnější omáčku a ze zbytků připravit krocana na chilli. Kromě receptů se naučíme i různé fígle – jak zajistit, aby krocan byl šťavnatý, jak ho naporcovat, nebo čím si přípravu vánočních jídel usnadnit.

V další kapitole se seznámíme jak na snídaně, svačinky a další menší jídla – lívanečky, saláty, šunku s vejci nebo rýžový vyprošťovák. Jamie vaří spolu se svými holčinami, babičkou a tátou, no a všichni si to moc užívají.

Jako další naše chuťové buňky potrápí nejlepší pečené brambory a zelenina, to vše na možné i nemožné způsoby. Pár detailů a zaručuji vám, že se od talíře jen tak neodtrhnete. No a jestli náhodou něco zbude, tak vám Jamie s Gennarem ukáže, jak zbytky zužitkovat.

Senzační a rychlé dezerty, to je předposlední Jamieho příspěvek. Sváteční štrůdl je tip, jak ze zbývajícího vánočního pudinku vytvořit lahodnou delikatesu. S maminkou vytvoří úžasnou čokoládovou pěnu, dále zjistíme, jak se připravuje zmrzlinovo-kávové Affogato, zimní zmrzlinová bomba, ale i třaslavé mandarinkové želé.

Nakonec Jamie chystá pro rodinu a přátele vánoční mejdan. Naučíme se mejdanový parfait z kuřecích jater, granátové panáky, ciderový svařák, sváteční zimní dýňovou polévku, mejdanové sady – udělej si sám a nakonec okusíme lahodné sýrové fondue.

Aby té spousty chutí, receptů a tipů nebylo málo, na druhém DVD najdeme různé bonusy – např. základní principy pečení drůbeže, co se zbytky masa, jak se dělá pravý svařák, Gennaro nám ukáže, jak na Porchettu a dojde i na šunku, čokoládu, či fíky. Určitě budete zírat, co všechno se s těmito surovinami dá dělat.

Jamieho Vánoce doporučuji každému milovníku dobrého jídla, kromě hromady úžasných receptů se ani vteřinu nebudete nudit!

A malé doporučení na úplný závěr – DVD je nevhodné sledovat nalačno, hrozí vysoké nebezpečí zalknutí slinami 😉


Jamieho Vánoce 2DVD (Jamies Family Christmas)

Distribuce: Intersonic
Hrají
Jamie Oliver
Režie
Niall Downing
Velká Británie 2009
Délka
: 2 dvd celkem 167 min
Zvuk:
originální anglický, dabing český
Formát
: 16:9
Přístupný
: od 12 let

DVD Jamiho vánoce si můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist